8 spoločenských hier, s ktorými sa doma nebudete nudiť

spoločenské hry

Urobiť zaujímavý celodenný program pre deti dá poriadne zabrať aj tým najmilujúcejším rodičom. Ešte horšie je, že musíte ostať doma. Domáce štúdium je pre obe strany dosť náročné. Deti majú pocit, že je toho oveľa viac, ako keď derú školské lavice a rodičia tajne študujú, aby si ich deti nevšimli, že nevedia všetko. Vráťte sa k spoločenským hrám. Okrem zábavy sa pri nich aj niečo naučíte.

Na trhu je veľa hier od rôznych výrobcov. Zamerali sme sa najmä na hry, pri ktorých sa v kruhu rodiny zabavíte, ale aj sa niečo nové naučíte. Je veľmi pravdepodobné, že keď vás v hre niečo zaujme, ďalšie informácie si o tom vyhľadáte sami. Správnym výberom spoločenských hier zabijete dve muchy jednou ranou. Zabavíte sa a dozviete sa informácie, ktoré sa v školských učebniciach nenachádzajú. Vedieť viac, ako ostatní nie je na škodu, čo povieš?


1. Dobble

Dobble
zdroj foto: pantarhei.sk

Dobble je jednou z najlepších postrehových hier súčasnosti s jednoduchými pravidlami. V plechovej krabičke nájdeš 55 kruhových kariet. Na každej karte je nakreslených 8 odlišných a rôzne veľkých obrázkov. Každé dve karty majú jeden z obrázkov rovnaký a tvojou úlohou je čo najrýchlejšie tento obrázok nájsť. Dobble môžeš hrať až 5 spôsobmi. Ktorý je podľa teba ten najlepší?

Okrem toho, že s Dobble v kruhu rodiny zažiješ veľa zábavy, cvičíš postreh, reakcie a správne vyjadrovanie. Šikovnejší vyhráva. Budeš to ty?

Klasické Dobble sa ti už zunovalo? Nahraď ho ďalším. Dooble ZOO, Dooble Kids, Dooble 1-2-3, Dooble Chrono, Dooble Beach, Dooble Hľadá sa Dory, Dooble Cars, Dooble Star Wars. Pravidlá sú rovnaké, obrázky sa menia. Dobble Harry Potter momentálne vedie. Chceš ho aj ty?


2. Človeče, nehnevaj sa!

zdroj foto: pantarhei.sk

Klasika, ktorá nikdy neomrzí. Poznáš ju z čias svojho detstva a stále sa k nej rád vrátiš. Podarilo sa ti niekedy prejsť s panáčikom celú trať tak, aby ťa nikto nevyhodil? Mne nie. Najhoršie je, keď ma vyhodia tesne pred cieľom. Kým sme na tom všetci rovnako, je to v poriadku. Ale keď majú všetci dookola v domčeku 2 – 3 panáčikov a ja stále nič, ostať v pokoji už dá naozaj poriadne zabrať. Chcem predsa vyhrať!

Pri tejto hre sa najčastejšie striedajú dve emócie. Hnev a škodoradosť. Pozorovať, ako sa menia je niekedy naozaj zábavné. Ktorá prevláda v tvojom prípade?


3. Poznáš Slovensko? (Daniel Kollár, Juraj Kucharík)

zdroj foto: pantarhei.sk

Zoznámte sa s vedomostno-zábavnou hrou a navštívte aj také miesta na Slovensku, ktoré ste doteraz nevideli. Spoznaj slovenské doliny, pohoria, mestá a dediny. Spoznaj Slovensko. Množstvo otázok, ktoré sa viažu k najzaujímavejším slovenským prírodným a kultúrnym atrakciám ti s tým pomôže. Víťazom je hráč, ktorému nechýba potrebná dávka šťastia, ale najmä vedomosti. Keď najrýchlejšie prejdeš celý herný plán, budeš ním ty. 

Čas pri tejto hre utečie naozaj rýchlo. Slovensko je krásna krajina. Nemusíš vedieť všetko. S touto hrou sa všetko postupne naučíš.

Vyskúšaj aj Poznáš Bratislavu? a Poznáš Tatry? a o Slovensku a jeho krásach sa dozvieš ešte viac.


4. Activity Junior

zdroj foto: pantarhei.sk

Detská verzia veľmi obľúbenej párty hry Activity, ktorá zábavným spôsobom rozvíja fantáziu, vyjadrovacie schopnosti a slovnú zásobu. Môžeš si ju zahrať s deťmi od 4 rokov. Nemusia vedieť čítať. Farebné obrázky im prezradia, aké veci a pojmy musia v hre vyjadriť. Keď s deťmi hravo zvládnete tieto, poobzerajte sa po ich náročnejšom variante. Fantáziu a slovnú zásobu treba rozvíjať stále.


5. Párty Alias

zdroj foto: pantarhei.sk

So zábavnou hrou nielen so slovami sa dobre zabavíte a niečo nové sa naučíte. Podarí sa ti ostatným spoluhráčom vysvetliť význam slov pomocou iných výrazov, pri čom využiješ najmä synonymá, protiklady a nápovede. Prémiové políčka ťa prekvapia predvádzaním zvierat či povolaní, hľadanie vhodných rýmov, popisovaním slávnych osobností alebo hľadaním čo najviac slov na jedno písmeno. Tak čo, trúfaš si? Hraj tak, aby si uhádol čo najviac opísaných slov a cieľovou rovinkou prešiel ako prvý. Hra má 5 kategórií a víťazom sa stáva ten, kto prvý obehne celý herný plán a vráti sa na štartovacie políčko.


6. Tajomstvá tela

zdroj foto: pantarhei.sk

V tom, ako vyzerá a funguje ľudské telo máš jasno. Stav sa, že nepoznáš všetky jeho tajomstvá. Skúmanie ľudského tela je neuveriteľne zábavné a poučné. Vieš, že ľudské telo vyprodukuje za pol hodiny toľko tepla, že by priviedlo do varu asi 4 litre vody? Že srdce prečerpá za deň až 10-tisíc litrov krvi? Že na úsmev potrebujeme 17 druhov svalov, pričom na zamračenie až 43? Ľudské telo je fascinujúce. Stále ponúka rôzne záhady a zaujímavostí, ktoré prekvapia. Tajomstvá tela ti prostredníctvom takmer 900 otázok pomôže odhaliť niektoré z nich.

Otázky sú členené podľa náročnosti a pri každej nájdeš aj možnosti správnej odpovede. Finálové otázky sú najťažšie. Okrem iného, v nich musíš identifikovať tajomné obrázky. Prezraď, čo nové si sa o svojom tele v tejto hre dozvedel?


7. V kocke! Vesmír

zdroj foto: pantarhei.sk

Hra je časovo obmedzená. Na to, aby si si precvičil pamäť a znalosti zo sveta ďalekého vesmíru ti musí stačiť minút. Čo všetko si dokážeš zapamätať za 10 sekúnd? Koľko kariet o vesmíre sa ti podarí nazbierať za 10 minút?

Vyber si jednu kartu a snaž sa zapamätať si všetko, čo na nej vidíš. Po 10 sekundách, ktoré ti odratávajú presýpacie hodiny, ti protihráč prečíta otázku. Hodíš kockou a vyberieš si ju sám. Odpovedal si právne? Karta je tvoja. Hra obsahuje až 70 kariet s otázkami o vesmíre. Odpovieš správne na všetky už na prvý krát?

Doplň si vedomosti aj z iných oblastí, ktoré V kocke! ponúkajú. Čo tak pozrieť sa na Rozprávky, Svet, Matematiku, Obrázky, Zvieratá, Abecedu, Vynálezy, Prírodu, Mestá, Históriu, Zvieracie rodiny a Slovensko?


8. Súbor 150 hier

zdroj foto: pantarhei.sk

Zahrajte sa každý deň inak. Súbor hier má bohatú výbavu a je vyrobený z kvalitných materiálov. Na svoje si tu prídu všetky vekové kategórie. Ukrýva v sebe Človeče nehnevaj sa, Mlyn, Dámu, Šach, kartové hry a mnoho ďalších. 

Je úplne jedno, ktorú zo spomenutých spoločenských hier si vyberieš. Vedomosti, ktoré pri nich získaš sú dôležité, ale čas, ktorý pri nich stráviš v kruhu svojich najbližších je na nezaplatenie. 

Nenechajte si ujsť ani naše ďalšie recenzie plné skvelých produktov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.