Fitness hodinky a fitness náramky ako z nich vyťažiť maximum

fitness hodinky a fitness náramky

Športovci ich dobre poznajú. Zápästia nezdobia len im. Stretávame sa s nimi stále častejšie. Fitness náramky a fitness hodinky. Aj ty chceš vedieť, koľko krokov si dnes urobil, koľko kilometrov prešiel, či kalórií spálil. Vieš o tom, že náramok a hodinky toho dokážu oveľa viac? Nastav ich tak, ako treba a vyťaž z nich všetko, čo sa dá.

Fitness náramok a fitness hodinky. Je v tom rozdiel?

Športu sa síce aktívne nevenuješ, ale po fitness hodinkách pokukuješ už dlhšie. Chceš vedieť, koľko krokov si dnes urobil a o koľko kalórii ťa tie kroky prekvapili? Máš sedavé zamestnanie, občas dobre padne ísť sa trochu prevetrať, ale pri množstve práce na to vždy zabudneš? Náramok ti oznámi, že je čas urobiť pár krokov. Fitness náramok ťa má prinútiť sa hýbať. Nie je zameraný na sledovanie výkonu a prekonávanie vlastných limitov. Ak ti ide najmä o to, zameraj sa na hodinky.

Čo dokážu fitness náramky?

Náramok máš stále na ruke. Postupne sa stane tvojou súčasťou. Nenápadne ťa privádza k pohybu a spoznávaš vďaka nemu samého seba. O spánku si nikdy nerozmýšľal. Večer si si do postele ľahol, ráno ťa budík zobudil do nového dňa. Náramok monitoruje aj tvoj spánok. Zobudiť ťa dokáže v tom správnom čase. Vďaka tomu vstaneš svieži a prežiješ krásny deň. Získaš údaje o činnosti srdca, fyzickej záťaži, ale aj o dĺžke a kvalite spánku.

V ponuke je niekoľko tipov. Nájdeš lacnejšie varianty so základnými funkciami alebo drahšie s bohatšou výbavu. Predtým, ako do nich investuješ porozmýšľaj, na čo všetko ich budeš používať. Keď ti ide len o počet krokov, nič špeciálne nepotrebuješ. Meranie vzdialeností nie je na milimeter presné. Fitness náramky ťa majú prinúťiť vstať zo stoličky a urobiť pár krokov, ktoré by si bez nich nedal. Stačí, že ti na ruke jemne zavibruje, vstaneš a ideš. Prešiel by si sa, keby ti to náramok nepripomenul?

 

Náramky ovládaš len jedným tlačidlom alebo cez displej. Rýchlo sa v nich zorientuješ. Je to jednoduché. V porovnaní s fitness hodinkami sú lacnejšie, majú menej funkcií, ale batéria im vydrží dlhšie, aj keď je to otázne. Všetko závisí od intenzity používania.

Fitness náramky sa menia spolu s tebou

Vyrábajú sa z gumy a plastu, aby niečo vydržali. Dnes nemáš náladu na čiernu, potrebuješ niečo pestrejšie? Žiadny problém. Vymeň remienok. Prispôsob si ho. Väčšina výrobcov predáva fitness náramky s vymeniteľnými remienkami. Dobre vyzerajú aj pri elegantnejšom oblečení. Vzhľad je dôležitý, ale pri výbere nemá byť hlavným parametrom, aj keď ich plánuješ nosiť aj do práce a spoločnosti.

fitness hodinky a fitness náramky
zdroj foto: pixabay

Fitness náramky a ich výhody

Majú kompaktné rozmery a nízku hmotnosť. Zbierajú dáta, ale bez aplikácie, ktorá ich spracuje a vyhodnotí sa ďaleko nepohneš. Často spolupracuje s aplikáciami zameranými na šport, ako Endomondo, Nike Run Club, Runtastic, či kalorickými tabuľkami. Najlepšie ho využiješ, keď bude kompatibilný s tvojim mobilom a pekne ich spolu zosynchronizuješ. Zisti si, či budú spolu komunikovať ešte skôr, ako do náramku investuješ. Využi všetko, čo náramok ponúka. Nemáš ho len na ozdobu. Ide o tvoj pocit. Nenosíš ho len preto, aby si ľudia dookola mysleli, že vedieš aktívny život. Potrebuješ niečo náročnejšie? Zameraj sa na fitness hodinky.

Čo dokážu fitness hodinky?

Fitness hodinky sa na prvý pohľad od tých klasických vôbec nelíšia. To podstatné je vo vnútri. Sú určené najmä aktívnym športovcom. Funkcie, ktoré v sebe skrývajú treba využiť. Všetky. Nahradíš nimi telefón, zmeriaš tepovú frekvenciu srdca, zistíš, koľko kalórií si spálil, koľko kilometrov prešiel, akú trasu si zvládol. Poriadne si hodinky nastav. Návod si poriadne preštuduj. Každé hodinky sú iné.

Ovládaš ich cez tlačidlá alebo dotykový displej, správne ich doplní vhodná aplikácia, využiješ GPS, z bohatej ponuky športov si vyberieš ten svoj. Si si istý, že hodinky nemajú v ponuke ešte niečo zaujímavejšie?

V porovnaní s fitness náramkom sú väčšie, ťažšie a drahšie. Výdrž batérie závisí od toho, koľko funkcií používaš a ako často. Dva týždne by bez nabíjania vydržať mali.

Recenzie neprehliadaj. Na fitness hodinky sa dobre priprav

Preštuduj si recenzie. Ľudia sa so svojimi skúsenosťami radi podelia. Najlepšie fitness hodinky a fitness náramok pozná človek, ktorý ho denne používa. Nekupuješ ich len tak. Chceš ich využívať naplno. Zisti si o nich všetko, čo sa dá. Bežný spotrebiteľ toho odhalí oveľa viac, ako výrobca.

 

Náramok, hodinky a ich rozdiely

Náramok je úzky. Pravdepodobne ti na ruku padne ako uliaty a zvykneš si naň tak, že ho postupne prestaneš vnímať. S hodinkami je to náročnejšie. Sú ťažšie, majú väčšie rozmery a rozdielnu ergonómiu. Využívaš ich pri športe. Pred kúpou si ich vyskúšaj, aby si zistil, či ti na ruke nebudú vadiť. Zápästie máme každý iné. Ide o tvoje pohodlie.

Fitness hodinky majú väčší displej, sú farebnejšie. Pri náramku s väčším displejom a väčšou uhlopriečkou je väčšie riziko, že sa poškodí, či rozbije. Na ruke ho máš celý deň a každý deň. Každodenné nabíjanie ťa tiež prestane rýchlo baviť.

Trasu, ktorú prejdeš si v hodinkách skontroluješ hneď, pri náramku sa bez aplikácie a mobilu nepohneš. Zistíš, kde si ako išiel, kde treba pridať, kde možno ubrať. Zaujíma ťa priemerná a maximálna rýchlosť, ktorú si dosiahol? Potrebuješ prehľad o príjme a výdaji? Aj to ti správne nastavené hodinky alebo náramok s vhodne zvolenou aplikáciou prezradia.

Potrebuješ motiváciu? Pochváľ sa priateľom a zdieľaj svoje výsledky na sociálnej sieti. Možno sa k tebe niekto pridá. Správna dávka súťaživosti nie je na škodu. Pomôže ti posúvať sa dopredu a prekonávať vlastné limity.

Ani ten najlepší náramok či hodinky ti kondíciu nezlepšia. Bez tvojho pričinenia to nepôjde. Základom je pohyb. Bez neho funkcie, ktoré v sebe skrývajú nepotrebuješ.

fitness hodinky a fitness náramky
zdroj foto: pixabay

Meranie tepovej frekvencie. Ako na to?

Tepovú frekvenciu ti pomôžu zmerať pomocou hrudného pásu. Prepracovanejšia technológia je v spojení s hodinkami, ale aj v spolupráci s náramkom je dosť presná. Pás je s náramkom a hodinkami prepojený cez bluetooth. Veľkou výhodou je aj to, že jeden pás môžeš prepojiť s náramkami alebo hodinkami rôznych výrobcov. Na hrudný pás si pri športovej aktivite treba zvyknúť. Na začiatku ti bude zavadzať. Niektoré fitness náramky dokážu tepovú frekvenciu zmerať na zápästí. Aj to je riešenie.

Daj im všetko, čo potrebujú

Pred tým, ako začneš fitness hodinky či fitnes náramok používať, doplň do nich všetky potrebné informácie. Najčastejšie vyžadujú výšku a váhu, ale môže ich zaujímať aj dĺžka kroku. Povedz im pravdu. Neoklameš hodinky, ale seba. Bez pravdivých informácií nevyhodnotia údaje, ktoré pri športe získajú správne. Otie ti s fitness náramkom a hodinkami predsa ide.

Fitness náramky a hodinky rôznych výrobcov sa nemusia v základných funkciách líšiť. Rozdiel je v detailoch. Návod na použitie nie je súčasťou balenia len tak. Poriadne si ho naštuduj. Investoval si. Využi všetko, čo náramok a hodinky ponúkajú. Mať prehľad v aktivitách a reakciách svojho tela na väčšiu záťaž nie je na škodu. Nikdy nevieš, kedy sa ti informácie z hodiniek zídu.

Širokú škálu fitness náramkov a fitness hodiniek nájdeš v našom katalógu. Vyber si 🙂

Prosím ohodnoť náš článok

2 thoughts on “Fitness hodinky a fitness náramky ako z nich vyťažiť maximum

  1. Pingback: Hrudný pás Polar – jeden z najlepších monitorov srdcového tepu - FitCool.sk

  2. Pingback: 8 výhod cyklistiky: schudneš, získaš kondičku, posilníš nohy a ešte ďaleko viac - FitCool.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.