Ako sa pripraviť na leto? Schudni do plaviek

Do dovolenky pri mori zostáva niekoľko týždňov a ty chceš vyzerať v plavkách štíhla? Aj keď tabletky na chudnutie a rôzne diéty sľubujú veľa, telo ti nespevnia. Pripravili sme pre vás 9 rád, ako schudnúť do plaviek a vyzerať v nich skvelo.

 1. Zlepši si svoje držanie tela

Ak chceš v lete dobre vyzerať, popracuj na svojom prirodzenom postoji. Zlepši si držanie tela. Je to najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako vyzerať dobre v obľúbených bikinách. Hrbenie sa uberá centimetre na výške a problémovým partiám pridáva kilá. Precvič si držanie tela tak, že chrbát vystrieš a ramená tlač dozadu. Váhu rozlož rovnomerne na obe strany. Pomôcť ti môže hrudný alebo bedrový pás alebo cvičenie na fitlopte. Tvoja chrbtica a celé telo sa ti poďakuje.

Zdroj foto: freepik.com/prostooleh

2. Začni sa viac hýbať

Žiadne doplnky výživy neurobia zázrak bez zmeny životného štýlu. Chce to na sebe zamakať. Každá fyzická aktivita sa počíta a pred začiatkom leta sa ukáže. Máš rada tanec? Zatancuj si zumbu. Na cestu do práce si zvoľ bicykel, namiesto výťahu použi schody. Plánuj si pohyb – čo najviac pohybových aktivít a popri nich užívaj spaľovač tukov. Rýchlejšie sa zbavíš kalórií a tvoj energetický výdaj sa zvýši.

3. Rýchle, ale účinné cviky

Do letnej dovolenky je veľmi málo času, preto potrebuješ začať s cvikmi, ktoré sú rýchle a účinné:

 • Kľuky

Kľuky alebo kliky sú obľúbené spomedzi jednotlivých cvikov. Naraz posilníš šesť svalov: biceps, triceps, deltový, prsné, brušné a gluteálne svaly.

Ako na cvik?

 • Drepy

Na krásny zadok a stehná sa odporúčajú drepy. Jednoduchý cvik, ktorý môžeš cvičiť kedykoľvek a kdekoľvek. Drep je v podstate sadanie na “neviditeľnú” stoličku. Pri vykonávaní cviku je dôležité stláčať brušné svaly, aby si sa vyhla hrbeniu. Na zvýšenie intenzity si môžeš zobrať do rúk činky. Odporúčame cvičiť 3 sady po 8 až 12 opakovaní.

Ako na cvik?

 • Príťahy

Príťahy sú skvelé pre začiatočníkov. Precvičia si nimi ruky a chrbát. Voláme ich aj odporové alebo TRX cviky. Všetko, čo budeš potrebovať sú odporové pásy alebo gumové expandéry, či TRX sady. Môžeš s nimi cvičiť v stoji alebo v predklone. Pri predklone sú kolená mierne pokrčené, chrbát vystretý. Odporúčame cvičiť 2 – 3 sady po 6 až 12 opakovaní.

Ako na cvik?

 • Mŕtvy ťah

Cvik, ktorý pomáha spevniť celé telo – najmä chrbát, zadok a nohy. Budeš potrebovať činky. Technika je veľmi dôležitá. Pri cviku drž závažia blízko tela a vyhni sa prehýbaniu chrbta. Odporúčame cvičiť jednu sadu 8 až 12 opakovaní.

Ako na cvik?

4. Zníž príjem kalórií

S príchodom leta sa otvárajú široké možnosti pre zábavu. Rôzne večierky, grilpárty a s nimi aj väčší príjem kalórií. Pokiaľ si neuvedomíš, že tvoj kalorický príjem musí byť nižší ako energetický výdaj, bude ťažké chudnúť do plaviek. Ak ti je na začiatku ťažké vynechať tvoje obľúbené snacky a chuťovky, snaž sa ich nahradiť ich zdravšou alternatívou. Na vine sú rafinované uhľohydráty: biely chlieb, biele cestoviny, biela ryža a, samozrejme, biely cukor.

5. Doplň bielkoviny

Potraviny s vysokým podielom bielkovín alebo vlákniny trávime pomalšie. Preto ťa dokážu zasýtiť na dlhší čas. Tvoj žalúdok bude na konci spokojný i s menším počtom prijatých kalórií.

Zdroj foto: freepik.com/senivpetro

6. Pozor na “nízkokalorické” jedlá

Znejú tak skvelo – nízkokalorický jogurt, syr, sušené ovocie, šalát a podobne. Čítaj etikety a výživové tabuľky. Nie všetko zdravé musí byť zároveň i s nízkou kalorickou hodnotou. Nízkokalorický jogurt je fajn, ak obsahuje aj živú kultúru, je bez pridaného cukru a tuku. Bežné sušené ovocie obsahuje veľké množstvo cukrov, uprednostni radšej lyofilizované – sušené mrazom. A čo je zlé na šaláte? Nič, ak je bez nezdravých dresingov, olejov, krutónov, slaniny a tučného syra.

7. Zníž nadúvanie vlákninou

Okrem potlačenia chuti do jedla môže vláknina zabrániť zápche a nadúvaniu. Tým, že ju budeš do jedálnička pridávať v zdravej miere, tvoje brucho bude vyzerať plochejšie. Jediné, čo treba dodržiavať, je správna kombinácia potravín s vlákninou a dostatok pitného režimu. Niektoré potraviny, ako napríklad fazuľa, môžu spočiatku zhoršiť trávenie. Nenechaj sa však odradiť. Medzi ďalšie zdroje vlákniny patrí zelenina, ovocie a celozrnné potraviny. Naopak, vyhýbať by si sa mala prílišnému soleniu a pivu. Prečo?

 • Soľ

Presolené jedlá nadúvajú – to len na okraj, ak niekedy rozmýšľaš nad nepohodlím v žalúdku. Za zadržiavaním vody v tele môžu nielen hormóny, ale častokrát presolené jedlá. Ďalším spôsobom, ako znížiť nadúvanie, je jesť menšie porcie jedla počas dňa.

 • Pivo

Pivo, víno a celkovo alkohol obsahuje tekuté kalórie, ktoré spomaľujú trávenie, znižujú schopnosť spaľovať tuky a spôsobujú nadúvanie. Vedela si, že iba jedno 12-stupňové pivo obsahuje 150 kalórií? Jeden z výskumov ukázal, že ľudia, ktorí si k jedlu objednávajú i pivo, konzumujú počas dňa oveľa viac jedla, ako bez neho.

Zdroj foto: freepik.com/kroshka_nastya

8. Vyskúšaj zdravú diétu

Nejdú ti slová zdravá a diéta dokopy? Sú jedlá, s ktorými nič nepokazíš. Pomôcť ti môžu nahradiť i 1 – 2 jedlá denne. Po ktorých potravinách siahnuť?

9. Dopraj si krásnu pokožku

Ak sa chceš v lete pochváliť hladkou jemnou pokožkou, ktorá opticky uberá kilogramy, dopraj si peeling, masáže a hydratáciu zvnútra. Peeling je odstránenie odumretých kožných buniek, ktoré bez neho robia pokožku staršou a drsnou. Hydrokyseliny, ktoré môžeme nájsť v mnohých voľnopredajných pleťových produktoch, podporujú proces exfoliácie – omladenia buniek. Každý deň používať hydratačný krém a vnútorne užívať kolagén, je najmenej, čo môžeš urobiť pre svoju pokožku. Bude vyzerať mladistvo, plnšie a pripravená na slnenie. Zdravá omladená pokožka vyzerá v plavkách lepšie.

Ak si sa práve rozhodla schudnúť do plaviek cvičením a úpravou stravy, prečítaj si náš ďalší článok – Ako naštartovať metabolizmus domácim cvičením.

Autor: Júlia Baranišinová

SEO popis a SEO Nadpis

9rád, ako schudnúť do plaviek

Chceš vyzerať v plavkách skvelo a štíhlo? Prečítaj si naše rady, ako do nich schudnúť a vyniknúť na pláži.

Zdroje:

 1. https://www.womenshealthmag.com/fitness/a19951234/7-ways-to-get-your-body-swimsuit-ready-starting-now/
 2. https://www.fitday.com/fitness-articles/nutrition/10-weight-loss-tips-to-get-swimsuit-ready.html
 3. https://livehealthy.chron.com/abs-exercises-hourglass-shape-7159.html
 4. https://healthbeet.org/my-bikini-weight-loss-transformation/
 5. https://gymbeam.sk/blog/kedy-a-kolko-proteinov-prijat-pre-dosiahnutie-maximalnych-vysledkov/
 6. https://www.brunet.ca/en/health/health-tips/prepare-your-skin-for-the-sun/
 7. https://www.dw.com/en/why-drinking-alcohol-makes-us-hungry/a-37111288

One thought on “Ako sa pripraviť na leto? Schudni do plaviek

 1. zuzu says:

  Krásne napísané 🙂 Prosím Vás je vhodné k tým kašiam a nápojom zaradiť aj proteinové nápoje KetoDiet ? Mne prídu zaujímavé zložením – hľadám niečo s minimom kalórií aby som dodržala kalorický deficit…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.