Vyberáme domáce vírivky – Porovnanie 6 najlepších pre rok 2020

najlepšie nafukovacie vírivky

Najlepšie domáce vírivky


1.

Nafukovacia vírivka Pure Spa Plus - recenzia viriviek

Pure Spa Plus

cena od 529 €2.

NetSpa Phyton - recenzia viriviek

NetSpa Phyton

cena od 685 €3.

Belatrix Mobilná (nafukovacia) vírivka Mountine 120 Rattan - recenzia viriviek

Belatrix

cena od 457 €


Relax, oddych, pohoda. Každý z nás potrebuje občas vypnúť a miesto toho, aby ste museli za oddychom cestovať si môžete spraviť svoj vlastný oddychový kútik. A čo je lepšie ako vlastná vírivkai, v ktorej sa dá zrelaxovať kedykoľvek len budete chcieť? Nemusíte nikam chodiť, platiť za vstupy či sledovať otváracie hodiny. Ako si však vybrať tú správnu?

Recenzie domácich víriviek

Vaša vlastná vírivka Vám pomôže nielen po psychickej, ale aj po fyzickej stránke. Vy aj Vaše telo a myseľ načerpáte nové sily a budete sa cítiť ako znovuzrodení. Akú si však vybrať? Na trhu je čoraz väčší dopyt a preto sa výrobcovia snažia ponúknuť dostupnejšie modely, aby si mohol vybrať naozaj každý. My Vám ponúkame  v našej recenzii 6 najpredávanejších modelov.


1. Nafukovacia vírivka Pure Spa Plus

Nafukovacia vírivka Pure Spa Plus - recenzia viriviek

Nafukovacia vírivka Pure Spa Plus je vhodná pre 4 člennú rodinu, ktorá má rada jednoduché ovládanie, no zároveň kvalitu. Je vyrobená z vysoko kvalitného laminovaného PVC.

Vďaka tomu, že má samoinštalačný mechanizmus, stačí ju len zapojiť do zásuvky a ona sa sama nafúkne.  Integrovaný vykurovací systém Vám zas umožní nastaviť si teplotu podľa Vášho priania. 

Má výnimočný systém na zmäkčovanie vody – HWT system ( hard water treatment), ktorý vďaka elektronickej jednotke vytvárajúcej striedavé magnetické a elektrické pole vo vode a zabraňuje vzniku vodného kameňa v hadiciach.

V balení nájdete okrem vírivky aj termoizolačný kryt, dva nafukovacie podhlavníky, dve filtračné vložky, izolačnú podložku, hadice, plavák na chemické tablety, tester na PH vody a praktickú tašku.

VÝHODY

 • ľahké ovládanie
 • HWT systém na zmäkčovanie vody
 • 140 trysiek

NEVÝHODY

 • nenašla som

Orientačná cena: od 529 €

NAŠE HODNOTENIE

Kvalitná, štýlová a cenovo dostupná vírivka, ktorá vyžaduje minimum údržby, ľahko sa ovláda a ako bonus má systém na zmäkčovanie vody. Nezaslúži si nič iné, len 5 z 5 tich.


2. NetSpa Phyton

NetSpa Phyton - recenzia viriviek

Ak máte početnejšiu rodinu, alebo radi organizujete grilovačky či iné oslavy, určite si prídete na svoje vo vírivke NetSpa Phyton, ktorá je vhodná až pre 6 dospelých osôb.Je vhodná ako do exteriéru, tak aj interiéru.

Vírivka je vyrobená z kvalitných materiálov – vonkajší povrch z odolného laminovaného PVC s úpravou imitácie kože a vnútorný je obohatený o úpravu Pearl PVC, takže je mäkký a príjemný na dotyk. 

Má zabudovaný ovládací digitálny panel, ktorý zvyšuje komfort užívania. Vodu si môžete ohriať až na 42 stupňov. Filtrácia je kartušová a trysiek je 130.

V balení nájdete kompletné vybavenie, ktoré budete potrebovať, takže nie je nutné nič dokupovať.

VÝHODY

 • ochrana proti prehrievaniu
 • Vnútorná úprava Pearl PVC
 • kompletné príslušenstvo

NEVÝHODY

 • kartušová filtrácia vyžaduje zvýšenú starostlivosť

Orientačná cena: od 685 €

NAŠE HODNOTENIE

Designová pohodlná vírivka hodiaca sa do každej viacčlennej rodiny. Má kvalitné materiály  a kompletné príslušenstvo, takže nemusíte viac investovať. Pol hviezdičky som však odobrala za kartušovú filtráciu.


3. Belatrix nafukovacia vírivka Mountine 120 Rattan

Belatrix Mobilná (nafukovacia) vírivka Mountine 120 Rattan - recenzia viriviek

Elegantná a pohodlná vírivka pre dve osoby, taká je Belatrix Mountine 120 Rattan. 20 ročné skúsenosti tejto firmy na trhu zaručujú kvalitu materiálov skĺbenú s maximálnou využiteľnosťou s ohľadom na šetrenie priestoru. 

Má v sebe integrovaný ohrev, takže si môžete sami určiť, akú teplotu vody chcete, či je pre Vás lepší uvoľnujúci kúpeľ do 38 stupňov alebo horúci – až do 42 stupňov. Prietokový ohrev zvýši teplotu za hodinu o 1 a pol stupňa.

Objem vody je 500 litrov, má kartušovú filtráciu a 130 vodných trysiek, ktoré sa postarajú o perfektnú hydromasáž.

VÝHODY

 • výhodná cena
 • prietokový ohrev
 • ľahké ovládanie

NEVÝHODY

 • kartušová filtrácia vyžaduje zvýšenú starostlivosť

Orientačná cena: od 457 €

NAŠE HODNOTENIE

Štýlová a moderná vírivka s výhodnou cenou určená pre Vás alebo Vás a partnera. Ľahko sa ovláda a teplotu vody si upravujete pomocou prietokového ohrevu. Pol hviezdičky som však odobrala za kartušovú filtráciu.


4. Hydromasážny bazén Helsinki

Hydromasážny bazén Helsinki - recenzia najlepsich viriviek

Hydromasážny bazén Helsinki si môžete užiť až so 6 timi vašimi priateľmi, pretože má maximálny obsah úctyhodných  1 123 litrov. 

V spodnej časti bazéna je zabudovaných 83 trysiek , ktroé Vám poslúžia pre upokojujúcu masáž.  

Ovládať sa dá jednoducho-  vďaka digitálnemu riadiacemu  panelu a tak si poľahky nastavíte či chcete bazén nafúknuť, vyfúknuť alebo zapnúť filtráciu.  Taktiež na ňom nájdete aj funkciu freeze Shield, ktorá zabraňuje vode zamrznúť a zvyšuje jej cirkuláciu, aby ste predišli prípadným problémom počas zimných mesiacov.

Materiál je veľmi odolný a kvalitný, bazén má vystužený kryt a steny sú podopierané  tisíckami poprepletaných nití, čo mu zaručuje dobrú stabilitu.

Nemusíte sa obávať ani používania elektrického čerpadla , pretože vírivý bazén je vybavený systémom detekcie skratu GDS.

VÝHODY

 • funkcia freeze Shield
 • veľký objem 
 • detekcia skratu GDS

NEVÝHODY

 • menší počet trysiek

Orientačná cena: od 628 €

NAŠE HODNOTENIE

Ľahké ovládanie, veľký objem a dobrý pomer kvality verzus ceny. Jednu hviezdičky som však odobrala za menší počet trysiek.


5. Bazén vírivý nafukovací Simple Spa – Bubble

Bazén vírivý nafukovací Simple Spa - Bubble - recenzia najlepsich viriviek

Kruhový vírivý bazén SImple Spa – Bubble je vhodný pre 4 osoby.  Vďaka svojmu tvaru sa hodí do akéhokoľvek prostredia, či už exteriéru alebo interiéru. Používať sa totiž môže celoročne.

Robustná horizontálna nafukovacia konštrukcia I-Beam  sa poľahky nafúkne či vyfúkne a vy s ňou nebudete mať starosti. 

Má 100 zabudovaných trysiek, ktoré sa postarajú o to, aby sa uvoľnil každý váš sval a vy ste si dobre oddýchli a zrelaxovali. 

VÝHODY

 • výhodná cena
 • robustný vzhľad 
 • I – Beam konštrukcia

NEVÝHODY

 • dodáva sa bez termokrytu

Orientačná cena: od 25,90 €

NAŠE HODNOTENIE

Jednoduchá, robustná vírivka, ktorá je vyrobená z kvalitných materiálov a má výhodnú cenu. Jednu hviezdičku som však odobrala za nekompletné príslušenstvo a možné dodatočné výdavky. 


6. Bestway vírivý bazén Lay-Z-Spa Palm Springs Airjet

Bestway vírivý bazén Lay-Z-Spa Palm Springs Airjet - recenzia najlepsich viriviek

Bestway vírivý bazén Lay-Z-Spa Palm Spring Airjet je určený pre 4 až 6 osôb. 

Hlavné ovládanie Vám pomôže nastaviť si teplotu vody, ktorá sa zohrieva o 1 a pol až 2 stupne za hodinu. Navyše má šetriaci systém energie – praktický časovač, na ktorom si môžete nastaviť ohrev vody. 

Okrem toho má vzduchový kompresor, ktorý slúži pre nafúknutie a 120 vzduchových trysiek pre masáž. Filtrovanie je pomocou kartuše.

Počas vypúšťania určite využijete prídavné vypúšťacie otvory, ktoré Vám skrátia čas. Vírivý bazén má aj dve držadlá ktoré Vám pomôžu pri premiestňovaní, samozrejme po vypustení vody.  

Súčasťou balenia je aj koženkový kryt s uzamykacími bezpečnostnými klipmi a zabudovanou izolačnou vzduchovou komorou.

VÝHODY

 • upokojujúci systém Airjet
 • materiál Tritech
 • systém šetriaci energiu

NEVÝHODY

 • kartušová filtrácia vyžaduje zvýšenú starostlivosť

Orientačná cena: od 290 €

NAŠE HODNOTENIE

Kvalitný vírivý bazén s dostatkom miesta, dobrými materiálmi a systémom šetriacim energiu. Jednu hviezdičku som však dobrala za kartušovú filtráciu, ktorá vyžaduje častejšie čistenie.


Ako si správne vybrať domácu vírivku

najlepšie nafukovacie vírivky
Image by RitaE from Pixabay

Predtým , ako si kúpite domácu vírivku  by ste mali zvážiť niekoľko otázok ako napríklad:

 • Koľko priestoru na ňu mám?
 • Ako často sa hodlám ju využívať?
 • Chcem ju používať celoročne alebo sezónne?
 • Pre koľko osôb by mala byť?
 • Koľko som ochotný/á investovať?

Pri výbere si treba dať pozor na viacero parametrov a tie si teraz spolu prejdeme. Pozrieme sa na to aké typy víriviek existujú, aké materiály sa používajú pri ich výrobe, pre koľko osôb sú vhodné a ako sa starať o kvalitu vody.

Typy víriviek 

Pri výbere toho, aký typ by ste si chceli zakúpiť by ste si mali rozmyslieť , či chcete mať  vírivku na tom istom mieste a viete, že už s ňou hýbať nebudete, alebo si vyberiete takú, ktorú si môžete presúvať ako sa Vám zapáči.  Poznáme:

 • pevné vírivky – tento typ je vhodný pre ľudí, ktorí vedia, že vírivku nebudú nikam presúvať. Existuje totiž buď ako voľne stojaca, ktorá ale váži pekných pár kíl, alebo si ju môžete zapustiť do zeme.Cena je vyššia a iInštalácia je trocha náročnejšia avšak na druhej strane je tu dlhšia životnosť. Výhodou pevnej vírivky je lepší prístup do vody a možnosť obloženia v rôznych ozdobných vzoroch.
 • nafukovacie vírivky – môžete si ju postaviť kam chcete a ak sa Vám na tom mieste nebude páčiť, ľahko ju vyfúknete a presuniete inde. Sú vhodné aj do exteriéru aj do interiéru. Sú cenovo dostupnejšie a preto je dopyt po nich čoraz väčší. Sú vyrobené z kvalitných materiálov no na rozdiel od pevnej vírivky majú kratšiu životnosť.

Kam umiestniť vírivku?

To bude prvá otázka na ktorú treba nájsť odpoveď- chcete ju využívať najmä v exteriéri, či interiéri? Ak chcete mať vírivku používať počas letných mesiacov vonku a počas zimy napríklad v zimnej záhrade, treba mať na pamäti, aby ste si zabezpečili dobré odsávanie vlhkosti  a aj správny podklad pretože plne napustená vírivka s Vami v nej môže dosiahnuť až 1 tonu hmotnosti.

Pri umiestnení na záhrade treba dbať najmä na tieto veci:

 • podklad by mal byť spevnený povrch, na ktorom bude nepremokavá podkladová plachta
 • majte na mysli, že vodu budete musieť niekam vypúšťať, pretože po napustení sa s vírivkou už nedá hýbať
 • pozor na stromy a kríky z ktorých padá lístie alebo plody

Akú veľkú vírivku budem potrebovať?

Medzi najpredávanejšie patria vírivky pre 4 osoby.čo sa týka uvedeného počtu osôb, rátajú sa tam dospelé osoby. Ak však vírivku využívate len vy s partnerom , kľudne Vám bude stačiť tá pre dve osoby. Komfort a dostatok priestoru je zaručený. Poďme si však stručne opísať aké sú medzi jednotlivými vírivkami rozdiely:

 • Vírivky pre 2 osoby – objem vody do 600 ml. Určené pre single osoby alebo páry a môžu byť umiestnené buď na záhrade alebo aj na spevnenom balkóne.
 • Vírivky pre 4 osoby –– majú objem vody 700 až 950 ml. Sú určené pre rodiny s deťmi a kľudne sa do nej vojdu dvaja dospelí a tri deti.
 • Vírivky pre 6 osôb – objem vody nad 950 ml. Keďže sú určené pre 6 dospelých osôb, treba si vybrať vhodné a dostatočne spevnené miesto kam ju umiestnite a samozrejem aj treba rátať s väčšími prevádzkovými nákladmi.

Môže používať vírívku každý? A ako často?

Vírivka je v podstate vhodná pre všetky vekové kategórie, avšak odpustiť by si ju mali najmä tehotné ženy a ľudia s kardiovaskulárnymi problémami až po konzultácii so svojím odborným lekárom. 

Čo sa týka času, ako často vírivku používať tu sa medze nekladú, no optimálny čas strávený v nej je 15 – 30 minút 4 krát týždenne. Práve pravidelná masáž a teplá cca 40 stupňová voda má blahodárny vplyv na vaše fyzické a psychické zdravie.

Benefity používania vírivky:

 • vodoliečba – hydroterapia – snáď jeden z najväčších plusov, ak máte doma vírivku – masáž chrbta, svalov a kĺbov – no najmä pôsobenie teplej vody a tlaku uvoľní po fyzickej záťaži alebo celom dni vaše svalstvo a už za 15 minút pomôže okysličiť váš organizmus, čo prispieva k lepšej a rýchlejšej regenerácii.
 • pomáha v boji so stresom – čo je lepšie, ak po uponáhľanom dni plnom stresových situácií jednoducho vypnete a 15 minút budete len tak relaxovať a na nič nemyslieť?
 • lepší spánok – teplá voda všeobecne uvoľňuje napätie a ak máte problémy so spánkom, využívajte vírivku najmä pred ním a uvidíte že sa vám bude spinkať ako v bavlnke.
 • pomáha pri chudnutí – síce to znie neuveriteľne, pobyt vo vírivke pomáha pri zrýchľovaní metabolizmu vďaka čomu vám bude rýchlejšie tráviť a spaľovať.

Starostlivosť o vodu a údržba vírivky

Základom čistej vody je mať dobrú filtráciu. Čím je jej výkon vyšší, tým dokáže rýchlejšie filtrovať a čistiť vodu. Niektoré vírivky majú aj funkciu ozón, ktorá taktiež zabezpečuje eliminovanie nežiaducich baktérií vo vode. Filtrácie poznáme:

 • piesková – je drahšia, ale nemusíte sa tak často starať o výmenu, pri pravidelnom používaní vírivky stačí piesok vymeniť raz za dva roky. 
 • kartušová – hodí sa skôr pre menšie vírivky, je lacnejšia, avšak vyžaduje väčšiu starostlivosť. Pozostáva z čerpadla a valca cez ktorý prechádza voda a filtruje sa cez špeciálnu papierovú vložku, – kartušu, ktorá zachytáva nečistoty. Kartušu je potrebné čistiť cca raz týždenne.

Čo sa týka samotnej kvality vody, stačí ak ju vymeníte raz za tri až štyri mesiace. Samozrejme ak sa Vám zdá voda znečistená, vymeňte ju ihneď.

Pár rád na záver:

 • PH vody by sa malo pohybovať medzi 7,0 až 7,4 – prípravky na zvýšenie/ zníženie hodnoty PH vody zakúpite v špecializovaných predajniach
 • hodnota chlóru by sa mala pohybovať medzi 0,3 – 0,5 mg/l – môžete si zakúpiť testery ktoré Vám hodnotu chlóru zmerajú a používať buď chlórové tablety alebo tekuté chlórové prípravky
 • nezabúdajte používať kryciu plachtu alebo pevný kryt – zabránite hrubým nečistotám a udržíte teplotu vody

Materiál, rozmer a tvar vírivky

Pri pevných vírivkách sa používa akryl, pričom tie najkvalitnejšie majú niekoľko akrylátových vrstiev. Povrch si môžete vybrať podľa toho, aby sa Vám čo najlepšie hodil do miesta, kde bude stáť – na trhu je široká škála typu obloženia. Nafukovacie vírivky sú vyrábané z laminovaného PVC – trojvrstvový materiál – spodná  vrchná vrstva je z odolného PVC a medzi nimi je vrstva sieťoviny alebo Rhino Tech materiál, ktorý je zložený zo 6 tich vrstiev  – striedajú sa ochranná vrstva, PVC, výstuže a lamináty, ďalšie výstuže a ďalšia vrstva PVC.

Rozmer vírivky  ( v našom prípade hovoríme o kruhovej ) sa pohybuje v rozmedzí od najmenších, ktoré majú priemer 125 cm až po 205 u tých najväčších.

Čo sa tvaru týka, tu skutočne záleží len na Vašej preferencii – na trhu nájdete kruhové, štvorcové, obdĺžnikové ale i osemuholníkové vírivky.


Tip na záver

 Ak vírivku v zime nebudete využívať nezabudnite vypustiť vodu z každej jej časti, pretože poškodenie ľadom sa nevzťahuje na záruku.Rovnako ju nezabudnite zakryť termokrytom. Predídete tak zbytočným problémom.


V našom katalógu nájdete širokú ponuku bazénov.

Nakupujte z overených eshopov

marimex recenzia

merkury market recenzia
alza.sk akcie vypredaje zľavy

2 thoughts on “Vyberáme domáce vírivky – Porovnanie 6 najlepších pre rok 2020

 1. Pingback: Psychohygiena a duševné zdravie. O čom je reč? - FitCool.sk

 2. Pingback: Bojuješ s nespavosťou? Poznáme prírodný liek - FitCool.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.