Bežecká obuv Hoka One One pobaví vzhľadom, ale prekvapí inovatívnosťou

hoka one one bežecká obuv z hôr

Počuli ste už o bežeckej obuvi, ktorá pobaví svojím výzorom, ale prekvapí svojou funkčnosťou? Bežecká značka Hoka One One je skvelým príkladom toho, že zdanie môže klamať. Obľúbili si ju profesionálni bežci, ale aj celebrity ako Pippa Middleton, Britney Spears a Reese Witherspoon.

Hoka One One – bežecká obuv z hôr 

Za vznikom Hoka One One stoja dvaja výborní trailoví bežci Nicolas Mermoud a Jean-Luc Diard, ktorých cieľom bolo navrhnúť bežecké tenisky, ktoré by umožnili rýchlejší zbeh v horách. Po rokoch práce sa im podarilo v 2009 predstaviť bežeckú obuv, ktorá už na prvý pohľad zaujala nadrozmernou podrážkou a extra tlmením. Vďaka svojej jedinečnosti sa stala jednou z najpopulárnejších prémiových bežeckých značiek na svete, a v roku 2013 bola odkúpená spoločnosťou Deckers Brand, materskou spoločnosťou pre populárne značky ako UGG, Teva a Sanuk. 

Od Hollywoodu až po britskú smotánku 

Napriek tomu, že celebrity ako Kanye West a Gwyneth Paltrow majú veľmi odlišné osobné značky, spája ich spoločný vkus na obuv: obaja boli v poslednom roku fotografovaní v teniskách Hoka One One. Bežecká obuv Hoka je taktiež populárna medzi britskou smotánkou. Pippa Middleton sa stala obzvlášť veľkou fanúšičkou a nosí ju takmer exkluzívne na behanie a turistiku. Ďalšie celebrity ako Britney Spears a Reese Witherspoon si taktiež obľúbili Hoku. 

Čo robí Hoka One One unikátnymi? 

Hoka One One sa líši od ostatnej atletickej obuvi svojou dištinktívnou nadrozmernou podrážkou a medzipodrážkou. Vďaka vyššej a “kolískovej” rocker konštrukcií táto športová obuv zaručuje výraznú mieru tlmenia, stability a tým lepší zážitok z behu. Nenechajte sa však zmiasť vzhľadom, napriek týmto funkčným vlastnostiam sú Hoky ultraľahké, čo naznačuje aj slogan značky – “Time to Fly” alebo “Nadišiel čas lietať.”

hoka one one bežecká obuv z hôr
Zdroj: Pixabay

Správna bežecká obuv je základ

Či už ste začínajúci alebo pravidelný bežec, pri každom behu je dôležité dbať na kvalitné vybavenie – a hlavne obuv. Preto je dôležité sa pred výberom bežeckých tenisiek zamyslieť nad povrchom, na ktorom budete behať najčastejšie. Hoka One One ponúka širokú škálu sortimentu, ktorí vám zaručí maximálny zážitok z behu či už beháte po ceste, lese alebo technicky náročnejšom teréne vďaka inovatívnym technológiám. 

One thought on “Bežecká obuv Hoka One One pobaví vzhľadom, ale prekvapí inovatívnosťou

  1. Pingback: 23 najlepších fitness vychytávok ako darček pre otca - FitCool.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.