Chceš si beh a cvičenie vo fitnescentre spestriť hudbou, ktorú máš rád. Mix pesničiek, ktorý vo fitku opakujú dookola sa už nedá počúvať. Potrebuješ slúchadlá, aby si sa počas cvičenia aspoň na chvíľu ocitol len vo svojom vlastnom svete, ale nevieš si vybrať. Podľa výrobcov sú najlepšie práve tie ich. A na trhu je ich tak veľa. Pomôžeme ti sa v slúchadlách na šport zorientovať, aby sa sluchátka, ktoré si vyberieš stali tvojim obľúbeným spoločníkom pri každom športe, do ktorého sa pustíš.
Vyberáme pre vás najlepšie športové slúchadlá
Hudba pri športe pomáha. Ale s mierou
Tóny hudby nás často vedia vyburcovať k rýchlejšiemu tempu a lepším výkonom. Pri behu ťa nesmú obmedzovať a v uchu/na uchu ťa nesmú tlačiť. Jednoducho povedané, keby ti v nich nehrala hudba, nemal by si pri behu vedieť, že ich na ušiach/v ušiach vôbec máš. Sluchátka sa vyrábajú z tvrdeného a odľahčeného plastu, aby boli ľahké a vydržali čo najdlhšie. S hlasitosťou to nepreháňaj. Chceš dosiahnuť lepší športový výkon a nie poškodiť sluch. Mobilný telefón na to zvykne upozorniť, ale hlasitosť si nastavuješ sám.
Najlepšie športové slúchadlá. Ktoré to sú?
Na šport sú najlepšou voľbou bezdrôtové sluchátka s Bluetooth. Neobmedzujú pri pohybe a sú flexibilné. Veľkosť slúchadiel nastavíš aj vďaka priloženým gumičkám, ktoré môžeš meniť. Vyber si tie, ktoré ti v uchu sedia najlepšie. Na naprávanie slúchadiel počas cvičenia alebo behu nie je čas.
Keď si zvyknutý na klasické sluchátka „cez hlavu“, pri behu nimi nič nepokazíš. Dnes to už nie sú sluchátka na spôsob Otíka z Vesničko má středisková. Na trhu je oveľa viac možností. Aj klasické sluchátka sa prispôsobujú dobe. Zapojíš ich aj na staršie zariadenia a do (skoro) všetkých prehrávačov a telefónov, pomocou kábla s konektorom jack 3,5 mm.
Ako si vybrať slúchadlá? Máme pre teba pár tipov
O slúchadlách už pravdepodobne nejakú predstavu máš a pôjdeš po dizajne. Aj ten je pri výbere dôležitý. Nezabudni, že s nimi športuješ a musia niečo vydržať. Pot by im tiež nemal ublížiť. Rozhoduje kvalita prevedenia a materiál, z ktorého sú vyrobené. Všetky slúchadlá majú iný tvar. V obchode sa ti ich vyskúšať asi nepodarí. Internetové obchody umožňujú tovar, ktorý nesadne, do 14 dní (niekedy aj viac) bez udania dôvodu vrátiť.
zdroj: pixabay
Zaplať toľko, koľko môžeš
Cena športových slúchadiel je rôzna. Nájdeš lacnejšie aj drahšie varianty. Tvoj výber ovplyvní aj to, koľko si ochotný investovať. Prečítaj si recenzie a poraď sa v obchode s elektronikou, s ktorými sluchátkami majú zákazníci najlepšie skúseností a ktoré sa reklamujú najmenej.
Tipy slúchadiel a ich výhody
Pecky sa vyrábajú z tvrdeného plastu a vkladajú sa do uší. Štuple sa tiež vkladajú do uší, ale na rozdiel od peciek majú aj gumené časti, ktoré ich v ušiach držia lepšie a nevypadávajú. Pecky a špunty nesedia každému. Zvukovody máme všetci iné. Sluchátka na uši a okolo uší pritlačia ušnicu, aby sa k tebe zvuk z okolia nedostal a pri športovaní si mohol vychutnať len hudbu, ktorú máš rád. Sluchátka okolo uší majú látkové alebo kožené časti vyplnené molitanom, sú pohodlnejšie a menej tlačia.
Slúchadlá
Slúchadlá, športové slúchadlá, bezdrôtové slúchadlá od popredných svetových značiek zo slovenskych eshopov na jednom mieste.
Bežci najviac využívajú sluchátka, ktoré sa prichycujú za ušami. Vďaka gumenej časti za uchom lepšie držia a fixujú sluchátka vo zvukovode. Keď ti sluchátko vo zvukovode nesadne, ani prichytenie za ušami to nezachráni.
Pecky a špunty majú tú výhodu, že sa prenášajú v dokovacej krabičke, ktorá zaberie málo miesta a vložíš ich v podstate kdekoľvek. Sluchátka za uší sa tiež dajú zložiť a nezaberú veľa miesta, ale čím viac s nimi manipuluješ, tým väčšia je pravdepodobnosť, že v nich niečo pokazí. Súčasťou slúchadiel je drôtik. Ten sa môže zalomiť kdekoľvek. S mobilným telefónom sú spojené bezdrôtovou technológiou (Bluetooth) s dosahom minimálne niekoľkých metrov.
zdroj: pixabay
Čo si pri výbere slúchadiel všímať
Súčasťou športových slúchadiel na beh a do fitka je aj mikrofón, nastavíš cez ne hlasitosť a keď sa ti nejaká pesnička z tvojho playlistu nebude páčiť, jednoducho ju prepneš. Slúchadlá na jedno nabitie vydržia 4 až 8 hodín. O ich kapacite rozhoduje integrovaná batéria. O výdrž sa zaujímaj skôr, ako do slúchadiel investuješ. Výdrž batérie sa zaznamenáva v mAh. Ďalším údajom, ktorý by ťa mohol zaujímať je frekvenčný rozsah. Jeho hodnota sa uvádza v Hz a pohybuje sa v rozmedzí 20 – 20 000.
Pingback: 23 najlepších fitness vychytávok ako darček pre otca - FitCool.sk
Pingback: Športové slúchadlá – ako vybrať + TOP 5 najlepších slúchadiel na športovanie - FitCool.sk