Vyberáme nadzemný bazén – Porovnanie 6 najlepších pre rok 2021

najlepsie bazeny recenzia

Najlepšie nadzemné bazény

Slnečné lúče sú čoraz silnejšie, dni teplejšie a každý hľadá spôsob ako by sa najlepšie ochladil. Bazén jednoducho patrí k letu a ak ešte nemáte ten svoj, je najvyšší čas si ho zaobstarať. Deti budú v siedmom nebi a vy sa môžete venovať relaxu, grilovaniu, práce okolo domu  alebo šanteniu so svojimi ratolesťami.  Nadzemné bazény sú skvelou investíciou, ktorá nezruinuje Vašu peňaženku a vy môžete už za pár dní leňošiť a užívať si leto na svojej záhrade.

Recenzie nadzemných bazénov

Trh ponúka veľa možností a je len na Vás, či si vyberiete bazén s filtráciou, bez nej, okrúhly či štvorcový. My Vám v našej recenzii ponúkame 6 najpredávanejších nadzemných bazénov rôznych značiek a tvarov a veríme, že si medzi nimi nájdete svojho favorita.

#1 Bazén Florida 3,05 x 0,76 m s pieskovou filtráciou – motív Ratan

Kvalitný nadzemný bazén v štýlovom prevedení Ratanu sa hodí do každej záhrady. Bazén Florida 3,05 x 0,76 m je dostatočne veľký pre 4 až 6 člennú rodinu a má celkový objem vody 4,5 m3. 

Pevná kovová konštrukcia, do ktorej navlečiete bazénovú fóliu môže byť pripravená ku kúpaniu už za 30 minút od vybalenia z obalov. Fólia je vyrobená z troch vrstiev a vystužená polyesterovou tkaninou. 

Veľkou výhodou je piesková filtrácia Prostar 2 s výkonom 2m3/hod, ktorá Vás nebude zaťažovať neustálym čistením a vy si môžete užívať spokojné chvíle oddychu v bazéne.

VÝHODY

piesková filtrácia
kvalitné materiály
výhodná cena

NEVÝHODY

chýbaju schodíky

Orientačná cena: od 290 €

NAŠE HODNOTENIE

Štýlový, kvalitný a dostatočne veľký bazén s pieskovou filtráciou je obľúbený medzi spotrebiteľmi. Pol hviezdičky som však odobrala za dodatočnú investíciu na schodíky, ktoré nie sú v balení.

#2 Bazén Tampa 3,05 x 0,76m +PF ProStar2 m3/h

najlepsie bazeny recenzia

Bazén Tampa je 3,05 x 0,76m +PF ProStar2 m3/h je skvelou investíciou pre rodinu s menšími deťmi.  Výška 0,76m je ideálnou pre deti do 10 rokov ale v nadzemnom bazéne sa určite schladia aj rodičia.

Po rozbalení z obalu a  umiestnení na rovnú plochu s bazénovou podložkou stačí jednoducho nafúknuť horný prstenec a začať napúšťať vodu. Tá bazén postaví sama a vy nebudete mať žiadne starosti. 

Bazén je vyrobený z kvalitnej trojvrstvovej laminovej fólie, ktorá je navyše vystužená polyesterovou tkaninou. Jednoduchú údržbu zaručí aj piesková filtrácia, ktorá je v cene bazéna.

VÝHODY

piesková filtrácia
jednoduchá manipulácia 
jednoduchá údržba

NEVÝHODY

chýba ručná alebo elektrická pumpa

Orientačná cena: od 139 €

NAŠE HODNOTENIE

Cenovo výhodný, kvalitne spracovaný a praktický bazén bude obľúbenou letnou voľbou pre oddych. Pol hviezdičky som však odobrala za dodatočnú investíciu pri kúpe ručnej alebo elektrickej pumpy potrebnej na nafúkanie horného prstenca.

#3 Bazén Florida Prism 3,6 x 0,99m s kartušovou filtráciou

najlepsie bazeny recenzia

Ak máte veľkú rodinu, či radi robíte rôzne oslavy či grill party – pre Vás je vhodný bazén Florida Prism 3,6 x 0,99 s kartušovou filtráciou. Má veľkorysé rozmery a vy si v ňom užijete mnoho zábavy.

Veľkým plusom tohto nadzemného bazéna je technológia Hydro Aeration – obsahuje špeciálny nadstavec, ktorý do spätnej trysky primiešava bublinky a tie prevzdušňujú vodu. Tým sa uľahčí následná filtrácia a vy budete mať lepšiu a zdravšiu bazénovú vodu. 

Navyše – vďaka tejto technológii sa na povrchu hladiny vytvára zvýšený počet záporných iontov, ktoré neutralizujú voľné radikály a zabezpečia Vám kvalitnejší a čistejší vzduch.

VÝHODY

Hydro Aeration technology
Schodíky sú súčasťou balenia
Zvýšený počet záporných iontov na vodnej hladine

NEVÝHODY

Kartušová filtrácia

Orientačná cena: od 239 €

NAŠE HODNOTENIE

Priestorovo veľkorysý nadzemný bazén vyrobený z kvalitných materiálov a schodíkmi, obohatený Hydro Aeration technológiou splní všetko čo by dobrý bazén mal mať. Jedinou nevýhodou je kartušová filtrácia, ktorá si vyžaduje častejšie čistenie.

#4 Bazén Bestway Fast Set 305 x 76 cm s filtráciou

najlepsie bazeny recenzia

Ak hľadáte bezpečný a veľký bazén pre svoje ratolesti, ale nechcete siahať hlboko do svojej peňaženky – bazén  Bestway Fast Set 305 x 76 cm s filtráciou bude pre Vás tou správnou voľbou.

Tento rodinný bazén je vyrobený z trojvrstvového materiálu Tritech a vnútorná strana má potlačený mozaikový vzor. 

V balení nájdete aj kartušovú filtráciu, ktorá Vám zabezpečí čistú vodu počas nepretržitého používania. Pumpa má kapacitu 1249 l/ hod.

VÝHODY

výhodná cena
ľahké skladovanie
nafukovací okraj – bezpečnejší pre menšie deti

NEVÝHODY

kartušová filtrácia

Orientačná cena: od 67 €

NAŠE HODNOTENIE

Pekný, cenovo výhodný rodinný bazén určite ocenia nielen Vaše deti ale aj vy. Jednu hviezdičku som odobrala za kartušovú filtráciu, ktorá vyžaduje náročnejšiu údržbu.

#5 Bazén Steel Pro Max 3,66 x 1 m

najlepsie bazeny recenzia

Nadzemný bazén Steel Pro Max 3,66 x 1 m je vhodný pre väčšiu rodinu a staršie deti, vzhľadom na výšku hladiny až 1 m. 

Po vybalení z obalu stačí zostaviť obvodovú konštrukciu a môžete napustiť vodou. Do pol hodinky sa môžete kúpať. 

V balení okrem bazéna nájdete aj praktické bezpečnostné schodíky, ktoré Vám uľahčia vstup a výstup z bazéna. 

Rovnako v ňom nájdete aj kartušovú filtráciu, ktorá zvládne prefiltrovať 2006 l / hod.

VÝHODY

Veľká kapacita – až 9150 litrov
praktické schodíky sú súčasťou balenia
jednoduchá manipulácia

NEVÝHODY

vyššia cena

Orientačná cena: od 360 €

NAŠE HODNOTENIE

Priestranný nadzemný bazén s praktickými schodíkmi poteší nejedno dieťa či jeho rodiča. Jednu hviezdičku som odobrala za vyššiu cenu v pomere kvalita cena a kartušovú filtráciu, ktorá pri takomto objeme vody vyžaduje náročnejšiu údržbu.

#6 Bazén Florida 1,5 x 2,2 x 0,6 m bez filtrácie

najlepsie bazeny recenzia

Ak túžite po nadzemnom bazéne v tvare obdĺžnika – Bazén Florida 1,5 x 2,2 x 0,6 m bez filtrácie bude pre Vás tou správnou voľbou. 

Filtráciu si dokúpite podľa vlastného výber – buď kartušovú alebo pieskovú. Pre jej napojenie sú pripravené prechody stenou  bazéna s priemerom 32 mm. 

Vďaka svojmu tvaru je bazén vhodný aj na učenie plávania pre menšie deti. Oddych a príjemné schladenie však ocenia aj dospelí.

VÝHODY

Vhodný aj na plávanie
praktický štvorcový tvar
kvalitné spracovanie

NEVÝHODY

bez filtrácie – dodatočné náklady

Orientačná cena: od 79 €

NAŠE HODNOTENIE

Kvalitne spracovaný bazén v tvare obdĺžnika  sa hodí na každú záhradu. Jeden a pol hviezdičky som odobrala za dodatočné náklady spojené s kúpou filtrácie.

Ako si správne vybrať nadzemný bazén

najlepšie bazény
Photo by Drew Dau on Unsplash

Pred samotnou kúpou, pretože sa jedná o dlhodobejšiu investíciu treba porozmýšľať nad niekoľkými otázkami:

 • Aký veľký bazén chcem – koľko osôb ho bude využívať?
 • Kam chcem bazén umiestniť?
 • Koľko som ochotný/á investovať?

V našej recenzii sa venujeme nadzemným bazénom , ale stretnúť sa môžete aj s inými druhmi, ako sú napríklad zapustené či polozapustené bazény. V skratke si vysvetlíme aké sú medzi nimi rozdiely.

Zapustený bazén – vydrží Vám veľmi dlho no treba si dobre rozmyslieť kam ho umiestnite nakoľko sa s ním potom už nedá pohnúť. Výhodou je použitie kvalitnejších materiálov ako sú akrylát, laminát či keramika. Pozor si treba dávať na to, aby ste ho umiestnili na rovný povrch a nemali problém so spodnou vodou.

Polozapustený bazén – čo sa materiálu a životnosti týka, platia rovnaké pravidlá ako pri zapustených bazénoch. Tento typ je však vhodný pre tých z Vás, ktorí nemajú rovný pozemok, pretože jedna strana sa dá zapustiť napríklad aj do svahu. Po tomto type bazéna môže siahnuť aj ten, kto má vyššiu hladinu spodnej vody, no predsa túži po čiastočne zapustenom bazéne.

Nadzemný bazén – najpredávanejší a finančne najmenej náročný typ. jeho výhodou je ľahká manipulácia a možnosť presúvania na akékoľvek miesto. Po sezóne sa jednoducho vyčistí a vypustí a odloží na nasledujúce leto.

Výhody nadzemných bazénov

 • lacnejšia varianta
 • môžete ich presúvať ak Vás omrzí momentálne miesto, kde bazén je
 • pre menšie deti sú bezpečné, keďže do nich nemôžu len tak spadnúť
 • na trhu existuje veľká škála tvarov a rozmerov, takže si ho môžete ľahko prispôsobiť podľa svojich požiadaviek
 • starostlivosť a údržbu zvládnete ľahko aj vo svojej réžii
 • keď ho nebudete používať, ľahko ho zložíte a uschováte do ďalšej sezóny

Veľkosť a hĺbka nadzemného bazéna

Čo sa týka veľkosti, treba porozmýšľať nad tým, koľko ľudí ho bude využívať. Pre menšie deti stačí menší bazén, pre väčšie aj s dospelákmi je lepší priemer aj 2,5 metra.

Hĺbka zas závisí od toho, či ho budú využívať prevažne dospelí alebo aj deti. Ak ste sa rozhodli kúpiť bazén najmä pre vaše ratolesti, ktoré ešte nemajú 10 rokov, postačí im bazén  s hĺbkou do 1 metra. Väčšina štandardných bazénov má hĺbku od 1,2 do 1,5 metra.

Druhy nadzemných bazénov

Nafukovacie bazény

Jedná sa o menšie bazény s objemom vody do 500 litrov. Skladá sa z viacerých komôr, ktoré sa jednotlivo nafukujú. Sú vhodnejšie pre menšie deti,no zmestia sa do nich aj dospelí.  Ich výhodou je ľahká manipulácia a skladnosť. Nevýhodou je zas kratšia životnosť.

Samonosné nafukovacie bazény

Tento typ bazénov je vhodný pre rodiny s deťmi, ktoré nechcú investovať veľa peňazí ale chcú pre svoje deti väčší bazén. Počas nafukovania sa nafukuje len horný samonosný prstenec, ktorý sa zdvíha počas plnenia vodou a tá musí byť až po okraj.. Jeho výhodou je, že nemá žiadne ostré hrany a teda nehrozí žiaden úraz tohto typu. Pri kúpe bazéna však treba dbať na to, aby ste mali na svojej záhrade rovný povrch bez kamienkov, nakoľko sa dá ľahšie pretrhnúť gumový obal. 

Bazény s oceľovou konštrukciou

Pri tomto type bazéna by bolo dobré aby ste boli aspoň minimálne technicky zdatní, pretože budete musieť zostaviť oceľovú konštrukciu. No nemajte obavy, nie je to nič ťažké a zvládnete to za necelú polhodinku. Vodu si môžete naplniť do výšky akej chcete. Tieto bazény majú dlhšiu životnosť, sú odolnejšie a na druhej strane aj trochu drahšie.

Bazény s oceľovými stenami 

Sú najdrahším typom nadzemného bazéna, avšak majú najdlhšiu životnosť a sú najodolnejšie. Výhodou je, že bazén po skončení sezóny nemusíte schovávať, pretože materiály, z ktorých sú vyrobené sú mrazuvzdorné. Na druhej strane čo sa týka montáže, tá bude o niečo náročnejšia, ale ak máte v rodine domáceho kutila, ten si s tým hravo poradí.

Základná výbava a doplnky nadzemného bazéna

K nadzemnému bazénu samozrejme patrí aj základná výbava, ktorá by mala byť súčasťou každého predávaného bazéna. Dobre si prečítajte, čo všetko sa spolu s nadzemným bazénom predáva, aby ste sa nedali zlákať na nízku cenu a predišli dodatočnej investícii.

Doplnky si môžete dokúpiť podľa toho, či ich skutočne potrebujete a budete využívať.

Medzi základnú výbavu bazéna patrí:

Filtrácia

Poznáme dva druhy filtrácií:

 • Kartušová filtrácia – je vhodnejšia pre menšie typy bazénov, je lacnejšia avšak náročnejšia na údržbu a rýchlejšie sa opotrebuje. Funguje na princípe kartušovej vložky a čerpadla cez ktoré prechádza voda a pomocou kartuše sa zachytávajú nečistoty. Kartušu treba čistiť minimálne raz týždenne.
 • Piesková filtrácia – je síce o niečo drahšia, avšak čo sa životnosti a starostlivosti týka, určite sa oplatí. Funguje to na podobnom princípe ako v prírode – teda voda preteká cez piesok, ktorý zachytáva nečistoty. Vymieňať piesok treba raz za dva tri roky, podľa znečistenia. Ďalšou výhodou je, že znižuje potrebu používania bazénovej chémie.

Podkladová a krycia plachta

Tieto plachty slúžia – ako názov napovedá – podkladová pod bazén, aby chránila spodok fólie bazéna a krycou sa zas bazén zakrýva, keď sa nepoužíva, aby sa zabránilo napadaniu hrubších nečistôt či listov do vody. 

Schodíky

Ak bude Váš bazén vyšší, bez schodíkov sa nezaobídete. Treba však dávať dobrý pozor, aby boli protišmykové a dostatočne upevnené, aby sa predišlo možným zraneniam.

Chémia do bazéna

Bez chemických prípravkov sa bohužiaľ nezaobídete. Bazénová chémia však dokáža  v priebehu niekoľkých hodín vyčistiť zelenú a špinavú vodu na priezračne čistú. V obchodoch dostať viacero typov, stačí si vybrať.

Medzi doplnkovú výbavu patrí:

 • solinátor – prírodná náhrada za bazénovú chémiu  
 • skimmer – po prepojení na filtráciu pláva na hladine vody a pomáha zachytávať nečistoty
 • solárna plachta a solárny panel – oboje slúži na zvyšovanie teploty vody za využitia slnečnej energie
 • tepelné čerpadlo –  slúži na zvyšovanie teploty vody pomocou elektrickej energie
 • vysávač – po napojení na pieskovú filtráciu Vám pomôže vyčistiť dno a steny od usadenín
 • plavecký protiprúd – ak chcete plávať aj v rozmerovo menších bazénoch, stačí zavesiť toto zariadenie , ktoré Vám vytvorí umelý protiprúd. Hladina vody však musím mať minimálnu hĺbku 120 cm

Tip na záver

 Pri bazénoch s oceľovou konštrukciou si treba dávať pozor na vývody filtrácie, pretože ak je voda pod ich úrovňou, filtrácia sa stáva neúčinnou.

Ak máte citlivejšiu pokožku a používate bazénovú chémiu, najskôr skúste takto ošetrenou vodou potrieť napríklad Vaše predlaktie aby ste videli prípadnú reakciu.

Viac bazénov nájdete v našom katalógu.

4 thoughts on “Vyberáme nadzemný bazén – Porovnanie 6 najlepších pre rok 2021

 1. Pingback: Na čo myslieť pri výbere a nákupe bazéna - Home Look

 2. Pingback: 10 najlepších hitov sezóny pre leto 2021 - FitCool.sk

 3. Pingback: 10 najlepších hitov sezóny pre leto 2022 - FitCool.sk

 4. Pingback: 6 tipov, ako zapojiť deti do cvičenia - inšpirujte ich a cvičte s nimi - FitCool.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.