Ako vybrať darček – Vianoce sa blížia

ako vybrať darček

Vianoce sa nezadržateľne blížia. Je to najkrajšie, ale aj finančne najnáročnejšie obdobie v roku. Všetkých svojich blízkych chceš potešiť darčekom. Ich nákup si nenechávaj na poslednú chvíľu. S nákupom praktických, ale i finančne náročnejších darčekov začni už teraz. Na december si nechaj len malé darčeky, ktoré pohladia dušu. Máme pre teba niekoľko tipov, ako vybrať správny darček, ktorým potešíš športového ducha svojich najbližších.

6 tipov ako vybrať darček pre deti

Vybrať darček deťom je niekedy veľmi náročné. Ježiškovi v liste deti zhrnuli všetko, po čom túžia. Naplniť ich očakávanie a skĺbiť to s tým, čo naozaj potrebujú dá rodičom poriadne zabrať.

1. Lyže a kompletná lyžiarska výbava

V zime využívaš to, čo príroda ponúka a venuješ sa zimným športom. Lyžovanie je tvoja srdcovka a vedieš k nemu aj svoje deti. Potrebuješ poskladať lyžiarsku výstroj, ktorá ťa nezruinuje, ale aj niečo vydrží. Vyber detské lyže, ktoré sa ľahko ovládajú, sú dobre točivé. Deti na nich rýchlo nadobudnú istotu a začnú si v lyžovaní veriť. Len vtedy sa na lyžovanie začnú tešiť. Dobrým pomocníkom, ktorý deťom pomôže nadobudnúť istotu sú detské palice. Najskôr sa s nimi naučia lyže poriadne ovládať a neskôr sa stanú parťákom, s ktorým si budú bezstarostnú jazdu poriadne užívať. Bez lyžiarok to veru nepôjde. Správny lyžiarsky postoj bez nich nezvládnu. S palicami a lyžami ich poriadne zlaď, aby deti už od začiatku mali pocit, že aj z nich sa môžu stať profesionáli. Hlavne bezpečne. Dieťa bez prilby nemá na svahu čo robiť. Detské prilby sú v rôznych farebných prevedeniach aj preto, aby si svoje dieťa na zjazdovke lepšie videl. Už len zakryť oči, aby sa sneh nedostal naozaj všade a lyžiarska výbava je kompletná. Možno tomu nebudeš veriť, ale stiahnutie lyžiarskych okuliarov na oči pred každou jazdou je rituálom, ktorý k lyžovaniu patrí. Teraz je už všetko tak, ako má byť. Môžeš sa spolu s deťmi spustiť z kopca.

2. Kombinézy a súpravy pre deti

Lyžiarsku výbavu majú deti z minulého roka, lyžiarske oblečenie treba doplniť. Deti vyrástli. Do toho, čo nosili minulý rok ich už nenavlečieš. Lyžiarska súprava pod stromčekom tento rok rozhodne musí byť. Spoj lyžiarsku bundu s lyžiarskymi nohavicami vo farbách, ktoré majú tvoje deti najradšej. Nemusia byť rovnakej farby. To sa už dávno nenosí. Aj na svahu môžu ukázať svoj osobitý štýl. Hlavné je, že sa v oblečení na zimu budú cítiť príjemne, nebude im zima a nebude ich obmedzovať pri pohybe. Deti nemusia byť naobliekané ako cibuľa. Kvalitné športové termoprádlo ich udrží v takom teple, aké pri zimných športoch potrebujú. Najviac tepla odchádza cez krk a hlavu. Nezabudni na kvalitnú zimnú čiapku ktorá teplo udrží. Na ruky rukavice, aby sa zima deťom nedostala pod kožu a na pobyt vonku sa v zime tešili.

3. Bicykel

Nie je to darček zameraný na zimné športy a kým sa na ňom dieťa prevezie, musí počkať na priaznivejšie počasie, ale to vôbec neprekáža. Bicykel patrí medzi najobľúbenejšie vianočné darčeky. Popozeraj sa po nich už teraz. Je koniec sezóny. Kúpiš ho lacnejšie a možno k nemu získaš darček naviac. Detský bicykel prispôsob veku svojej ratolesti. Vyberaj podľa toho, aký terén máte vo svojom okolí. Pokročilejšie bicykle sú vybavené prehadzovačkou a juniorský bicykel už vyzerá ako dospelácky, akurát že je menší a ľahší. Aby sa s ním deťom lepšie manipulovalo. Farebné variácie sú rôzne. Farbou, ktorú má dieťa najradšej nič nepokazíš. Nezabudni na bezpečnosť a cyklistickú prilbu. Dieťa bez nej na cestu radšej nepúšťaj.

4. Ktorý šport majú tvoje deti najradšej?

Nevymýšľaj nič extra. Podpor svoje deti v tom, čo ich baví. Futbalistov nepotešia len kopačky a futbalová lopta. Majú svojho futbalového hrdinu. Chcú sa podobať na Messiho, Neymara, či inú futbalovú hviezdu. Umožni im to. Futbal sa dá hrať v hocičom. Stačí chcieť. Ale ten pocit, keď sa dieťa oblečie do profesionálnych futbalových vecí a chlapec z ulice sa v okamihu zmení na profesionálneho futbalistu je na nezaplatenie. Máš doma plavca? Dobre vieš, že čím dlhšie sa dieťa plávaniu venuje, tým je na výbavu náročnejšie. Kamarát má značkové okuliare, čiapku, plavky. Vianoce sú časom splnených prianí. Aj tých značkových. Malé parádnice vo svete baletu nemajú oblečenia nikdy dosť. Zo širokej ponuky baletného oblečenia niečo určite vyberieš.

5. Ako vybrať extra darček na Vianoce?

Odhodlaj sa aj na finančne náročnejší darček v podobe elektrickej kolobežky, či longboardu o ktorých dieťa básni od posledných Vianoc. Vieme, že to nie je jednoduché, ale pripravoval si sa na to celý rok a už teraz sa tešíš na tie rozžiarené oči pod vianočným stromčekom. Tento darček si nezapamätá len tvoje dieťa, ale aj ty. Najväčšiu radosť robí darček, po ktorom dlho túžime. Špeciálny darček urobí radosť tebe, aj tvojmu dieťaťu. A keď budeš počúvať, možno ti dieťa dovolí sa na elektrickej kolobežke aj povoziť.

6. Inteligentné náramky

Počítať kroky chce dnes každý. Deti si v škole porovnávajú, koľko krokov urobili. Vyhrať chce každé, ale nie je to len o tom. Inteligentné náramky nabádajú deti k aktivite. Dlho sedia pri počítači? Náramok ich prinúti vstať. Za splnené ciele ich aplikácia odmení odznakmi a virtuálnymi trofejami. Kto ich nazbiera najviac? Tvoje dieťa alebo jeho najlepší kamarát? Vyber hodinky, s ktorými budeš mať svoje dieťa stále pod kontrolou. Vonku, aj v škole.

ako vybrať darček pre muža
zdroj foto: shuterstock

6 tipov ako vybrať darček pre muža

Deťom sme darčekom už radosť urobili, teraz je čas urobiť radosť mužom. Vianočné darčeky pod stromčekom nesmú chýbať ani dospelým, aj keď si počas roka doplníme všetko, čo potrebujeme. Na Vianoce si dospelý doprajú niečo výnimočné. Niečo, na čo sa počas roka vyčleňujú peniaze ťažšie.

1. Vyhrievané oblečenie a doplnky

Športovcov ani zima neodradí. Zima vlastšne neexistuje. Je len zle oblečený športovec. Vyhrievané oblečenie ťa v teple udrží aj pri tých najnižších teplotách. Ešte si o ňom nepočul? Prekvap ním svoju polovičku. Vyhrievané rukavice ruky zahrejú na svahu, pri behu, ale aj v meste. Bežci v zime nemusia zavesiť tenisky na klinec. S vyhrievaným termooblečením im v behu nič nebráni. Vyhrievanie zabezpečujú karbónové vlákna umiestnené v oblasti chrbta, brucha, bedier a kolien. Tričko a nohavice sú samostatné, môže ich nosiť aj samostatne a pod akékoľvek (nielen) športové oblečenie. Príjemné teplo počas celej zimy? S vyhrievaným oblečením žiadny problém.

2. Športtestery a inteligentné hodinky

Inteligentné hodinky už máš. Začal si s niečim lacnejším, menej náročným. Chcel si ich len vyskúšať. Teraz už presne vieš, čo od športových hodiniek očakávaš. Zameraj sa na športy, ktoré robíš najradšej a výber športtestera tomu prispôsob. Často sa od seba odlišujú maličkosťou, ktorá môže byť pre teba rozhodujúca. Získaj kontrolu nad svojim telom počas celého cvičenia, prepoj hodinky s hrudným pásom a sleduj, ktoré kondičné cvičenia a aktivity sú pre teba najvhodnejšie.

3. Elektrobicykel pre nadšeného cyklistu

Celé leto si nad elektrocyklistami nechápavo krútil hlavou. Dobrovoľne sa pripraviť o pôžitok z jazdy na bicykli. Ako môžu? Napriek tomu ti ten elektrobicykel v hlave stále vŕta. Dostaneš sa na ňom ďalej. Krásy okolitej prírody môžeš sledovať s úsmevom na tvári. Hravo zvládneš aj ten najnáročnejší kopec. Láka ťa elektrobicykel vyskúšať, aj keď s tým navonok stále bojuješ. Chceš vedieť, čo všetko taký bicykel dokáže a kam až sa s ním môžeš dostať. Je tu čas plnenia prianí. Aj tých najtajnejších. Jeden poriadny darček v podobe elektrobicykla vám pod stromčekom úplne stačí. Čo poviete?

4. Športová výživa ako ten správny vianočný darček

Športová výbava je dôležitá, ale keď majú svaly a celé telo fungovať správne, musíme sa o seba dobre starať. Sme to, čo jeme. Udržať chuťové poháriky na uzde dá niekedy zabrať aj človeku so skutočne pevnou vôľou. Správne zvolená športová výživa zabezpečí doplnenie všetkých telu prospešných látok potrebných na lepší športový výkon a regeneráciu organizmu. Výber výživových doplnkov je pestrí, ale ty dobre vieš, čo športovec, ktorého doma máš potrebuje. Proteíny, aminokyseliny, kĺbovú výživu, spaľovače tukov, vitamíny, či minerály. S balíčkom výživových doplnkov sa tvoja polovička k plneniu športových cieľov zahryzne ešte húževnatejšie.

5. Lyžiarska výstroj ako pre profesionála

Lyžovanie patrí medzi najobľúbenejšie zimné športy. Lyže a lyžiarky nekupujeme každý rok. Počítame s tým, že pár sezón vydržia, ale… Príde čas, keď ich treba vymeniť a možno aj vyskúšať niečo nové. Veľkej popularite sa momentálne teší skialp. Prečo ho nevyskúšať. Ten, čo v zime beháva si môže vyskúšať bežkovanie a porovnať, aký je v tom rozdiel. Vyskúšať snowboard nikdy nie je neskoro. Pomôžte splniť sen, o ktorom muži snívajú, ale potrebujú trošku postrčiť, aby si ho splnili.

Nie si si výberom lyžiarskej výstroje istá, ale vieš, že keď pod stromček položíš obálku s peniazmi, je vysoká pravdepodobnosť, že sa minú na niečo potrebnejšie a to nechceš. Darčeková poukážka prekvapí, ale výber potrebných vecí necháš na osobu, ktorej ju daruješ.

6. Poriadna bunda na motorku

Keď máte doma motorkára, máte o starosť menej. Kvalitnú, originálnu a funkčnú bundu určite ocení. Moto bundy sú vyrobené vyrobené z nepremokavých a oteruvzdorných materiálov. Bundy sú doplnené reflexnými prvkami, aby bolo motorkárov vidieť aj v zníženej viditeľnosti a tme. Nie sú určené len na jazdu na motorke. Môžeš si ju obliecť kedy len chceš. Byť motorkárom nie je len záľuba. Je to životný štýl. Nebojte sa ho ukázať.

ako vybrať darček pre ženu
zdrij foto: shuterstock

6 tipov ako vybrať darček pre ženy

To najlepšie nakoniec. Vyberáme správny darček pre ženy. Pri športovo založených ženách to nie je nič náročné. Poteší ich všetko, čo im športové aktivity, ktorým sa venujú spríjemní. OK. Jedno náročné kritérium tu je. Aj pri športe chcú vyzerať dobre. 

1. Športové oblečenie do posilňovne

Oblečiem si hocičo, aj tak sa spotím už dávno neplatí. Ženy sa chcú aj pri športe páčiť. Po hodinovom cvičení určite nebudú vyzerať ako z titulnej stránky časopisu, (česť výnimkám), ale to im nebráni sa do posilňovne pekne obliecť. Oblečenia nikdy nie je dosť. Ženy nemôžu chodiť stále v tom istom. Ostatné spolucvičiace si to určite všimnú. Športové spodné prádlo, legíny a tričko si pod stromčekom rada nájde každá športovo založená žena. Hlavným kritériom je cítiť sa pri športe dobre. Zameraj sa na kvalitné oblečenie, ktoré ženám sadne ako uliate.

2. Rotoped, eliptický trenažér, bežecký pás

Sú ženy, ktoré spoločnosť pri cvičení nepotrebujú. Radšej cvičia v pohodlí domova a snívajú o prístroji, s ktorým sa k ideálnym krivkám dopracujú rýchlejšie. Pri výbere vychádzaj z toho, koľko máš doma miesta. Bežecký pás zaberie najväčší priestor. S eliptickým trenažérom sa dostaneš bližšie k stropu a pri vytváraní eliptickej dráhy potrebuje miesto pred sebou aj za sebou. Rotoped sa z miesta nepohne a veľa priestoru na svoju činnosť nepotrebuje. Každému vyhovuje niečo iné. Kupuješ to ako darček. Výber prispôsob tomu, komu ho kupujete, aby sa nestalo, že do stroja veľa investuješ a obdarovaný sa ho ani nedotkne.

3. Turistická obuv aj na niečo náročnejšie 

Turistike ste sa doma nikdy nevenovali, ale tento rok sa všetko zmenilo. Okolnosti ťa prinútili. Ľahšie túry sa v obyčajných teniskách zvládnuť dajú, ale už teraz sa tešíš na niečo náročnejšie. Zapáčilo sa ti to. Kvalitná turistická obuv niečo stojí, ale noha je v nej istejšia a zvládnete spolu niekoľko sezón. Spoj príjemné s užitočným a pod vianočný stromček si vyber turistické topánky podľa svojich predstáv. Nohy ťa nesú a na turistike dostanú zabrať ešte viac.

4. Bicykel do mesta alebo do hôr

Dámsky bicykel je bicykel špeciálne upravený pre ženy. Rám majú upravený tak, aby sa dámam na bicykel ľahko vystupovalo, aj sa z neho ľahko schádzalo. Na presun mestom ti postačí mestský bicykel, ktorý je aj akýmsi módnym doplnkom. Doplň ho košíkom a z práce okrem seba odvezieš aj menší nákup. Najuniverzálnejšie využitie majú trekingové a crossové bicykle, preto patria medzi najpredávanejšie. Môžete sa v nich voziť po meste, ale zvládnu aj náročnejší terén. Keď máš v okolí kopce, ktoré sa chystáš na bicykli zdolávať, poobzeraj sa po horskom bicykli. Je vyrobený tak, aby zdolal aj tú najnáročnejšiu trasu. Prispôsob výber bicykla svojim možnostiam a schopnostiam, aby si si jazdu na bicykli naozaj užila.

5. Inteligentné hodinky nielen na šport

Inteligentné hodinky sú dnes súčasťou výbavy každého športovca. Ich ponuka je pestrá. Niektoré sú také prepracované, že by si ich na prvý pohľad medzi športtestery nezaradila. Odmerajú tep, spočítajú kroky a pomôžu ti zorientovať sa nie len v čase, ale aj priestore. Môžeš sa vďaka nim spojiť s komunitou športovcov, podeliť sa so svojimi výsledkami a inšpirovať sa výsledkami iných. Pri výbere športových hodiniek nejde len o farbu a tvar. To podstatné je vo vnútri. Dôležité je zamerať sa na aktivity, ktoré robíš najčastejšie.

6. Športová výživa výhradne pre ženy

Ženské telo funguje inak ako mužské. Výživové doplnky určené ženám obsahujú vitamíny a minerály dôležité pre ženské telo. Vybrať výživové doplnky pre ženy nie je až také náročné. Odhalíš to na prvý pohľad. Majú ružový obal. Proteíny, spaľovače tukov, kolagén a ďalšie. Málo ružovej? Žiadny problém. Ružové legíny, ružová mikina, ružový športový top a vianočný darček, ktorý pobaví aj dievčatá, ktoré ružovú v láske veľmi nemajú, je na svete. Dôležité je, že si si dal námahu a netradičný darček v ružovej farbe dotiahol do posledného detailu.

Vianoce sa nezadržateľne blížia. Možno budú iné, ako tie predchádzajúce, ale nenechajte sa odradiť. Pripravte si Vianoce, na ktoré nikdy nezabudnete, ale pre COVID 19 to nebude.

Pred Vianocami je Mikuláš. Tento rok prinesie balíček plný chutných a zdravých pochúťok. Čo na to poviete? 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.