Bežecký pás ti pomôže spáliť viac kalórií. My vieme ako.

Bežecký pás ti pomôže spáliť viac kalórií. My vieme ako.

Bežiaci pás je pomocník, s ktorým sa k postave svojich snov dopracuješ rýchlejšie. Sám za teba behať nebude. Taký ešte nevymysleli. Prezradíme ti, ako z neho vyťažiť čo najviac. Kalórie traste sa! 10 tipov ako spáliť viac kalórii na bežeckom páse prichádza.

Vstávať a bežať. Ale prečo?

Najprirodzenejším pohybom pre človeka je chôdza a beh. Do pohybu zapája celé telo, zlepšuje kondičku, spevňuje svaly, spaľuje tuky a zlepšuje dýchanie a cievny systém. Žiadne špeciálne fitness vybavenie nepotrebuješ. Bežíš kedy chceš a kde chceš. Začať môžeš v každom veku. Nikto nečaká, že sa postavíš na bežiaci pás a hneď zabehneš maratón mieru.

1. Nebež stále rovnako

Rutina zabíja. Neplatí to len pri športe. Keď sa začneš nudiť, prestaneš sa na šport tešiť a nepodáš dobrý výkon. Bežať na bežeckom páse len preto, aby si si splnil povinnosť je síce lepšie ako nerobiť nič, ale bez dobrého pocitu to nie je ono. Trochu si to oživ. Nemám na mysli prepnúť televízny program. Striedaj tempo. 20 minút bež rýchlejšie, 20 pomalšie. Alebo 30 minút rýchlejšie, 20 pomalšie. Vyskúšaj rôzne varianty. Budeš viac sledovať, čo robíš a výsledky sa dostavia rýchlejšie. Nie je to len o behu. Hlavu zbavíš negatívnych myšlienok a budeš sa cítiť lepšie nielen fyzicky, ale aj psychicky.

2. Zameraj sa na intervalový tréning

Hovorí ti niečo intervalový tréning? O striedaní rýchleho tempa s pomalým sme v našom magazíne už hovorili. 3 minúty šprintu vystriedaj 2 minútami v miernom tempe. Začni pekne postupne, aby sa tvoje telo na záťaž, ktorú si mu pripravil zvyklo. Dĺžku jednotlivých intervalov striedaj. Šprint predlžuj, mierne tempo skracuj. Prekvap svoje telo. Cieľ je jasný. Spáliť kalórie. Nedovoľ mu zvyknúť si na jedno tempo a zmeny v rovnakom čase.

Bežecký pás ti pomôže spáliť viac kalórií. My vieme ako.
zdroj foto: pixabay

3. Skús to so závažím

Bežecký pás a beh na ňom ťa už ničím neprekvapí? Vyskúšaj všetko, čo už dobre poznáš so závažím. Závažie na členok dostane beh na páse do úplne iných rozmerov. Vyskúšaj to na vlastnej koži. Dnes zabehni hodinu bez závažia a dobre si zapamätaj, koľko kilometrov si zabehol, koľko kalórií spálil a ako si sa pri behu a po ňom cítil. Na ďalší beh si pás nastav rovnako. Daj si na členky závažie a bež. Zabehneš s ním hodinu? Stále si myslíš, že ťa bežecký pás už neprekvapí?

Nehľadaj výhovorky. Na záťaž môžeš využiť to, čo doma máš. Fľaše s vodou, či loptu. Zamestnáš ruky, pridržiavanie sa nehrozí. Sústreď sa. Záťaž je v rukách, ale rovnováhu musia udržať nohy. Koľko krát si tú loptu radšej hodil na zem, priznaj sa.

 

4. Pripraviť sa, pozor, bežecký pás vypnutý

Bež. Výpadok elektriny za tým nehľadaj. Vyskúšaj si beh s odporom, ktorý stojací pas ponúka. Máš pravdu, toto je už silový tréning, ale vyskúšať to môžeš. Uvidíš, ako na tom tvoje nohy sú a či pohnú pásom aj bez pomoci elektrického prúdu. Nejde to? Zapni pás. Nohy si pri miernom kluse trochu oddýchnu. Nevzdávaj to. Vyskúšaj beh na vypnutom páse znova. Daj aspoň o jeden záber viac. Posúvaj svoje limity. Pás môžeš kedykoľvek zapnúť.

5. Keď vládzeš, bež ďalej

Ani si sa nenazdal a hodina behu je preč? Ak stále vládzeš, bež ďalej. Odstupuj si, koľko vládzeš. Dnes ti to pôjde lepšie, nabudúce môže dať hodina behu zabrať za dve. Jeden deň máš zo seba pri behu vydať maximum. Prečo by to nemal byť tento? Netvrdím, že máš na bežiacom páse vypľuť dušu. Ty vieš, ako sa cítiš a či pár minút naviac na páse ešte zvládneš. Predstav si koľko kalórii spáliš, keď na páse stráviš o 10 minút viac. Ešte vládzeš? Spálených kalórií nie je nikdy dosť.

Bežecký pás ti pomôže spáliť viac kalórií. My vieme ako.
zdroj foto: pixabay

6. Do kopca si na bežiacom páse už bežal?

Nastav si pás tak, aby si nohy presvedčil, že majú pred sebou kopec. Nezabúdaj, že beh do kopca je náročnejší a bežíš pomalšie. Nepreháňaj to. Ak chceš vydržať, zníž rýchlosť. Beh do kopca ťa nemá zničiť. Chceš spáliť viac kalórii, ale rozmýšľaj, čo robíš. Kopec neoklameš. Je jedno, či je reálny alebo na bežiacom páse vytvorený. Prispôsob mu svoje možnosti a schopnosti. Keď nohy spevnejú, vyskúšaj beh do kopca v intervaloch. Nepôjde to tak, ako po rovine, ale to je v poriadku. Zmenil si terén.

7. Bežíš správne?

Technika behu je dôležitá aj v prípade bežiaceho pásu. Nohy a ruky treba pekne zosúladiť. Ja pri behu často vychádzam z rytmu. Spojiť nohy a ruky tak, aby vytvárali ladný bežecký pohyb mi robí problém. Často sa preto radšej držím mádla a pracujú len nohy. A to je škoda. Chce to cvik.

Ako na beh na bežeckom páse? Došľapuj na prednú časť chodidla, nie na päty. Lakte ohni do 90° uhla. Správna pozícia sa ti bude lepšie držať, keď sa uvidíš v zrkadle. Viac sa budeš snažiť. Vážne! Vyskúšaj to.

8. Skombinuj beh so silovým tréningom

Pri behu spáliš tuky, silový tréning pomôže s budovaním sily. V ideálnom svete sa toto cvičenie pekne prepojí a výsledkom bude pekná vyšportovaná postava. Za silovým tréningom nemusíš chodiť ďaleko. Cviky s váhou vlastného tela môžeš pokojne cvičiť aj doma. Vytvor si tréningový plán, aby bolo cvičenie vyvážené. Beh a silový tréning striedaj. Ani jeden neber len ako doplnok k tomu druhému. Všetko spolu súvisí a každé cvičenie prináša iný efekt. Pri kombinácii týchto cvičení spáliš viac kalórií za kratší čas. Kombinácia rôznych cvičení zapája svaly z viacerých uhlov.

9. Nezabudni na rozcvičku a strečing

Nohy pred behom poriadne ponaťahuj. To, že nebežíš vonku neznamená, že rozcvičku nepotrebuješ. Práve naopak. Svaly sa zahrejú, získaš väčšiu istotu a pri behu na bežiacom páse budeš viac experimentovať. Nohy sa ti po dobrej rozcvičke budú zdať ľahšie a beh si viac vychutnáš. Neveríš? Skús bežať bez rozcvičky a s ňou. Kedy sa ti bežalo lepšie? Ale pravdu! Seba a svoje nohy neoklameš.

To isté platí aj pre záverečný strečing. Nohy si ho po námahe, ktorú si im doprial zaslúžia.

10. Zapoj do behu celé telo

Uvoľni sa. Koľko krát sa ti pri behu vonku stalo, že si chcel zapojiť ruky, dvíhať nohy vyššie, zahrať sa na modelku a krútiť bokmi? Teraz si to môžeš dovoliť. Nikto ťa nevidí. Zapni hudbu na plné pecky a rob všetko, čo ti pri behu napadne. Vyblázni sa. Je len na tebe, ako si beh oživíš. Nezabudni sa usmievať. Bežíš pre radosť, tak nech je to vidieť. Spálené kalórie a skvelá nálada. Čo viac môžeš od behu chcieť?

Najdôležitejšie je začať a vytrvať. K vylepšovákom sa dopracuješ postupne. Už vieš, kde ich hľadať. Netlač na pílu. Z behu sa predsa tešíš. Spálené kalórie sú len príjemným bonusom. Nevenuj im pozornosť. Bude sa im od teba ťažšie odchádzať. Bež pravidelne, ale nezabúdaj, že telo občas potrebuje nabrať sily. Dnes si oddýchneš a zajtra sa ti bude bežať lepšie. Aj na bežeckom páse.

Ponuka je pestrá, nevieš, ktorý bežecký pás si vybrať? Naša recenzia bežeckých pásov ti s tým pomôže.

Prosím ohodnoť náš článok

One thought on “Bežecký pás ti pomôže spáliť viac kalórií. My vieme ako.

  1. Pingback: Domáca posilňovňa: 6 tipov, ako si ju zriadiť - FitCool.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.