Vyberáme orbitrek – Porovnanie 6 najlepších pre rok 2020

eliptické trenažéry recenzia

Najlepšie orbitreky

1.

2.

3.

NÁŠ TIP

PRE NÁROČNÝCH SUPER CENA

elipticky trenazer inSPORTline in Condi ET660i

Eliptický trenažér SPORTOP inCondi ET800i

Eliptický trenažér inSPORTline Atlanta Black

inCondi ET660i inCondi ET800i Atlanta Black

Cena od: 927€

Cena od: 1235€

Cena od: 412€

Naše hodnotenie

Naše hodnotenie

Naše hodnotenie

recenzia

recenzia

recenzia

Orbitreky

So začiatkom nového roka si určite mnohí z Vás, ako to už býva, dali predsavzatie. Schudnúť, vytriasť zo seba vianočné dobroty, či udržiavať si lepšiu kondičku a zdravšie žiť. Ak máte pomenej času a nestíhate chodiť do fitka, možno by ste mali zvážiť nákup nejakého kvalitného stroja, vďaka ktorému si precvičíte celé telo a tým budete svoje predsavzatie aj dodržiavať. Orbitrek, alebo inak aj eliptický trenažér je jedným z najobľúbenejších strojov a určite by vo Vašej domácnosti nemal chýbať.

Porovnanie recenzovaných orbitrekov

NÁŠ TIP PRE NÁROČNÝCH SUPER CENA
Produkt in Condi ET660i inCondi ET800i Atlanta Black Oregon E50 Ergometer SPARTAN Performance
elipticky trenazer inSPORTline in Condi ET660i Eliptický trenažér SPORTOP inCondi ET800i Eliptický trenažér inSPORTline Atlanta Black Eliptický trenažér Eliptical inSPORTline Oregon Eliptical MASTER E50 Ergometer Eliptical SPARTAN Performance
Hodnotenie
Recenzia skoč na recenziu skoč na recenziu skoč na recenziu skoč na recenziu skoč na recenziu skoč na recenziu
Brzdný systém Magnetický Magnetický Magnetický Magnetický Magnetický Magnetický
Nosnosť 150 kg 150 kg 150 kg 110 kg 150 kg 110 kg
Computer áno áno áno áno áno áno
Hmotnosť
85 kg 85 kg 51 kg 83 kg 46,9 kg 37 kg
Cena od 927 € od 1235 € od 412 € od 600 € od 350 € od 191 €
Eshop

Recenzie orbitrekov

Cvičením na orbitreku si posilníte celé telo. Prináša viacero benefitov a sú to napríklad posilnenie kardiovaskulárneho systému, zlepšenie funkčnosti pľúc a srdca, šetrenie kĺbov, chudnutie, zlepšenie celkovej fyzickej aktivity a kondície. Spolu sa pozrieme na 6 vybraných, momentálne najpredávanejších modelov.


1. Eliptical inSPORTline in Condi ET660i NÁŠ TIP

Nosnosť: 150 kg • Hmotnosť záťažového kolesa: 7 kg • Dĺžka kroku (cm): 51 cm Brzdný systém: Magnetický

elipticky trenazer inSPORTline in Condi ET660i

Zabudnite na nudné, či monotónne tréningy. Vďaka orbitreku Eliptical inSPORTline in Condi ET660i si užijete veľa zábavy. Obsahuje totiž perfektnú programovú výbavu, v ktorej si zvolíte práve to, čo vás baví. Sú tu rôzne profily terénu, obtiažnosti,HRC program, program Recovery alebo si môžete pomocou smartfónu či tabletu naplánovať trasu kadiaľ pôjdete. V počítači s LCD displejom sú 4 zabudované programy, funkcia rýchly štart či možnosť sledovania videí a počúvania hudby. 

Ďalšou vychytávkou je manuálne nastavenie sklonu, čiže pomocou neho môžete začať šliapať do kopca. Precvičíte si tak aj tie svalové partie, na ktoré sa pri klasickej chôdzi po rovine zabúda. Nezávisle od toho si môžete nastaviť jednu zo 16 tich stupňov záťaže pomocou magnetického brzdného systému s predným 7 kg záťažovým kolesom.

Okrem toho má aj stojan na tablet, držiak na fľašu, či transportné kolieska.

Výhody:
+
výborná programová vybavenosť
+
doplnkové nastavenie sklonu s možnosťou šliapania do kopca
+
16 stupňov záťaže

Nevýhody:
nenašla som

Naše hodnotenie:
Plný počet bodov si zaslúži za kompletný tréningový plán počas ktorého sa určite nebudete nudiť. Možnosť nastavenia až 16 tich záťaží či voľba svojho tréningového plánu je samozrejmosťou.

Orientačná cena: 927 €


2. Eliptický trenažér SPORTOP inCondi ET800i PRE NÁROČNÝCH

Nosnosť: 150 kg • Hmotnosť záťažového kolesa: 12 kg • Dĺžka kroku (cm): 56 cm Brzdný systém: Magnetický

Eliptický trenažér SPORTOP inCondi ET800i

Ak máte vo svojom byte menej miesta ale napriek tomu ste ochotní pre svoje telo troška zainvestovať, tak eliptický trenažér SPORTOP inCONDI ET800 i je pre vás tým správnym parťákom.Design, ktorý má postavenú hlavnú časť rámu vo vertikálnej polohe vám ušetrí miesto ale zároveň neprídete o skvelý zážitok z tréningu. 

Môžete si nastaviť dĺžku kroku podľa výšky postavy tak, ako vám vyhovuje, rovnako ako vybrať jednu zo 16 tich úrovní. Pedále sú ergonomicky tvarované a odpružené.

Pohodlie počas cvičenia zabezpečia držadlá, ktoré môžete uchopiť buď horizontálne alebo vertikálne – dohromady máte 4 možnosti úchopu. Pod displejom sú navyše ďalšie fixné držadlá, vďaka ktorým si môžete merať tep pomocou zabudovaného snímača, alebo po tréningu využiť funkciu Recovery.

Farebná dotyková obrazovka vám bude okrem základných informácii ako sú čas, tep, či rýchlosť ukazovať aj klipy či seriály z Netflixu – samozrejme až po spárovaní so smartfónom. Vybrať si môžete z 12 prednastavených programov, ale ak si nevyberiete, môžete si spraviť až 4 vlastné. Okrem toho má funkciu Watt, HRC a ako jeden z mála funkciu pauza, ktorý určite oceníte ak si budete chcieť nachvíľku vydýchnuť.

Výhody:

+ vertikálny design ktorý šetrí miesto
+ viacero možností úchopu držadiel
+
farebná dotyková obrazovka

Nevýhody:
vyššia cena

Naše hodnotenie:
Výborný orbitrek, ktorý šetrí miesto, má nastaviteľnú rozteč chodidel, množstvo programov a ako jeden z mála aj farebnú dotykovú obrazovku. Pol hviezdičky som však musela vziať za trocha vyššiu cenu.

Orientačná cena: 1235 €


3. Eliptický trenažér inSPORTline Atlanta Black SUPER CENA

Nosnosť: 150 kg • Hmotnosť záťažového kolesa: 7 kg • Dĺžka kroku (cm): 40 cm Brzdný systém: Magnetický

Eliptický trenažér inSPORTline Atlanta Black

Eliptický trenažér inSPORTline Atlanta Black patrí medzi vyhľadávané a obľúbené modely. Vyznačuje sa tichým chodom a spoľahlivosťou s jednoduchým ovládaním. Stačí len začať cvičiť a úspech máte zaručený.

Má stabilný rám so 7 kg záťažovým kolesom umiestneným v zadnej časti, ktorého odpor sa nastavuje pomocou manuálneho kolieska. Nastaviť si tak môžete jednu z ôsmich záťaží. Pedále sa dajú nastaviť do troch pozícií, takže si určite prispôsobíte svoj tréning tak, aby vám čo najlepšie vyhovoval.

Priehľadný computer vám počas tréningu ponúkne základné parametre ako sú čas, rýchlosť, vzdialenosť, kalórie a tep. Ten sa meria vďaka zabudovaným snímačom na pogumovaných pohyblivých držadlách.

Výhody:
+
dobrý pomer cena verzus kvalita
+
jednoduché ovládanie
+
systém Beltdrive ( tichý chod)

Nevýhody:
milovníci novodobej techniky si neprídu na svoje

Naše hodnotenie:
Jednoduchý na ovládanie, vhodný pre ľudí ktorý nemusia mať zbytočné “okrasy” a chcú si len dobre zacvičiť. Pol hviezdičky som však odobrala práve preto, že v dnešnom svete plnom elektroniky to môže byť pre niekoho už nevyhnutnosťou, aby sa dal spárovať so smartfónom

Orientačná cena: 412 €


4. Eliptical inSPORTline Oregon

Nosnosť: 110 kg • Hmotnosť záťažového kolesa: 8,5 kg • Dĺžka kroku (cm): 43 cm Brzdný systém: Magnetický

Eliptický trenažér Eliptical inSPORTline Oregon

Orbitrek Eliptical inSPORTline Oregon je vďaka prednému záťažovému kolesu priestornejší, a aj napriek svojej robustnej konštrukcii s pekným designom sa vám určite zmestí do bytu. 

Plynulý pojazd je tichý vďaka magnetickému brzdnému systému, ktorý sa manuálne ovláda. Nastaviť si tak môžete pomocou jednoduchého otočenia jednu z ôsmich mich stupňov záťaže.

Dĺžka kroku je 43 cm a nášľapy sú potiahnuté protišmykovou gumou.Okrem toho má transportné kolieska a systém na vyrovnávanie nerovností podlahy.

Intuitívny, ľahko ovládateľný displej vám zmeria čas, tep, vzdialenosť, spálené kalórie, RPM a ako jeden z mála má aj odometer.

Výhody:
+
intuitívny displej
+
pekný design
+
odometer

Nevýhody:
trocha vyššia cena v pomere s vybavenosťou

Naše hodnotenie:

Jednoduchý intuitívny displej v kombinácii s robustnou no skladnou konštrukciou vyslúžil tomuto orbitreku štyri hviezdičky. Jednu som odobrala za trocha vyššiu cenu v pomere s vybavenosťou.

 

Orientačná cena: 600 €


5. Eliptical MASTER E50 Ergometer

Nosnosť: 150 kg • Hmotnosť záťažového kolesa: 10 kg • Dĺžka kroku (cm): 36 cm Brzdný systém: Magnetický

Eliptical MASTER E50 Ergometer

Orbitrek Eliptical MASTER E50 Ergometer je skvelou voľbou pre náročnejších užívateľov, pretože ponúka maximálnu štandardnú výbavu za rozumnú cenu. 

Záťažové koleso ergometri, ktoré má 10 kg určite využijú zanietení športovci pre náročnejšie tréningy plné potu.  Plynulý a tichý chod je zaistený systémom beltDrive doplnený o zapuzdrené guličkové ložiská. 

Tréning si môžete nastaviť vďaka 24- záťažovému systému, 3 dielnym pedálom a elektronickému ovládaniu záťaže. 

Computer s podsvieteným LCD monitorom vám ukáže čas, tep, rýchlosť, vzdialenosť, spálené kalórie, výkon a kadenciu. Svoj tep si zmeriate vďaka zabudovanému snimaču v držadlách, ktorú sú buď pevné alebo pohyblivé – ako vám lepšie vyhovuje.  Vybrať si môžete s 12 prednastavených programov, ďalej obsahuje 4 programy podľa tepovej frekvencie, 4 užívateľské profily, manuálny program, Recovery a kontrolu telesného tuku BodyFat.

Výhody:
+
24 stupňov záťaže
+
nízka hmotnosť – len okolo 50 kg ( nosnosť 150 kg)
+
výhodná cena

Nevýhody:
guličkové ložiská sú náročnejšie na údržbu

Naše hodnotenie:
Veľmi dobrá programová vybavenosť za rozumnú cenu si odnáša tri a pol hviezdičky. Nevýhodou je typ guličkového ložiska v puzdre, ktoré nemá takú dlhú životnosť, ale pri správnej starostlivosti Vám bude určite dlho slúžiť.

Orientačná cena: 350 €


6. Eliptical SPARTAN Performance

Nosnosť: 110 kg • Hmotnosť záťažového kolesa: 7 kg • Dĺžka kroku (cm): NEUVEDENÉ Brzdný systém: Magnetický

Eliptical SPARTAN Performance

Vraví sa, že v jednoduchosti je krása. 

Jednoduchý stroj na cvičenie, ktorý vám určite pomôže zlepšiť vašu doterajšiu kondíciu. Taký je orbitrek eliptical SPARTAN Performance.

Má magnetický brzdný systém s manuálnym ovládaním záťaže, ktorú si môžete nastaviť na jednu z 8 mich stupňov. 

Má pohyblivé aj stacionárne rukoväte so zabudovaným snímačom tepovej frekvencie. Okrem toho vám jednoduchý computer zobrazí čas cvičenia, prejdenú vzdialenosť, aktuálnu rýchlosť a spotrebu kalórií.

Výhody:
+
dobrá cena
+
jednoduchý na manipuláciu- hmotnosť je len 37 kg
+
neobmedzená maximálna výška športovca

Nevýhody:
strojové zapuzdrené ložiská

Naše hodnotenie:
Jednoduchý, ľahký, dobrý na manipuláciu a v neposlednom rade s dobrou cenou. Hviezdičku a pol som však odobrala za zapuzdrené ložiská, ktoré sú náročnejšie na údržbu.

Orientačná cena: 191 €


Ako si správne vybrať orbitrek

Vždy keď sa rozhodnete kúpiť si nejaký prístroj na domáce cvičenie, mali by ste si položiť zopár otázok, ako sú napríklad:

 

  • Ako často chcem na ňom cvičiť ?- chcem len niečo jednoduchšie na aeróbne cvičenie alebo intenzívny tréning.
  • Koľko mám doma priestoru?
  • Koľko som ochotný/á investovať?

 

Keď máte aspoň tieto tri základné odpovede, môžete začať browsovať po internete,alebo sa ísť pozrieť do kamenného obchodu a vybrať si svojho šampióna. Pri výbere však treba dbať a dávať si pozor na viacero vecí o ktorých si teraz bližšie povieme.

Na čo vlastne slúži orbitrek?

Na trhu sa môžete stretnúť aj s názvami ako eliptický trenažér, crossový trenažér alebo orbitrack.  Je vhodný na zvyšovanie kondičky, alebo na kardio cvičenie. Vzhľadom na to že simuluje beh, ale zároveň menej zaťažuje kĺby, pretože beh je bez “nárazov” –  je veľmi vhodný aj pre ľudí na rekonvalescenciu. Taktiež Vám pomôže s redukciou tuku na problematických partiách. Precvičíte si na ňom celé telo – od rúk, ramien cez chrbát zadok a samozrejme aj nohy. 

Typy orbitrekov:

Stretnúť sa môžete s tromi typmi a to sú:

 

  • zotrvačník v strede – vzhľadom na to že imituje pomalý aj rýchlejší beh, dá sa na ňom cvičiť ako na bežiacom páse alebo stepperi. Cvičenie na ňom je šetrné k Vašim kĺbom. Nakoľko je v strede, je vhodnejší pre ľudí s vyššou váhou pretože keď cvičíte, záťaž ide automaticky do stredu prístroja.
  • zotrvačník vpredu – patrí medzi základné modely orbitrekov a tým pádom aj medzi lacnejšie kusy.  Má menšiu rozteč nášlapov, čiže prirodzenú polohu chodidiel. 
  •  zotrvačník vzadu – nášlapy sú umiestnené pred zotrvačníkom, čiže môže zaberať trocha viac miesta ako ostatné. Tréning na ňom je príjemný, hladký a ergonomický.

 

Keďže už viete aké typy existujú, poďme si ešte niečo povedať k ostatným parametrom ako sú brzdný systém a možnosť nastavenia sklonu, nosnosť, aké vlastnosti a funkcie by sa na ňom mali dať nastaviť a v neposlednom rade je to aj dĺžka kroku. 

Brzdný systém

Medzi širokou ponukou sa zamerajte na orbitreky, ktoré majú elektromagnetický brzdný systém. Je tvorený z troch častí – servomotor, magnet a počítač. V praxi to funguje tak, že jednoducho stlačíte na displeji príslušné tlačidlom to vydá povel cez servomotor magnetom, ktoré vytvárajú odpor. Stretnúť sa môžete aj s manuálnym typom nastavenia, ktoré je však v dnešej dobe trocha zastaralé, nakoľko sa pri ňom využíva napínací systém, na ktorom sa nedá nastaviť úroveň odporu. Stretnúť sa môžete aj s  brzdným systémom tvoreným z puzdrových kĺbov, ktorý treba častejšie premazávať a čas ktorý ste mohli tráviť cvičením budete tráviť servisovaním. Ak chcete zainvestovať – popozerajte sa po indukčnom brzdnom systéme – síce je zo spomínaných najdrahší, ale za to najdlhšie vydrží a je absolútne tichučký.

Brzdný systém sa spája so zotrvačníkom a práve on je jedným z najdôležitejších parametrov, na ktoré by ste sa mali pozrieť pri výbere. Ak sa obzeráte po tichšom stroji, ktorý má hladký a plynulý pohyb, všímajte si jeho hmotnosť. Stroje s hmotnosťou zotrvačníka okolo 7-8 kg sú práve tie tichšie. Na druhej strane si ale musíte uvedomiť, že orbitreky s ľahším zotrvačníkom sú vhodnejšie pre ľahšie osoby a na cviky s minimálnou záťažou. Ak bude stroj využívaný celou rodinou s rôznou hmotnosťou, vyberajte práve ten ťažší, môže to byť až okolo 15 kg. 

Nastavenie sklonu

Niektoré stroje Vám ponúkajú možnosť nastavenia sklonu. Je to veľmi dobré, pretože si môžete meniť intenzitu zaťaženia jednotlivých svalov a pohyb je viac podobný tomu reálnemu. 

Vďaka sklonu si tak môžete precvičiť aj iné partie, na ktoré sa zabúda. Sklon môže spôsobiť napríklad simuláciu “šliapania do kopca”, kedy musíte vynaložiť väčšiu námahu.

Sklon sa dá nastaviť buď manuálne, alebo pomocou servomotoru. Každý si tak môže vybrať, čo mu bude najviac vyhovovať.

Dĺžka kroku a nosnosť

Keďže každý máme iný krok, jeho dĺžka je jednou zo základných meraní pri výbere orbitreku. Dopracovať sa k nemu môžeme veľmi jednoducho a to maximálnym rozdielom medzi zadnou časťou prednej a prednou časťou zadnej nohy. Je to niečo medzi 35 až 50 cm. Pri výbere si dajte pozor na to, že niektoré lacnejšie verzie majú vysoký a krátky krok. Preto sú lepšie dlhšie kroky, počas ktorých sa viac zapoja všetky precvičované svaly a pohyb bude plynulejší a celistvejší.

Nosnosť samozrejme vycháza z materiálov, ktoré sa použili pri výrobe konštrukcie. Nakoľko veľa výrobcov neuvádza presný typ materiálu, môžete sa orientovať celkovou váhou orbitreku ktorá sa môže pohybovať od 35 až do 180 kg. Tie robustnejšie majú výhodu v tom, že dlhšie vydržia.

Vlastnosti a funkcie

Počítač by mali mať všetky orbitreky. Lacnejšie verzie majú v sebe zabudované ovládanie záťaže, čas, rýchlosť, počet spálených kalórií a tep. Tie drahšie sú doplnené napríklad o ventilátor, možnosť kompatibility s vašim smartfónom alebo rôzne druhy prednastavených programov.

Orbitreky s manuálnou možnosťou nastavenia záťaže sa nastavujú pomocou kolieska so záťažou od 1 do 8 ( alebo podľa toho koľko stupňov obtiažnosti majú) a elektronické si jednoducho nastavíte pomocou tlačiadiel + a – na obrazovke. 

Tep sa dá merať buď pomocou hrudného pásu, alebo už má orbitrek zabudované snímače v držadlách. 

NIektoré orbitreky si môžete spárovať so svojim smartfónom a stiahnuť si aplikáciu, ktorá Vám napríklad umožní vytvoriť si vlastný tréning, sledovať svoje neustále zlepšovanie sa, vytváranie si rôznych grafov a tabuliek alebo reálny tréning pomocou aplikácie google maps na reálnych cestách. Jednotkou vo svete aplikácií je momentálne aplikácia iFIT, kde si viete tréning podľa svojich predstáv.

Tip na záver

 Ak je vaša váha vyššia ako 100 kg, vyberajte si z prístrojov mimo označenia písmenom A (predídete častým servisným zásahom a kratšej životnosti)

Pri výbere nezabudnite na záruku, či už tú klasickú alebo predĺženú. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj montáž orbitreku v pohodlí Vášho domova.

Nezabudni ohodnotiť našu recenziu 🙂

4 thoughts on “Vyberáme orbitrek – Porovnanie 6 najlepších pre rok 2020

  1. Pingback: Zdravie na prvom mieste. Aké ochranné pomôcky pri športe používať? - FitCool.sk

  2. Pingback: Ako cvičiť na stepperi v domácom prostredí - FitCool.sk

  3. Pingback: Kazeín, kazeínové proteíny a všetko čo potrebujete vedieť - FitCool.sk

  4. Pingback: 23 najlepších fitness vychytávok ako darček pre otca - FitCool.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.