Najlepšie fitness hodinky 2018 – recenzie

recenzie fitness hodiniek

Fitness hodinky známe aj ako Smarthodinky, sú dnes už neoddeliteľnou súčasťou každého tréningu.  Získavajú si čoraz viac svojích fanúšikov. Vedia ťa nielen informovať o čase, ale najmä zaznamenávajú každú tvoju aktivitu, či na tréningu alebo aj mimo neho. Fitness hodinky tak dokážu výborne pomôcť v tréningovom procese, alebo aj ako tvoj osobný tréner na ruke. 🙂

Top 3 fitness hodinky


Recenzie fitness hodiniek

Mnoho modelov, ktoré sú teraz na trhu ponúkajú zaujímavejšie tipy a triky ako je napríklad:

 • zaznamenávanie pohybu počas vášho tréningu – napríklad behu pomocou GPS 
 • meranie tepovej frekvencie 
 • rôzne tréningové analýzy ako počet spálených kalórií a pod. 
 • tréningové plány
 • meranie aktivity  podľa tipu športu atď.

A čo je na nich najlepšie? No predsa, že vyzerajú designovo úplne fantasticky! Ak si ešte stále myslíš, že fitness hodinky nepotrebuješ – zamysli sa znova 🙂

V tejto recenzii fitness hodiniek ti poradím s výberom z 5 rôznych typov, ktoré ťa určite oslovia.

#1 Fitness hodinky Apple Watch 3 

Softvér: OS watch 4.3 / Kompatibilita: iOS / Displey: 1.53" OLED / Procesor: S2 dual-core / Vnútorné úložisko: 8GB / 16GB (Non-LTE a LTE), Výdrž batérie: 18 hodín / Nabíjanie: bezkáblové /IP hodnotenie: IPX7 /Pripojiteľnosť : Wi-Fi, Bluetooth, NFC

fitness hodinky apple watch 3 recenzia

Apple Watch 3 (alebo Apple Watch Series 3) sú najlepšie fitness hodinky, ktoré si môžeš kúpiť práve teraz. Áno, je to v podstate len obal Apple Watch 2 s novými vnútornosťami,  ale s veľkým rozdielom.

Pripojenie LTE je jednou z hlavných zmien, hoci to nie je naozaj také užitočné, ako by sa na prvý pohľad zdalo - a navyše v rámci používania sa batéria skôr vybíja.

To, čo sa nám páči, je verzia non LTE, ktorá je oveľa lacnejšia a ponúka všetky vychytávky hodiniek 2, ale s dlhšou životnosťou batérie a vyššou rýchlosťou pri prechádzaní aplikáciami. 

Samozrejmosťou je odolnosť voči vode, takže s nimi budete môcť plávať,  a nebudeš sa musieť starať o to, kam sa schovať, keď vonku začne pršať.

Výhody

 • displey: 1.53" OLED
 • odolnosť voči vode
 • bezdrôtové nabíjanie
 • smile-o
  nízka hmotnosť
 • smile-o
  široký výber aplikácií

Nevýhody

 • LTE na Slovensku zatial nevyužiješ

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
od 392

#2 Fitness hodinky Garmin Forerunner 735XT

Softvér: Garmin OS / Kompatibilita: Android, iOS / Displey: 31.1mm Transflective / Procesor: neznámy / Vnútorné úložisko: prístupná / voliteľnáá, Výdrž batérie: 7 dní / Nabíjanie: svorka / IP hodnotenie: 50 M 5ATM /Pripojiteľnosť: Wi-Fi, Bluetooth

fitness hodinky Garmin Forerunner 735XT recenzia

Garmin Forerunner 735XT sú fitness hodinky v pravom zmysle slova. Boli zostavené výlučne na šport, ale daju sa využiť aj ako smarthodinky.

V tomto smere ponúkajú základné notifikácie, avšak plne nenahrádzajú telefón -  napríklad vieš pomocou hodiniek ovládať hlasitosť hudby a prepínanie jednotlivých skladieb.

Áno, pre niektorých sa môžu zdať príliš jednoduché, ale keďže nám ide prevažne o fitness hodinky tak v tom prípade ti dokážu ponúknuť plnú paletu aplikácií, ako napríklad polhodinový kondičný tréning.

Najväčšou devízou je dlhá životnosť batérie.

Výhody

 • dlhá životnosť batérie
 • široka paleta aplikácií pre šport
 • výborný kontrastný displey
 • smile-o
  nízka hmotnosť

Nevýhody

 • slabé využitie mimo športových aktivít

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
od 330

#3 Fitness hodinky Fitbit Ionic

Softvér: Fitbit OS / Kompatibilita: Android, iOS / Displey: TBC, 1000 nits / Procesor: Dual-core 1.0GHz / Vnútorné úložisko: 2.5GB, Výdrž batérie: 2-3 days / Nabíjanie: vlastná nabíjačka /IP hodnotenie: 50 M vodeodolnosť /Pripojiteľnosť: Wi-Fi, Bluetooth.

fitness hodinky Fitbit Ionic recenzia

Fitbit Ionic boli vždy silnou značkou a snažili sa vstúpiť do sveta fitness hodiniek práve s prívlastkom fitness.

Úspech zožal hneď na niekoľkých miestach: samozrejme že sa jedná najmä o fitness, kde môžeš sledovať mnoho aplikácií od behu až po kúpanie. K dispozícii sú aj sledované tréningy zamerané na telesnú hmotnosť.

Pri prvom uvedení na trh bola cena príliš vysoká, ktorú by som za to čo ponúka neodporučil, avšak v posledných mesiacoch cena klesla, takže ak si fanúšik značky fitbit, tieto smarthodinky sú správnou voľbou.

Výhody

 • vodotesnosť
 • nízka hmotnosť
 • výdrž batérie
 • smile-o
  prehľadný a jednoduchý systém

Nevýhody

 • nabíjanie mohlo byť magnetické

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
od 278

#4 Fitness hodinky Fitbit Versa

Softvér: Fitbit OS / Kompatibilita: Android, iOS / Displey: TBC, 1000 nits / Procesor: Dual-core 1.0GHz / Vnútorné úložisko: 2.5GB, Výdrž batérie: 3-4 dni / Nabíjanie: Vlastná nabíjačka /IP hodnotenie: 50M vodeodolnosť / Pripojiteľnosť : Wi-Fi, Bluetooth

fitness hodinky Fitbit Versa recenzia

Fitbit Versa je jedným z najväčších mien vo fitness technike, ale až do konca roku 2017 sa spoločnosť nezaoberala výrobou smarthodiniek.

Spoločnosť vyrobila dva druhy fitnes hodiniek a oboje sú v mojom zozname, pretože sú špeciálne cielene na športovcov.

Táto verzia je trocha menšia Ionic, je dodávaná s Fitbit Pay – aplikáciou určenou na bezkontaktné platby, má kapacitu 2,5 GB len pre hudbu a životnosť batérie je okolo troch dní.

Na druhej strane neobsahuje GPS na sledovanie behu a design nie je až taký štýlový v porovaní s ostatnými hodinkami na dnešnom zozname, avšak sú jednými z najlepšie cenovo dostupných fitnes hodiniek hodiniek na momentálnom trhu.

Výhody

 • výdrž batérie
 • nízka hmotnosť
 • vodeodolnosť
 • smile-o
  viac ako 15 športových režimov

Nevýhody

 • chýbajúce GPS

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
od 193

#5 Fitness hodinky Samsung Gear S3 Frontier

Softvér: Tizen OS / Kompatibilita: Android, iOS / Displey: 1.3" 360 x 360 Super AMOLED / Procesor: Dual-core 1.0GHz  / Vnútorné úložisko : 4GB, Výdrž batérie: 380mAh / Nabíjanie: bezkontaktné / IP hodnotenie: IP68 / Pripojiteľnosť : Wi-Fi, Bluetooth.

fitness hodinky Samsung Gear S3 recenzia

Samsung Gear S3 Frontier sú hodinky, ktoré boli nahradené hodinkami Gear Sport, ale cena sa natoľko v poslednej dobe znížila, že stojí za to aby sme si ich pripomenuli.

Fitness milovníkov je mnoho, a tieto hodinky poskytujú skvelé funkcie ako sú snímač tepovej frekvencie a zabudovaný GPS systém. Čo sa týka plávania, to sledovať nebude, avšak sú vodotesné. 

Mimoriadne sa nám páči dizajn rotujúceho rámu na Gear S3 a Tizen OS sa v poslednom čase zlepšil, takže softvér funguje veľmi dobre.

Výhody

 • výdrž v praxi až 4 dni
 • rýchle bezdrôtové dobíjanie
 • vyvážený design
 • smile-o
  super displej

Nevýhody

 • pomerne málo aplikácií
 • frown-o
  fitness hodinky su pomerne dosť robustné a môžu čiastočne vadiť pri cvičení

Naše Hodnotenie

Orientačná cena
od 360


Podľa čoho vybrať fitness hodinky?

recenzie fitness hodiniek

zdroj: pixabay.com

Široká ponuka na trhu častokrát vedie k nerozhodnosti. 🙂 Čím viac ti toho internet ponúka, tým ťažšie sa vyberá. No a fitness hodinky sú toho svetlým príkladom. Preto ti prinášam pár tipov, na čo sa pri výbere fitness hodiniek zamerať.

Displey

Dobrá viditeľnosť v zlých svetelných podmienkach ako je napríklad priame slnko. Dobré a spoľahlivé dotykové ovládanie, ale aj výborná čitateľnosť sú základné parametre na ktoré by si mal pozerať.

Funkcie

Fitness hodinky si nekupujeme preto aby nám ukazovali čas a dátum. 🙂 Preto je dôležité aby ponúkali čo najviac možných funkcií, ktoré ti pomôžu pri analyzovaní tvojho tréningu ale aj tvojich vitálnych funkcií. 

Nabíjanie

Pri kúpe si over, ako dlho fitness hodinky vydržia na jedno nabitie. Samozrejme aj to, ako dlho trvá úplne nabitie fitness hodiniek. Nízka výdrž batérie, alebo veľmi dlhé nabíjanie ťa môžu obmedzovať.

Dizajn

Dizajn dnes riešime pri akomkoľvek fitness doplnku. To platí samozrejme aj pri fitness hodinkách. V dnešnej dobe už väčšina modelov disponuje perfektným dizajnom vhodným ako na šport tak aj na voľnočasové aktivity. Keďže dizajn je vo vačšine prípadov veľmi subjektívna záležitosť, mal by si sa predovšetkým rozhodnúť svojím vnútorným pocitom. Väčšina modelov je dizajnovana unisex ale nájdeš aj také fitness hodinky, ktoré myslia na obe pohlavia. Či už farebným prevedením, alebo veľkosťou fitness hodiniek. 

5 dôvodov prečo si fitness hodinky kúpiť

 • Fitness hodinky sú výborným nástrojom pre evidovanie tvojich pohybových aktivít.
 • Ak sa snažíš schudnúť tak vďaka fitness hodinkám dokážeš presne sledovať aký počet kalórií si v daný deň alebo počas tréningu spálil.
 • Fitness hodinky ťa dokážu motivovať k vyšším výkonom, upozornia ťa keď si dlhšiu dobu nečinný a vyzvú ťa k akcii ako napríklad "je čas postaviť sa" 🙂 
 • Dokážeš mať pod kontrolou svoju srdcovú aktivitu. Navyše u niektorých modelov ak fitness hodinky zaznamenajú odchýlky v srdcovej činnosti tak ťa na to upozornia. S fitness hodinkami môžeš získať detailné informácie o kvalite svojho spánku.
 • Fitness hodinky ti dokážu prenášať notifikácie z tvojho telefónu, ako sú napríklad správy, prijímanie a odmietnutie hovorov atď.

Verím, že sa ti môj prehľad toho najlepšieho čo momentálne trh ponúka páčil a veríme, že si vyberieš pre seba  - ako sa hovorí “to pravé orechové”.


Nakupuj len u overených predajcov

fitness hod inky recenzia insportline
fitness hodinky recenzia tpd
fitness hod inky recenzia andreashop

Nezabudni ohodnotiť našu recenziu 🙂

15 thoughts on “Najlepšie fitness hodinky 2018 – recenzie

 1. Pingback: Chôdza s činkami – oplatí sa alebo nie? - FitCool.sk

 2. Pingback: Docvičili ste? Zacvičte si ešte so švihadlom - FitCool.sk

 3. Pingback: Behaj aj v tehotenstve. Nenechaj sa zastaviť! - FitCool.sk

 4. Pingback: Kluby bojových športov na Slovensku: Victory Gym Trenčín - Šport je život

 5. Pingback: Ako si udržať postavu nielen počas leta - FitCool.sk

 6. Pingback: Ako behať keď chceš schudnúť - FitCool.sk

 7. Pingback: Elitu kickboxu privíta Bratislava, Onuščák: "Je to významný úspech zväzu" - Šport je život

 8. Pingback: Aplikácia na behanie uloží všetko, čo chceš vedieť - FitCool.sk

 9. Pingback: Svalovica, kamarátka každého športovca - FitCool.sk

 10. Pingback: Core tréning precvičí každý sval tvojho tela - FitCool.sk

 11. Pingback: Čo na seba na bicykel v jeseni? - Šport je život

 12. Pingback: Ako sa postupne zbavovať zlozvykov a začať žiť zdravšie - FitCool.sk

 13. Pingback: Ako behať v zime, aby si z behu mal skutočne radosť? - FitCool.sk

 14. Pingback: Fitness náramky a fitness hodinky nie sú len pre športovcov - FitCool.sk

 15. Pingback: Hrudný pás Polar – jeden z najlepších monitorov srdcového tepu - FitCool.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.