10 tipov na vianočné darčeky pre športovca

vianočné darčeky pre športovca

Došli ti nápady na darčeky pre športovca? Si na správnom mieste. Inšpiruj sa našimi tipmi na vianočné darčeky. Nekupuj darčeky, ktoré zapadnú prachom. Vianoce využi na príležitosť kúpiť dar, ktorý poteší každého športovca a ešte aj zlepší jeho výkon. Prinášame ti výber z 10-tich vychytávok.

Tipy na darček pre muža

1. Športterster

Športtester je jeden z najlepších a najpraktickejších darčekov pre aktívneho športovca. Dnes je nevyhnutnosťou sledovať si intenzitu záťaže pri tréningu a upravovať ho podľa potrieb. Ak si nie si istý s výberom vianočného darčeka v podobe športestera, zvoľ taký, ktorý je všestranne orientovaný na viacero športov a zároveň je vymakaný. Takmer každý z nich meria rôzne veličiny, ktoré zaznamenáva, ukladá a vyhodnocuje v mobile či tablete prostredníctvom aplikácie. Výhodou športtesterov je hrudný pás, ktorý monitoruje tepovú frekvenciu a prostredníctvom týchto údajov si športovec dokáže regulovať aj svoj výkon. Vyhodnocovanie výsledkov z hrudného pásu je oveľa presnejšie, ako zo snímačov na zápästí či športových hodiniek. Ďalšou dobrou vlastnosťou je ich multifunkčnosť. Dokážu nahradiť mnoho iných prístrojov ako cyklocomputery, fitness hodinky a náramky, GPS navigácie, krokomery a podobne.

2. Sada činiek

Sada oceľových činiek je vhodná na posilňovanie v domácom prostredí pre všetky vekové kategórie a kondičné skupiny. Na nárast svalovej hmoty nedajú dopustiť hlavne muži. Pomocou silového tréningu sa im to aj úspešne darí. Preto ak chceš skutočne potešiť muža, kúp mu sadu činiek. Ocení ich hlavne ten, komu nevychádza čas na posilňovňu, a tak si sériu cvikov môže odcvičiť aj doma. Existuje viacero druhov cvikov, ktoré dokážu plnohodnotne nahradiť deň vo fitness centre. Stačí sa inšpirovať videom. Kto sa venuje silovému tréningu, mať svoju sadu činiek doma, je povinnou výbavou každého muža. Navyše, domáci tréning s činkami nezaberie veľa miesta a človek ušetrí aj na permanentnách do posilňovne. Investovať do vlastných činiek sa preto oplatí.

3. Proteín v prášku

Ak potrebuješ kúpiť vhodný a praktický vianočný darček pre aktívneho športovca, vedz, že kúpou proteínu nič nepokazíš. Užívanie proteínov je pri tréningoch nevyhnutné. Proteín je stavebnou hmotou svalstva. Športovec potrebuje nabrať svalovú hmotu a k tomu mu dobre poslúžia proteíny. Keďže musí skonzumovať viacej bielkovín, z bežnej stravy stratí prehľad, koľko čoho zjedol. Výhodou proteínov v prášku je ich rýchla dostupnosť a jednoduchá príprava. Na trhu je veľké množstvo proteínových doplnkov výživy a vyznať sa v nich je, hlavne pre laika, ťažké. Ponúkame ti jeden z tých najlepších produktov na trhu. 90-percentný prírodný proteín vyrobený z najkvalitnejších zdrojov bielkovín. Jeho výhodou je, že okrem proteínu obsahuje aj kreatín potrebný na rýchlejšiu regeneráciu po tréningu, komplex minerálov a tiež množstvo BCAA kyselín, ktoré zvyšujú účinok proteínov.

vianočné darčeky pre športovca
zdroj: pixabay

Tipy na darček pre ženu

4. Bežiaci pás

Bežecký pás je skvelý vianočný darček pre aktívnu ženu, ktorá miluje beh. Počasie je vonku vrtkavé, a tak nie vždy sa dá vonku behať. V prípade, že tvoja blízka osoba ženského pohlavia má doma dostatok miesta, určite sa poteší bežiacemu pásu. Behanie na páse, bez ohľadu na vek či váhu, dokáže plnohodnotne spaľovať kalórie rovnako ako v exteriéri. Výborne poslúži na znižovanie hmotnosti, ale aj na udržiavanie postavy a celkového zdravia. Oplatí sa doň investovať z rôznych dôvodov: vďaka inteligentnému nastaveniu funkcií pomáha dosahovať tvoje ciele, nie si odkázaný na zlé počasie vonku a na fitness centrá – takže sa dá ušetriť, podmienky na beh sú ideálne – to znamená, že pás neničí kĺby v takej miere, ako betónový či asfaltový povrch, po ktorom sa zvykne behať a pomocou behu na páse zaženieš nudu – už len pri pozeraní televízie zabúdaš na únavu, čím dokážeš odbehnúť viac. Mať doma bežiaci pás je investícia do budúcna, a predovšetkým do vlastného zdravia.

Tip pre teba: Recenzia proteínov 

5. Termooblečenie

Každú ženu poteší nový kúsok oblečenia do jej šatníka. O to viac, ak sa venuje športu. Zima sa blíži a k outdoorovým športom patrí aj teplé funkčné oblečenie. Termooblečením nič nepokazíš. Stačí ti len zistiť, akú nosí veľkosť a čo v jej športovom šatníku chýba alebo potrebuje výmenu. Kvalitné funkčné oblečenie býva drahšie, ale oplatí sa doň investovať. Termo v podobe trička s dlhým rukávom a funkčné spodné nohavice má preukázateľné hrejivé vlastnosti, takže ťa zahreje aj v tých najnižších teplotách. Ak chceš od ženy vyslúžiť pochvalu za výber termooblečenia, zameraj sa na jeho materiál. Veľmi záleží, z akého materiálu je vyrobené – najvhodnejšia je kombinácia syntetiky a vlny kvôli odvádzaniu vlhka a zároveň tepelnej izolácii. Najpohodlnejšie je oblečenie s plochými švami a bezšvovými prechodmi na miestach, kde dochádza k zvýšenému treniu a kde bývajú potné zóny tela.

6. Spaľovač tukov

Takmer každú ženu trápia kilogramy navyše. Ak sa rozhodne s kalóriami bojovať, znamená to zdravá strava a šport. So znižovaním váhy jej môžu byť nápomocné aj výživové doplnky. Na trhu existuje množstvo doplnkov výživy – takzvaných spaľovačov tukov. Ako sa v nich vyznať? Ktoré spaľovače sú na trhu najefektívnejšie? Inšpiruj sa našou recenziou. Na čo slúžia spaľovače tukov? Väčšina z nich je stimulantom, čo znamená, že urýchľujú metabolizmus tela, napomáhajú mu lepšie pracovať a tak rýchlejšie premieňať tuk na energiu. Dobrý spaľovač tukov by mal zaistiť efektívne spaľovanie tuku, zvýšiť a udržiavať energetickú hladinu, dosahovať rýchly nástup účinku a znižovať chuť do jedla. Kvalitné doplnky by mali obsahovať l-karnitín, kofeín alebo chilli, či kyselinu alfa-lipoovú. Zakúpiť sa dajú vo forme nápojov alebo tabliet. Každému vyhovuje iná forma, a tak je viac vhodné – ako darček – uprednostniť kapsulovú formu.

vianočné darčeky pre športovca
zdroj: pixabay

Tipy na darčeky pre deti

7. Detský chránič chrbtice

Bezpečnosť detí je na prvom mieste. Platí to aj pri športe, zvlášť pri zimných športoch, kde je riziko úrazu vyššie. Konštrukcia chrániča je navrhnutá tak, aby ochránila chrbticu dieťaťa pred nebezpečným pádom napríklad pri snowboardovaní, lyžovaní, motokrose či bicyklovaní. Chránič sa na chrbát pripevní pod oblečenie tak, že nie je ani vidieť. Aj keď je tvarovo hrubší, je dostatočne priedušný, aby odvádzal pot z tela. Podľa štúdie vykonanej vo Švajčiarsku iba 13% lyžiarov a 38% snowbordistov nosí na sebe počas lyžiarskej sezóny chránič chrbta. Výsledky prieskumov jasne dokazujú, že chránič chrbta patrí k najdôležitejším ochranným doplnkom adrenalínových športov a z hľadiska prevencie ťažkých poranení chrbtice by mal byť na svahu nepostrádateľný.

8. Kolobežka

Deti milujú kolobežky. Áno, aj bicykle, ale kolobežka má oproti bicyklu isté výhody: je lacnejšia, ľahšia – čo je skvelé pre všetky vekové kategórie a menej objemná – takže je dobre skladovateľná. Bicykel má dnes takmer každé dieťa a je jednoduché sa k nemu dostať, aj z druhej ruky. Kolobežka je skôr o zábave, a deti pritom majú väčší pohyb, ktorý im ako rodičia nevnucujeme. Na trhu je dostatok bezpečnostných a moderných kolobežiek. Stačí si len vybrať. Pri výbere pamätaj na to, že deti rýchlo rastú a väčšina z nich ich častokrát pohadzuje, preto je vhodné vyberať kvalitnejší a odolnejší materiál. Na trhu sa predávajú kolobežky s hliníkovou a oceľovou konštrukciou. Niet pochýb, že oceľ je silnejšia, premietne sa to však v cene. S kvalitou kolies taktiež rastie aj cena. Kolieska kolobežky vyrábajú buď z PU alebo PVC materiálu, no kúpiš aj s nafukovacími kolesami. Taktiež je dobré pamätať aj na bezpečnostné vybavenie ako je prilba a chrániče na kolená a lakte, čo sú ďalšie tipy na vianočné darčeky pre dieťa.

9. Zimné korčule

Zo zimnými korčuľami nič nepokazíš. Ak ich ešte dieťa nevlastní, je to skvelá príležitosť na dobrý praktický darček. Oplatí sa trochu priplatiť, pretože dnes existujú korčule, ktoré sú multifunkčné. Nielen, čo sa týka nastavenia veľkosti, ale aj výmeny nožov na ľad za kolieska. Takže jednou výmenou tak dieťa získa športovú zábavu aj na leto v podobe in line korčuľovania. Ak je dieťa fanúšik krasokorčuľovania alebo hokeja, určite sa poteší korčuliam vhodným na konkrétny šport, a ktoré budú len jeho. Od druhu korčúľ sa taktiež odvíja cena. Ku korčuliam môže byť dobrým darčekom okrem bezpečnostného vybavenia aj outdoorové oblečenie.

vianočné darčeky pre deti
zdroj: pixabay

Tip na netradičný darček

10. Vibromasážny pás

Každý športovec si zaslúži regeneráciu v podobe masáže. Masážny prístroj na doma je skvelý tip na darček pre aktívneho športovca. Po skončení tréningu je telo športovca unavené, stuhnuté a potrebuje regeneráciu. Pomocou pásu si dokáže svoje svalstvo zregenerovať bez toho, aby vyhľadával masáž alebo wellnesscentrum. Prístroj pracuje na báze vibrácií, ktoré povzbudzujú lymfatický a obehový systém. Jeho pravidelné používanie spevňuje svalstvo ramien, nôh, sedacích svalov, brucha, formuje postavu, dodáva energiu, odbúrava vodu, zbavuje prebytočného tuku a napätia vo svalstve. Odborníci na výskum ho považujú za veľmi prínosný nástroj, ktorý sa dá taktiež využiť na začiatku a v závere každého tréningu rôznych športov.

Ak ešte stále váhaš, aký darček kúpiť, venuj darčekový poukaz. Nájdeš ho v každom športovom obchode.

Prosím ohodnoť náš článok

3 thoughts on “10 tipov na vianočné darčeky pre športovca

  1. Pingback: Kokosový olej – je vhodný pre teba? - FitCool.sk

  2. Pingback: Smoothie na obed - recepty - FitCool.sk

  3. Pingback: 3 tipy ako načerpať energiu počas Vianoc - FitCool.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.