Top steppery pre domáci tréning 2019 – recenzia

Top steppery pre domáci tréning - recenzia

Kto z vás túži o peknom, pevnom a sexi zadku? Obzeráte sa po niečom, čím by ste si ho efektívne vytvarovali?

Pozrieme sa na top steppery pre domáci tréning.

Títo šikovní pomocníci Vám pomôžu nielen k spomínanému vysnenému zadočku, ale sú aj efektívne pri chudnutí a zároveň spevňujú partie stehien. Ako bonus uvediem, že sú šetrné ku kĺbom a nezaberajúe veľa priestoru.

Top steppery v ponuke


Recenzie najlepších stepperov pre rok 2019

Možno si myslíte že stepper ako stepper, avšak na trhu je veľmi široký výber. V ponuke sú steppery bez držadiel, s držadlami s pohybom do strán, alebo pevné. Niektoré majú prednastavené programy, alebo zabudovaný displej na ktorom sa Vám zobrazuje frekvencia cvičenia či tep alebo spálené kalórie. 

Aby ste sa mohli lepšie zorientovať a vybrať pre seba ideálny stepper, dnes sa spolu pozrieme na sedem najpredávanejších. 

nosnosť: 100 kg ● počítač: áno ● možnosť nastavenia záťaže: nie ● hmotnosť: 8 kg

Mini twist stepper inSPORTline Jungy - recenzia

Mini twist stepper inSPORTline Jungy patrí do základnej triedy medzi steppermi. Je veľmi ľahký a skladný a nezaberie veľa miesta. To však neuberá na efektivite počas cvičenia.

funkciu twist, čo znamená že počas cvičenia sa môžete vytáčať do bokov - tým posilňujete nielen stehná ale aj boky a brušné svaly.

Viacerí z Vás ocenia nastaviteľný výšku šľapadiel a hydraulické tlmiče. Maximálna nosnosť je 100 kg.

Stepper má aj malý displej na ktorom si môžete sledovať čas cvičenia, spotrebované kalórie alebo počet krokov.

Výhody

 • skladnosť
 • cena
 • twist funkcia

Nevýhody

 • chýbaju držadlá , aspoň gumové, aby sa dali zapojiť do cvičenia aj ruky

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
66

nosnosnosť: 120 kg ● počítač: áno ● možnosť nastavenia záťaže: áno ● hmotnosť: 23,8 kg

Stepper inSPORTline Bailar - recenzia

Ak Vám do domácej posilňovne chýba pomocník ktorým si spevníte vnútorné i vonkajšie stehná, stepper inSPORTline Bailar bude pre Vás ten pravý.

Stepper má hydraulické tlmiče a veľké protišmykové pedále prispôsobené akejkoľvek veľkosti nohy.

Je vybavený aj ergonomickými rukoväťami, ktoré majú v sebe zabudované snímače tepu. Má transportné kolieska pre uľahčenie presúvania a polohovateľný držiak na fľašu.

Vďaka 12- tim nastaveniam obtiažnosti si vyberiete pre seba tú najideálnejšiu.

Výhody

 • 12 úrovní obtiažnosti
 • hmotnosť do 120 kg
 • protišmykové pedále

Nevýhody

 • Skoro 24 kg - trochu ťažší pri premiestňovaní

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
173

nosnosť: 100 kg ● počítač: áno ● možnosť nastavenia záťaže: nie ● hmotnosť: 7,5 kg

Mini stepper inSPORTline Cylina - recenzia

Stepper InSPORTline Cylina je určený prioritne pre dámy - ktoré dbajú na svoje zdravie, pretože pravidelným cvičením si zabezpečia dobrú kondíciu, posilnia srdce a pľúca a podporia chudnutie.

Je malý ľahký a skladný, takže bude ideálny do malých bytov. Maximálna nosnosť je do 100 kg a  váži necelých 8 kg, takže jeho prenášanie nie je problém. Môžete si ho položiť napríklad pred televíziu a spojiť príjemné s užitočným 🙂

Malý displej a zabudovaný computer Vám podá informácie o počte spálených kalórií, či krokov a času cvičenia.

Výhody

 • dobrá cena
 • skladnosť, rozmerovo malý
 • Nastavenie výšky kroku

Nevýhody

 • cvičenie môže byť po čase monotónne, keďže nemá funkciu twist

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
62

nosnosť: 100 kg ● počítač: áno ● možnosť nastavenia záťaže: nie ● hmotnosť: 7,2 kg

Mini stepper Housefit Triglav Billy - recenzia

Mini stepper Housefit Triglav Billy je pre tých z Vás, ktorí cvičia síce pravidelne ale zároveň hľadajú kvalitný prístroj, ktorý nezaťaží ich domáci rozpočet.  

Vďaka ministepperu môžete cvičiť kedykoľvek sa Vám bude chcieť, iste oceníte možnosť nastavenia výšky zdvihu a hydraulické piesty.

Maximálna nosnosť stepperu je do 100 kg a jeho váha je len 7,2 kg.

Na zabudovanom computeri a displeji môžete počas cvičenia sledovať počet krokov za minútu, celkový počet krokov, spotrebu kalórií či čas cvičenia.

Výhody

 • skladnosť, malá váha
 • super cena

Nevýhody

 • základný model

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
45

nosnosť: neudáva ● počítač: áno ● možnosť nastavenia záťaže: áno ● hmotnosť: 14 kg

Eliptický stepper Minioval Mini Bike - recenzia

Eliptický stepper Minioval Mini Bike je skvelý najmä v tom, že cvičiť môžete nielen v stoji, ale aj v sede počas práce na počítači alebo pozerania televízie. Uhol v akom máte nohy Vám zabezepčia trojstupňové nastaviteľné pedále.

Eliptický pohyb pedálov zaručí dokonalý pohyb ako keby ste behali. To , koľko ste spálili kalórií, ako ďaleko ste prešli alebo koľko Vám to trvalo Vám ukáže stavaný tréningový počítač s digitálnym displejom.

Výhody

 • dá sa cvičiť aj v sede aj v stoji
 • zmestí sa pod pracovný stôl
 • magnetický odpor

Nevýhody

 • trocha vyššia cena na margo vybavenia

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
134

nosnosť: 150 kg ● počítač: áno ● možnosť nastavenia záťaže: áno ● hmotnosť: 66 kg

Stepper inSPORTline PROFI Imperial - recenzia

Stepper inSPORTline Imperial je určený pre náročných športovcov. Vyššia cena však zaručuje že od steppera dostanete všetko na čo pomyslíte a ešte omnoho viac.

V prednej časti má 7 kg záťažové koleso a magnetický brzdný systém a nosnosť až do 150 kg.

Veľkou výhodou je funkcia ergometru, čo znamená, že prístroj automaticky dokáže prispôsobiť tréning podľa srdcovej frekvencie cvičiaceho.

16 stupňov nastavenia záťaže zabezpečí, že si každý športovec príde na svoje. V rukovätiach sú zabudované snímače tepu, ktoré sa počas cvičenia premietajú  na displej. Computer je nadštandardne vybavený - má 6 základných programov, s jedným manuálnym a jedným extra programom na spaľovanie tukov.

Cvičiť na ňom môžu až 4 ľudia, a každý bude mať uložené svoje údaje. Samozrejmosťou je meranie rýchlosti, tepovej frekvencie, veku, hmotnosti a mnoho iných.

Výhody

 • nosnosť do 150 kg
 • funkcia ergometru
 • nadštandardne vybavený computer
 • magnetický brzdný systém

Nevýhody

 • zaberie viac miesta - vhodnejší do väčších bytov alebo domácich posilňovní

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
782

nosnosť: 100 kg ● počítač: áno ● možnosť nastavenia záťaže: nie ● hmotnosť: 6,5 kg

Stepper Klarfit Powersteps - recenzia

Stepper Klarfit Powersteps je výnimočný tým, že vďaka rozpínacím šnúram si posilníte nielen boky, stehná a zadok, na ktoré sú steppery prioritne určené, ale aj ostatné časti tela ako napríklad ramená a hrudník.

Ďalšou vychytávkou je, že na rozdiel od iných modelov robíte pohyb nielen hore a dolu, ale môžete sa mierne vytáčať doprava a doľava, ako napríklad pri Nordic Walkingu.

Je vhodný pre osoby s hmotnosťou do 100 kg, má da hydraulické tlmiče a zabudovaný tréningový počítač s displejom.

Výhody

 • rozpínacie šnúry
 • skladnosť
 • hydraulické tlmiče
 • zabudovaný tréningový počítač

Nevýhody

 • nenašla som

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
52


Čo je stepper a ako ich rozlišujeme?

Top steppery pre domáci tréning - recenzia

stteper , zdroj: adobestock

Stepper je výborný pomocník vhodný do každej domácnosti a pre každého, kto dbá na svoju kondíciu a zdravie.  Slúži najmä na precvičovanie bokov, zadku a stehenných partií, ale niektoré modely sú doplnené o precvičovanie horných partií a ramien.

Nahrádza chodenie po schodoch, avšak pri použití steppera dbáte na šetrnejšie zaobchádzanie k vašim kĺbom.

Na trhu existuje množstvo druhov od základných až po steppery určené pre najnáročnejších športovcov.  Rozdeľujeme ich do troch základných kategórií:

 • ministeppery - základný druh steppera, ktorý názvom naznačuje, že ho schováte hocikam, napríklad aj do poličky v skrini a je vhodný aj do menších domácností. Je veľmi praktický a cvičiť na ňom môže ktokoľvek. Majú najnižšiu cenu zo všetkých druhov

 • twist steppery - sú vhodné na celotelové cvičenie, vďaka ktorému si zdokonalujete aj cit pre rovnováhu. Zaujímavosťou  je, že twist steppery kupujú najmä ženy.

 • stojanové steppery - vzhľadom na podporné madlá tieto steppery ocenia najmä seniori. Ich výhodou je zabudovaný merač tepu.  Sú určené na dlhšie a intenzívnejšie tréningy. Ich cena je však vyššia než prvé dva druhy

Mimo tohto rozdelenia ešte môžete naraziť na steppery manuálne a elektronické. Výhodou manuálneho je že môžete cvičiť aj ak náhodou vypadne elektrina 🙂 Avšak elektronický má v sebe väčšinou zabudovaný displej,na ktorom sú zobrazené údaje, ktoré sú pre Vás isto zaujímavé.

Podľa čoho a ako vybrať stepper?

Pri výbere stepperu si treba najskôr položiť pár otázok. Treba sa zamyslieť nad tým, ako často plánujete na ňom cvičiť, či máte dostatok miesta alebo sa obzeráte po niečom kompaktnejšom a v neposlednom rade, koľko ste ochotný investovať.

 • Ak Vám postačí základný model, hľadajte medzi ministeppermi, ak máte v pláne precvičiť si aj horné partie pozerajte sa na twist steppery a ak máte dostatok miesta, môžete si dovoliť aj stojanový stepper

 • Pri výbere si všímajte nosnosť, väčšina výrobcov udáva nosnosť do 100 kg.

 • Myslím, že 99 % stepperov je vybavená aj vstavaným computerom s displejom, na ktorom sa ukazujú základné informácie ako spotrebované kalórie, počet krokov alebo čas ktorý venujete cvičeniu.  S vyššou cenou samozrejme stúpa vybavenie computeru napríklad o doplnkové programy alebo iné funkcie.

 • Nezabúdajte si všímať aj pedále - výhodou je ak sú protišmykové a výškovo nastaviteľné.

 • Pri výbere si dajte pozor na to aby mal hydraulické tlmiče, zabránite vŕzganiu po pár týždňoch užívania.

Pre koho je stepper vhodný?

Pre každého kto má chuť si zdokonaliť kondíciu a nemá výhovorky. Stepper je nenáročný, skladný a ako ste už sami zistili cvičiť sa dá naozaj kdekoľvek a kedykoľvek, dokonca aj počas práce, nakoľko sú modely, ktoré sa Vám zmestia pod pracovný stôl 🙂

Ak chcete, aby bol stepper maximálne účinný, venujte mu denne aspoň 20 minút svojho času a výsledkami budete čoskoro milo prekvapení.

Tip na záver

Ak hľadáte praktického, skladného a efektívneho pomocníka na domáce cvičenie, stepper je pre Vás to pravé orechové 🙂

Skúsenosti užívateľov

"


Na steperi cvičím podľa možností denne a je to badať aj na kondičke, chôdza je o čosi ľahšia. Nemám veľa voľného času, aby som navštevovala fitnes centrum, takto si zacvičím, kedy chcem…


Jana

"


Hľadala som niečo malé do menšieho bytu na získanie kondície. Stepper je malý, ľahko sa s ním narába a výborne sa na ňom cvičí.


Karolína

"


Prednosťou je plynulý bezpečný pohyb, ktorý nahrádza beh po schodoch. Nehrozí pád alebo pošmyknutie ako na schodisku.


Roman


Nakupuj len u overených predajcov

Najlepšie bežecké pásy – recenzia 2019
efitness recenzia na portáli fitcool.sk
electronic.star.sk recenzia na portáli fitcool.sk

Nezabudni ohodnotiť našu recenziu 🙂

2 thoughts on “Top steppery pre domáci tréning 2019 – recenzia

 1. Pingback: Ako vybrať darček na Valentína? - FitCool.sk

 2. Pingback: Ako cvičiť na stepperi v domácom prostredí - FitCool.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.