Hrudný pás Polar – jeden z najlepších monitorov srdcového tepu

Hrudný pás Polar – jeden z najlepších monitorov srdcového tepu

Na monitorovanie srdcového tepu je efektívny hrudný pás. Hrudný pás Polar H10 obstál v testovaní pre rok 2021 ako jeden z najlepších. Aké má kvality a čo dokáže, sa dozvieš v článku.

Cvičenie s rôznou srdcovou frekvenciou má na telo veľmi odlišné účinky. Niektorí ani len netušia, pri akej srdcovej frekvencii by mali cvičiť, ak chcú dosiahnuť svoje ciele. Častokrát sa preto stáva, že naše „srdce trpí“ pri dlhých a náročných tréningoch, a navyše bez výsledného efektu. Chceš schudnúť? Pri spaľovaní tukov potrebuješ cvičiť pri nízkej srdcovej frekvencii, aby si zvládal dlhší tréning. Naopak – pri trénovaní výdrže potrebuješ cvičiť s vyšším srdcovým tepom. Monitorované cvičenie s hrudným pásom je obrovskou výhodou a pomocou pri tréningoch. Naučí ťa, ako pracovať efektívne, jednoducho a so zreteľom na tvoje zdravie.

...

Ako monitorovať tep?

 • Klasickým hrudným pásom
 • Pásom na zápästie
 • Športovými slúchadlami
 • Pásom na rameno

Prečo je hrudný pás jeden z najlepších?

Hrudný pás radíme k elektrickým snímačom srdcového rytmu. Ako funguje? Hrudný pás sníma malý elektrický signál, ktorý vytvára tvoje telo po každom srdcovom sťahu, preto ide o najpresnejšie meranie, aj keď menej pohodlné. Optická technológia snímania srdcového rytmu sa používa v zariadeniach akými sú fitness hodinky, náramok, pás na zápästie, rameno či športové slúchadlá, ktoré snímajú srdcovú frekvenciu v ušiach. Vypočítava sa z odrazu rozptýleného svetla na pokožke, ktoré narazí na prietok krvi. Tieto údaje sa prevedú na pulz. Elektrická technológia býva presnejšia. Meranie z ramena, zápästia alebo uší je náročnejšie, pretože je to časť tela, ktorá sa počas tréningu pohybuje, čím sa vytvára väčší dátový šum.

Prečo je hrudný pás Polar H10 jeden z najefektívnejších?

S pozoruhodnou presnosťou, extrémnou odolnosťou a pohodlným pásmom je Polar H10 v súčasnosti jedným z najlepších monitorov srdcového tepu. Polar H10 tvoria dve časti: snímač srdcového tepu Polar H10 a nový hrudný pás Polar Pro. Snímač srdcového tepu Polar H10 poskytuje pokročilé sledovanie srdcového tepu a je vybavený presným algoritmom merania. Nový hrudný pás Polar Pro obsahuje elektródy zabraňujúce rušeniu, aby sa zabezpečilo, že srdcová frekvencia bude zachytená presne a bez rušenia. Popruh je tiež vybavený sponou a silikónovými bodkami, ktoré ho udržia na mieste počas tréningu. Kremíkové trecie body pozdĺž remienka minimalizujú posun a skĺznutie a pracka sa ľahko nastaví, aby dobre sedela. Polar prezývaný „zlatým štandardom“, je vodotesný, spoľahlivý, ľahko použiteľný a kompatibilný s mnohými aplikáciami. Model H10 podporuje dve súčasné pripojenia Bluetooth. Ak nosíš inteligentné hodinky a trénuješ napríklad na stacionárnom bicykli alebo veslovacom trenažéri, môžeš sa pripojiť k obom. Ak tvoja fitness telocvičňa používa technológiu ANT Plus, môžeš potenciálne povoliť až tri pripojenia naraz. Navyše ponúka tiež možnosť zdieľať výsledky s osobným trénerom alebo tréningovým kamarátom.

...

1. Moderný dizajn

Hrudný pás Polar H10 stavil nielen na moderný dizajn, ale aj na pohodlie a funkčnosť. Dodáva sa s remienkom Polar Pro, remienkom z mäkkého textilu s vysoko kvalitnými elektródami, ktorý zaisťuje, že tvoj srdcový rytmus meria presne a bez rušenia. Materiál sa príjemne nosí a silikónové bodky plus vylepšená spona držia pás pevne na svojom mieste. Polar H10 kráča s dobou. Vďaka aktualizáciám softvéru sa neustále zdokonaľuje.

2. Pripojenie a kompatibilita

Hrudný pás Polar disponuje viacerými možnosťami, ako sa pripojiť, keď si chceš zaznamenávať svoj srdcový tep počas tréningov.

Dve súčasné pripojenia bluetooth – Polar H10 môžeš pripojiť k dvom tréningovým zariadeniam súčasne: napr. hrudný pás Polar + cyklopočítač, tvoja obľúbená fitness aplikácia + fitness centrum, hrudný pás Polar + fitness centrum… akákoľvek kombinácia, ktorá najlepšie vyhovuje tvojmu cvičeniu.

Pripojenie ANT + – pripoj svoj Polar H10 k vybaveniu telocvične kompatibilnému s ANT +, cyklistickému počítaču či iným tréningovým zariadeníam. Pripojenie ANT + a Bluetooth funguje súčasne.

3. Inteligentná vnútorná pamäť

Jednou z najpozoruhodnejších funkcií je interná pamäť Polar H10, do ktorej môžeš nahrať údaje zo svojho tréningu. Kedy ju použiť? Keď nechceš nosiť športové hodinky alebo si nemôžeš vziať telefón so sebou – napríklad na plávanie, volejbal či basketbal.

4. Populárna aplikácia Polar Beat

Nahraj si tréning spustením nahrávania v bezplatnej fitness aplikácii Polar Beat s Polar H10, ktorá je k dispozícii pre Android a iOS. Ako nahrávať?

 • Po spustení nahrávania nos hrudný pás Polar H10 až do konca tréningu. Akonáhle si ho zložíš, Polar H10 vycíti, že si cvičenie ukončil.
 • Zastav nahrávanie pomocou aplikácie Polar Beat alebo vypnutím snímača na hrudnom páse.
 • Stiahni si tréning cez Polar Beat do mobilu, tabletu, notebooku či počítača.
 • Ďalšie rýchle tipy, ako používať Polar H10, nájdeš na stránkach podpory Polar H10.

Je kompatibilný aj s mnohými ďalšími populárnymi aplikáciami, ako sú Endomondo, MapMyRun, RunKeeper a pod.

5. Na každý šport

Polar H10 je ťažké poraziť inou značkou, pokiaľ ide o extrémne presné merania srdcového rytmu napríklad pri náročnom intervalovom tréningu. Popruh Polar zaisťuje bezpečné uchytenie a čo najmenšie rušenie. Je rovnako vhodný ako na beh, tak na plávanie. 5 kHz prenos zaručuje, že budeš môcť sledovať svoj srdcový rytmus vo vode, dokonca aj pri potápaní do 30 metrov.

Hlavné výhody Polar H10

Prečo sa rozhodnúť pre hrudný pás Polar?

 • Vylepšená verzia hrudného pásu Polar H7,
 • elektródy sú chránené pred koróziou,
 • nový algoritmus merania,
 • vylepšená výdrž batérie,
 • Bluetooth s nízkou spotrebou energie,
 • dosah signálu k prijímaču 10 metrov,
 • 5 kHz prenos (Gymlink),
 • aktualizovateľný softvér,
 • kompatibilné s viacerými populárnymi aplikáciami a inteligentnými hodinkami
 • 400-hodinová výdrž batérie,
 • obsahuje najpresnejší snímač srdcového tepu spoločnosti Polar,
 • možnosť pripájania sa ďalšími zariadeniami Bluetooth a ANT+ súčasne.

Okrem množstva výhod má jednu malú nevýhodu – interná pamäť vystačí iba na jeden tréning. Údaje je potrebné po každom tréningu preniesť do aplikácie Polar Beat, bezplatnej fitness a tréningovej aplikácie. Ak na to zabudneš, údaje sa z predošlého cvičenia vymažú.

...

Túžiš po fitness hodinkách alebo náramku? Aký je medzi nimi rozdiel a ako z nich vyťažiť maximum, sa dozvieš v našom ďalšom článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.