Vyberáme Vibračnú plošinu – Porovnanie 6 najlepších pre rok 2019

Najlepšie vibračné plošiny

1.

2.

3.

NÁŠ TIP

SUPER CENASUPER CENA

najlepšie vybračné plošiny

najlepšie vybračné plošiny

najlepšie vybračné plošiny

inSPORTline CharlesVibroGym LotosSpartan Vibro Plate

Cena od: 465€

Cena od: 317€

Cena od: 220€

Naše hodnotenie

Naše hodnotenie

Naše hodnotenie

recenzia

recenzia

recenzia

Vibromasážny stroj, alebo vibračná plošina

Vytvarovanie postavy, chudnutie, odbúranie celulitídy, masáž,  celkové zlepšenie zdravotného stavu – chceli by ste toto všetko dosiahnuť vďaka jedinému stroju na cvičenie? Zaobstarajte si na cvičenie doma vibračnú plošinu. A viete čo je na nej najlepšie? Že v podstate cvičí za Vás – jednoducho – pre niektorých z nás – stroj snov.

Porovnanie recenzovaných vibračných plošín

NÁŠ TIPSUPER CENASUPER CENA

PRE NÁROČNÝCH

ProduktinSPORTline CharlesVibroGym LotosSpartan Vibro PlateVibroGym AlexVibe 4DX inSPORTline Lilly
najlepšie vybračné plošinynajlepšie vybračné plošinynajlepšie vybračné plošinynajlepšie vybračné plošinynajlepšie vybračné plošinynajlepšie vybračné plošiny
Hodnotenie
Recenziaskoč na recenziuskoč na recenziuskoč na recenziuskoč na recenziuskoč na recenziuskoč na recenziu
Typy vibrácií3D (špirálové), vertikálne (“hojdačka”), kombinácia obochvertikálne (“hojdačka”)horizontálne (zo strany na stranu), oscilačné (húpačka), kombinované3D4DX TripleMotor Technology na kombinovanie lineárnych, vertikálnych a oscilačných pohybovvertikálne ( “hojdačka”)
Výkon motora500 W (vertikálne vibrácie) + 300 W (3D vibrácie)300 W500 W400 W400 W300 W
Počet stupňov nastavenia vibrácií605010viac než 50neuvedené20
Nosnosť
120 kg120 kg120 kg120 kg120 kg120 kg
Cenaod 465€od 317€od 220€od 1104€od 310€od 297€
Eshop

Recenzie vibračných plošín

Chcete si kúpiť domov vibračnú plošinu, ale všetky sa Vám zdajú rovnaké? Ak budete čítať pozorne ďalej, budete sa vedieť zorientovať  v typoch vibračných plošín, aké existujú základné druhy vibrácií, aká je vybavenosť jednotlivých produktov a v neposlednom rade, aby ste vedeli za čo vlastne platíte. 

Pozrieme sa spolu na šesť vibračných plošín, ktoré sú momentálne najpredávanejšími na našom trhu. Stačí si len vybrať tú správnu pre Vás.


1. Vibromasážny stroj inSPORTline Charles NÁŠ TIP

Nosnosť: 120kg • typy vibrácií: 3D (špirálové), vertikálne (“hojdačka”), kombinácia oboch • počet motorov: 2 výkon motora: 500 W (vertikálne vibrácie) + 300 W (3D vibrácie) amplitúda vertikálnych vibrácií: 0-10 mm amplitúda 3D vibrácií: 1,5 mm snímače tepovej frekvencie: nie celkový počet programov: 4 Hmotnosť: 36kg

najlepšie vybračné plošiny

Ak hľadáte univerzálny vibromasážny stroj, na ktorom Vám cvičenie nezaberie veľa času no napriek tomu je maximálne efektívny, potom je vibromasážny stroj inSPORTline Charles práve pre Vás. 

Jeho univerzálnosť spočíva v kombinácii vertikálnych a 3D vibrácií. Efektívnosť zas v tom, že počas vibrácií sa účinnosť cvikov zvyšuje až trojnásobne. 

Povrch vibračnej plošiny je vybavený protišmykovou úpravou, a stroj je doplnený o jednoduchý computer, ktorý zobrazuje vybraný program, čas a rýchlosť.

Ako doplnok k pevným držadlám dostanete praktické gumové expandéry s ktorými môžete doplniť svoj cvičebný program o cviky na chrbát a ramená.

Najlepšie na ňom je, že aby ste uvideli výsledky v krátkom čase, bude Vám stačiť denne cvičiť len 5 minút.

Výhody:
+
kombinácia vibrácií
+
trojnásobná efektivita pri cvikoch
+
pevné držadlá aj gumové expandéry

Nevýhody:
nemá snímač tepovej frekvencie

Naše hodnotenie:
Plný počet hviezdičiek som udelila kvôli tomu, že ako jeden z  mála strojov, ktoré sú určené na domáce použitie má veľmi veľa aspektov, ktoré nájdete len u profesionálnych strojov.

Orientačná cena: 465€


2. VibroGym inSPORTline Lotos SUPER CENA

Nosnosť: 120kg • typy vibrácií: vertikálne (“hojdačka”) • počet motorov: 1 výkon motora: 300 W amplitúda vertikálnych vibrácií: 6-8 mm snímače tepovej frekvencie: nie celkový počet programov: 4 Hmotnosť: 30kg

najlepšie vybračné plošiny

VibroGym inSPORTline Lotos je veľmi obľúbeným kúskom u zákazníkov, nakoľko vyhral v minulom roku ocenenie Produkt roku. A nie len tak pre nič za nič. 

Je ideálny pre tých z Vás, ktorí si chcú vyformovať postavu v kľude doma, nechce sa im chodiť do fitka a nechcú tráviť cvičením veľa času. Na VibroGyme stačí stráviť 5 minút denne a výsledky sa čoskoro dostavia.

Vybrať si môžete z dvoch farebných prevedení, obe majú väčšiu cvičebnú plochu, pevné rukoväte a LED displej, ktorý Vám počas cvičenia ukazuje vybraný program, čas a rýchlosť.

Vertikálny typ vibrácii zaručí že sa budete cítiť ako na hojdačke a pomôže Vám napríklad zlepšiť koordináciu, stabilitu či krvný obeh.

Navyše má špeciálnu masážnu podložku, ktorá Vám úžasne premasíruje chodidlá, chrbát či sedacie svaly. Všetky cviky nájdete v praktickej príručke.

Výhody:

+ špeciálna masážna podložka s adhezívnym povrchom
+ ľahká manipulácia – váži len 30 kg
+
praktický manuál súčasťou balenia

Nevýhody:
chýbajú posilňovacie lanká a transportné kolieska

Naše hodnotenie:
Po všetkých stránkach je to výborný stroj, ktorý má pozitívnu cenu, avšak pol hviezdičky som odobrala za to, že by mohol mať kombinovaný typ vibrácií a nie len vertikálne.

Orientačná cena: 317€


3. Vibračná plošina Spartan Vibro Plate SUPER CENA

Nosnosť: 120kg • typy vibrácií: horizontálne (zo strany na stranu), oscilačné (húpačka), kombinované • počet motorov: 1 výkon motora: 500 W snímače tepovej frekvencie: nie celkový počet programov: 3 Hmotnosť: 21kg

najlepšie vybračné plošiny

Ak máte vo svojej domácnosti málo priestoru no i tak túžite po vibračnej plošine, tak vibračná plošina Spartan Vibro Plate bude pre vás tá pravá. 

Jej jedinečnou vlastnosťou je skladnosť, má váhu len 21 kg a aj napriek nízkej váhe pôsobí robustne. Po stranách má dva gumové expandéry, ktoré využijete pri svojom cvičebnom programe.

Cvičiť sa na nej dá aktívnym aj pasívnym spôsobom, buď môžete stáť či sedieť a nechať vibračnú plošinu masírovať vaše svaly alebo sa môžete aktívne zapojiť a cvičiť kliky či drepy.

Na LED displeji si môžete vybrať z troch druhov vibrácií – horizontálne, oscilačné alebo ich kombinácia a 10 rýchlostí vibrácií.  Čo sa týka programov, obsahuje 3 prednastavené a 1 manuálny. Výber bude len na Vás.

Výhody:
+
skladnosť
+
diaľkové ovládanie
+
3 typy vibrácií + 10 rýchlostí vibrácií

Nevýhody:
niekomu môžu chýbať pevné držadlá

Naše hodnotenie:
Cenovo výhodný, programovo bohatý, skladný, ľahký vibračný stroj na ktorom môžete cvičiť aktívne aj pasívne. Pol hviezdičky som odobrala kvôli tomu, že niekomu môžu chýbať pevné držadlá.

Orientačná cena: 220€


4. Vibromasážny stroj VibroGym inSPORTline Alex PRE NÁROČNÝCH

Nosnosť: 120kg • typy vibrácií: 3D+ • počet motorov: 1 výkon motora: 400 W amplitúda 3D vibrácií: 0,5-2 mm snímače tepovej frekvencie: nie celkový počet programov: 22 Hmotnosť: 48kg

najlepšie vybračné plošiny

Hľadáte vibromasážny stroj ktorý budete využívať dlhodobo, často a chcete zainvestovať? Práve pre Vás je tu vibromasážny stroj VibroGym inSPORTline Alex

Má krásny elegantný design a kvalitnú robustnú konštrukciu s tichým a plynulým chodom. Má v sebe aj zabudovaný computer, ktorý zobrazuje zvolený program, čas a rýchlosť a ovláda sa priamo z vibromasážnej plošiny.

Čo sa týka vibrácií, tie sú 3D+ čo znamená, že sa pohybuje do všetkých strán, respektíve do špirály, ktorá má za následok vyššiu efektivitu pri cvikoch.

Vibromasážny stroj má široké využitie od klasického cvičenia, cez masáže až po boj s celulitídou, ale pomôže Vám aj v boji so stresom či depresiou.

Výhody:
+
široké využitie
+
kvalitné materiály
+
tlačidlo na rýchle prepínanie frekvencie

Nevýhody:
vyššia cena

Naše hodnotenie:

Jednu hviezdičku som odobrala za to, že nemá kombinovaný typ vibrácií, chýbajú mu transportné kolieska aj snímač tepovej frekvencie. Pri  cene, za ktorú sa predávy by som očakávala viac.

 

Orientačná cena: 1104€


5. Vibračná plošina Vibe 4DX

Nosnosť: 120kg • typy vibrácií: kombinovanie lineárnych, vertikálnych a oscilačných pohybov • počet motorov: 1 výkon motora: 400 W snímače tepovej frekvencie: nie celkový počet programov: 10 Hmotnosť: 16,7kg

najlepšie vybračné plošiny

Novinka vo svete vibračných plošín Vibre 4DX sa pýši novou technológiou a revolúciou v pohybe – 4DX Triple Motor Technology – ktorý Vám umožní zefektívniť Váš tréning vďaka kombinácii lineárnych, vertikálnych aj oscilačných pohybov. Precvičíte si tak svaly a to najmä vďaka špeciálnemu hĺbkovému rotačnému pohybu.

Plošina je potiahnutá špeciálnou protišmykovou úpravou, takže cviky môžete variovať podľa ľubovôle.

Ďalšou vychytávkou je zabudovaný LCD displej, ktorý Vám poskytuje 7 pohybových režimov v kombinácii s 10 timi rýchlostnými stupňami vibrácií. Na displeji sa zobrazuje nastavený program, rýchlosť čas a trvanie cvičenia.

Výber z 10 programov si počas tréningu užijete aj vďaka Max Comfort Training programu čo znamená, že tréningová plocha má rozmer 61,2 x 35 cm – je dostatočne široká na cviky v stoji aj v sede.

Súčasťou balenia sú dva strečové fitness pásy a inšpiračná kniha receptov “Fit and Healthy”.

Výhody:
+
4DX Triple Motor Technology
+
7 pohybových režimov a 30 rýchlostí
+
Max Comfort Training

Nevýhody:
nemá pevné držadlá ani  expandéry

Naše hodnotenie:
Novinka vo svete fitness, má možstvo vychytávok, avšak jednu hviezdičku sťahujem za to, že nemá snímač tepovej frekvencie ani transportné kolieska, Chýbajú mi aj expandéry alebo držadlá.

Orientačná cena: 310€


6. Vibračná plošina inSPORTline Lilly

Nosnosť: 120kg • typy vibrácií: vertikálne ( “hojdačka”) • počet motorov: 1 výkon motora: 300 W amplitúda vertikálnych vibrácií: 1-10 mm snímače tepovej frekvencie: nie celkový počet programov: 4 Hmotnosť: 35kg

najlepšie vybračné plošiny

Vibračná plošina inSPORTline Lilly je skvelým pomocníkom pre tých, ktorí chcú mať doma moderný stroj na vyformovanie postavy, redukciu váhy a to  bez extra námahy.

Preto sa stačí na stroj postaviť jeden krát denne na päť minút a sami budete prekvapení ako rýchlo sa dostavia výsledky. 

Funguje na princípe vertikálnych vibrácií, čiže sa budete cítiť ako na hojdačke. Tieto vibrácie spôsobujú reflexívne sťahovanie svalov – to má za následok ich intenzívne precvičovanie.

Precvičiť si tak môžete celé telo od hlavy až po päty. S výberom cvikov Vám pomôže praktický návod na cvičenie.

Ako bonus má v pevných držadlách zabudovaný computer, ktorý Vám po zadaní Vašej výšky, váhy, pohlavia a veku automaticky vypočíta percentuálny obsah tuku v tele.

Výhody:
+
všestranné využitie
+
zabudovaný computer v držadlách s meraním % tuku v tele
+
transportné kolieska

Nevýhody:
vyššia cena v porovnaní s celkovým vybavením

Naše hodnotenie:
Udelené hviezdičky sú za pekný design, funkčnosť, dobrú cenu a celkový dobrý dojem. Jeden a pol hviezdičky som odobrala za jeden typ vibrácií, chýbajúce posilňovacie lanká, chýbajúci snímač tepovej frekvencie a vyššiu cenu v porovnaní s celkovým vybavením.

Orientačná cena: 297€


najlepšie vybračné plošiny

Ako vybrať vibračnú plošinu? Všetko čo potrebujete vedieť.

Ak si stále kladiete otázku, načo Vám vibračná plošina bude doma, tak si prečítajte aké výhody prináša a v čom všetkom pomáha:

 • cvičí za Vás a denne Vám stačí 5-10 minút
 • spevňuje a posilňuje svaly
 • zvyšuje schopnosť koncentrácie – zlepšuje spánok
 • zbavíte sa ochabnutej pokožky aj celulitídy
 • väčšia efektivita za kratší čas
 • tvaruje postavu
 • pri rekonvalescencii je výborným pomocníkom napríklad na boľavé kĺby, dokonca je vhodná pre ľudí s reumatizmom
 • zlepšuje stav Parkinsonovej choroby a sklerózy Multiplex
 • pomáha pri odvápňovaní kostí, problémoch s krvným obehom 

Pre koho je vibračná plošina určená?

Je určená pre všetkých, ktorí sú zaneprázdnení, nemajú čas chodiť do fitka, chceli by si zabezpečiť dobrý stroj ale nemajú veľký budget.. Zacvičia si na nej všetky vekové kategórie, nakoľko netreba vyvíjať veľké množstvo energie, ako je to pri iných posilňovacích strojoch.

Je určená pre:

 • začiatočníkov – ak aj máte horšiu kondičku, nemusíte sa obávať
 • pokročilých aj profesionálnych športovcov – využívajú ju buď na doplnenie a spestrenie tréningu alebo ako regeneráciu po inom type tréningu
 • ženy– je skvelým spoločníkom najmä pre ženy po pôrode či menopauze 

Typy a intenzita vibrácií

Podľa Vašich preferencií si môžete intenzitu vibračnej plošiny nastaviť na:

 • nízku frekvenciu – dobré na: premasírovanie tela, pomoc od bolesti, zlepšenie krvného obehu, 
 • strednú frekvenciu – dobré na: vytvarovanie svalov, spaľovanie tuku, stimulácia kĺbov a kostí
 • vysokú fekvenciu – dobré na: zlepšovanie kostnej hustoty, zvyšovanie fyzickej sily

Poznáme:

 • vertikálne vibrácie – plošina vibruje hore a dolu, ako keby ste stáli na hojdačke
 • 3D vibrácie – efektívnejšie čo sa tréningu týka, nakoľko plošina sa pohybuje ako keby do špirály, teda viacerými smermi

Ako používať vibračnú plošinu?

 Vibračnú plošinu môžete používať dvoma spôsobmi a to aktívne a pasívne. Priblížime si, ako sa dá používať.

Aktívny spôsob používania vibračnej plošiny

Vibračnú plošinu môžete využiť na cviky s vlastnou váhou, alebo na strečing. Niektoré vibračné plošiny sa predávajú aj s doplnkami, akými sú napríklad expandéry – ktoré si pripevníte na boky plošiny a cvičenie je ešte viac aktívnejšie.

Cviky, ktoré sa najčastejšie cvičia sú napríklad: drepy, brušáky, sklápačky, výpady alebo kliky. Počas pohybu plošiny zapojíte vaše svaly oveľa aktívnejšie ako pri klasických cvikoch.

Pasívny spôsob používania vibračnej plošiny

Ak chcete využívať vibračnú plošinu na pasívne cviky, nejaký extra návod tu neexistuje, pretože sa na ňu jednoducho postavíte a necháte sa masírovať. 

Podľa toho, ako sa na ňu postavíte sa však dajú rozoznávať tri druhy simulácie a to:

 1. chodidlá sú uprostred plošiny – simuluje sa chôdza
 2. chodidlá sú v širšom rozostupe  simuluje sa jogging
 3. chodidlá sú na vonkajších okrajoch plošiny – simuluje sa beh

Pri výbere si treba dávať pozor na:

 • frekvencie a typy vibrácií
 • programy a možnosti nastavenia
 • maximálnu nosnosť
 • držadlá a doplnky ako sú napr. posilňovacie laná
 • systém vyrovnávania nerovnosti

Na záver by som Vás chcela upozorniť na to, že cvičenie na vibračnej plošine má aj nejaké pravidlá. Neodporúča sa na nej cvičiť ľuďom, ktorí môžu trpieť niečím z nasledovného:

 • psychiatrické, neurologické a kardiovaskulárne ochorenie
 • pooperačné stavy, trombózy, umelé kĺby
 • migréna, epilepsia, cukrovka
 • tehotenstvo, vnútromaternicové teliesko
 • onkologické ochorenia, migrény
 • problémy s bedrovou chrbticou, so sietnicou, zápalové stavy

Tip na záver

Cvičenie na vibračnej plošine môžete jednoducho ešte viac zefektívniť. Prístroj prenáša vibrácie do svalov a  počas cvičenia je to 30 až 50 sťahov narozdiel od pokoja, kedy je to len 1 až 2 sťahy. Skúste po každom tréningu na plošine stráviť ešte polhodinku s pokrčenými kolenami a budete milo prekvapení výsledkami.

Nezabudni ohodnotiť našu recenziu 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.