Najlepšie masážne valce – recenzia

masážne valce - recenzia - zena roluje na masážnom valci

Masážne valce (foam roller) sa v poslednej dobe stali obrovským hitom. Zatiaľ čo v minulosti ich používali výlučne len profesionálny športovci a fyzioterapeuti, dnes vďaka odborným štúdiám sa tešia veľkej obľube.

V mojej recenzii som sa pozrel na tie najlepšie masážne valce na našom trhu, ktoré sú bežne dostupné.

Top masážne valce

#1 - Náš TIP!

Joga valec inSPORTline Lindero

Lindero

od 20,20€

#2 - Super Cena!

Joga valec inSPORTline Waldro Dent

Waldro Dent

od 13,50€


Najlepšie masážne valce

Hlavnou výhodou masážneho valca je jeho ľahká preprava a preto je trendom na tréning si nosiť vlastný masážny valec. Ak uvažuješ nad kúpou masážneho valca alebo pokukuješ po lepšej variante, tak táto recenzia bude práve pre teba. V tejto recenzii ti prinášam 5 najpoužívanejších masážnych valcov na tréningoch ako pre náročných tak pre začiatočníkov.


Recenzie masážnych valcov (foam roller)

výborne materiálové prevedenie, nosnosť do 120kg, cena

Joga valec inSPORTline Lindero

Máš s masážnym valcom (foam roller) už skúsenosti a bežne ho používaš pri tréningu? V tom prípade Joga valec inSPORTline Lindero je pre teba tou pravou voľbou.

Jeho najväčšou výhodou je odolnosť materiálu z ktorého je vyrobený. Pravidelný členitý povrch s vysokými výstupkami ti zabezpečí dôkladné masírovanie tela a dokonalú svalovú stimuláciu.

Je skôr vhodnejší pre pokročilých cvičencov, ktorý už majú s masážnymi valcami nejaké skúsenosti.

Ako veľké plus uvádzam jeho vnútorné vystuženie a zaťaženie až do 120kg. Jeho rozmery (dĺžka 32cm) sú predurčené na jednoduchú prepravu a preto je veľmi vhodný ako osobný masážny valec.

Výhody

 • Odolný materiál PVC, EVA
 • Povrchová úprava
 • Vnútorne vystuženie
 • smile-o
  Nosnosť do 120kg
 • smile-o
  cena

Nevýhody

 • Nenašiel som žiadne

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
20,20

vysoká tvrdosť, nízka cena, nízka hmotnosť

Joga valec inSPORTline Waldro Dent

Joga valec inSPORTline Waldro Dent je svojím jednoduchým vrúbkovaním vhodný skôr pre začiatočníkov až mierne pokročilých. Jeho pravidelné jemné vrúbkovanie nie je tak agresívne a preto masáž sním je menej bolestivá.

Je vyrobený z veľmi odolného polypropylénu. Musím pochváliť jeho veľmi nízku hmotnosť a výborné rozmery. Ak uvažuješ nad masážnym valcom, ktorý ťa ma sprevádzať všade na cestách alebo aj dovolenke tak inSPORTline Waldro Dent bude tou pravou voľbou.

Výhody

 • Ľahký a odolný materiál polypropylén
 • Váha len 0,115kg
 • Vysoká tvrdosť valca
 • smile-o
  Vyrobený zo zdravotne nezávadného materiálu
 • smile-o
  Výborná cena

Nevýhody

 • Nenašiel som žiadne

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
13,50

úchop na prenášanie, univerzálne použitie

ga valec inSPORTline Evar Big
Tento veľmi obľúbený Joga valec inSPORTline Evar Big sa vyznačuje svojím univerzálnym použitím. Najlepšia voľba ak trénuješ jogu a pilates kde sa trénuje prevažne s vlastnou hmotnosťou.

Svojím hladkým povrchom ho odporúčam pre všetkých začiatočníkov. Masážne rolovanie je s týmto masážnym valcom veľmi príjemné a pohodlné.

Jediná nevýhoda z môjho pohľadu je jeho dĺžka (až 90cm), čo samozrejme je spôsobené tým, na čo je predurčený a to je joga a pilates. Na druhú stranu tento valec nemá záťažové obmedzenie a navyše je vhodný aj pre tehotné ženy.

Výhody

 • Tvrdosť valca: stredná
 • Veľmi príjemné rolovanie
 • univerzálna použiteľnosť
 • smile-o
  Vhodný pre tehotné ženy

Nevýhody

 • Mohla by byť nižšia cena

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
44,80

neobmedzená nosnosť, ľahká manipulácia

Masážny valec Joga valec inSPORTline Evar si obľúbi každý cvičenec jogy, pilates a core tréningov. Má veľmi dobré využitie pri balančných tréningoch a je vhodný pre ľudí, ktorí nemajú problémy so stabilitou.

Svojím tvarom ho odporúčam začínajúcim cvičencov, keďže ide o stredne tvrdý valec. Jemné členité penové vrúbkovanie je výborná voľba na začiatok. Má výborne materiálové spracovanie a má neobmedzenú nosnosť, čo môže mať veľký vplyv na rozhodovanie.

Trochu mi vadí jeho dĺžka až 45,5 cm ale pri tréningu to vôbec nevadí, skôr je to problém prepravy.

Výhody

 • Tvrdosť valca: stredná
 • Neobmedzená nosnosť
 • Univerzálna použiteľnosť
 • smile-o
  Cena

Nevýhody

 • Trocha väčšia dĺžka

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
22,20

úzka konštrukcia, vhodný na prenos, skvelá cena

Ak hľadáš skladný a na prepravu veľmi nenáročný masážny valec tak mám pre teba skvelý tip a to je Joga valec inSPORTline Elipo.

Úzky rozmer a nepravidelná štruktúra vonkajšieho povrchu je skôr pre masírovanie presne zvolených častí tela ako na veľké plochy. Beriem to ako veľkú výhodu pokiaľ sa chceš zamerať presne na cieľ problému.

Aj keď na pohľad vyzerá ako veľmi labilný opak je pravdou. Je vyrobený z veľmi kvalitných a odolných materiálov.

Za plus jednoznačne treba spomenúť cenu, ktorú tento masážny valec rozhodne má.

Výhody

 • Veľmi nízka cena
 • Dĺžka len 10 cm
 • Úzka konštrukcia
 • smile-o
  Vysoká tvrdosť valca

Nevýhody

 • Nevhodný pre začiatočníkov

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
8,20


Masážne valce - recenzia

Ako si vybrať masážny valec (foam roller)

Ak sa rozhodneš kúpiť masážny valec a začneš pátrať po vhodnom type pre teba, určite natrafíš na nespočetné množstvo druhov masážnych valcov. Pokiaľ si doteraz nemal s masážnymi valcami skúseností, určite si pri výbere nebudeš vedieť rady.

Aby som ti rozhodovanie uľahčil pripravil som pre teba pár kritérií na ktoré sa pri výbere toho správneho masážneho valca zamerať.

Skúsenosti s masážnym valcom

Nezabudni na staré pravidlo, to najdrahšie nemusí byť to najlepšie a to hlavne vtedy, ak nemáš s masážnymi valcami skúsenosť, respektíve len minimálnu. Cena je rozhodne vždy dôležitá ale samozrejme nemusí byť smerodajná.

Ak si začiatočník a nemáš s valcami dostatočné skúsenosti zameraj sa skôr na základné modely. Môže sa stať, že tréning s nimi ti nebude vôbec vyhovovať a tak môžeš trocha eliminovať prípadné straty.

Účel použitia

Je veľmi dôležité si na začiatku určiť na aký účel bude masážny valec slúžiť. Ak trénuješ jogu alebo pilates zamerajte sa na valce, ktoré sú určené presne na tento druh aktivity. Rovnako postupuj aj pri akomkoľvek inom druhu tréningu.

Ak ti ide len o masírovanie a rozťahovanie fascie, zameraj výber podľa svojich schopností a možností. Dôkladne zváž čo dokážeš zvládnuť, hlavne ak nemáš s masážnym valcom skúsenosti. Masírovanie býva spočiatku dosť bolestivé a mnoho začiatočníkov to neraz prekvapí.

Tvrdosť a členitosť masážneho valca

Je veľa druhov masážnych valcov (foam roller). Je veľmi ťažké sa v nich orientovať ale základným rozlíšením je tvrdosť a členitosť. Spravidla tvrdé a členité masážne valce sú skôr pre pokročilých a mäkšie a hladké valce pre začiatočníkov.

Samozrejme to pravidlo nemusí byť smerodajné. Veľakrát záleží aj na aký účel masážny valec chceš použiť. Na niektoré časti tela je vhodné použiť tvrdý valec na iné zase mäkký. Z vlastnej skúsenosti viem že časom začneš používať rôzne masážne valce.

Začiatočníci by mali začať s hladkými a mäkšími masážnymi valcami. Nezabúdaj, že masážne valce tak ako môžu pomôcť vedia aj ublížiť. Preto odporúčam začiatočníkom mäkšie a hladké valce, ktoré neskôr, keď už ti nebudú vyhovovať, môžeš kľudne predať.


Nakupuj len u overených predajcov

fitness hodinky recenzia insportline

Nezabudni ohodnotiť našu recenziu 🙂

One thought on “Najlepšie masážne valce – recenzia

 1. Pingback: Pilates spevní aj svaly, o ktorých neviete - Šport je život

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.