6 tipov ako zlepšiť účinky spaľovačov tukov

Spaľovače tukov. Doplnky výživy, ktoré pomáhajú s redukciou telesnej hmotnosti. Látky, ktoré prebudia metabolizmus a potláčajú chuť do jedla. Nie, nie sú to zázračné pilulky. Tuky nepožierajú. Podporujú ich spaľovanie. Užívaj ich správne a nadbytočným kilogramom nedaj šancu. Aj spaľovačom tukov môžeš pomôcť. Že nevieš ako na to? Čítaj!

Vieš, ako spaľovače tukov fungujú?

Vyvolávajú hormonálnu reakciu, ktorej úlohou je rozložiť tuky a využiť ich ako palivo. Ich hlavnou zložkou je kofeín. Zlepšuje metabolizmus, je zdrojom energie počas cvičenia a pomáha pri rozklade mastných kyselín, ktoré sa dostanú do krvného obehu a telo ich využíva ako energiu. Termogenetické spaľovače zvyšujú teplotu tela a zlepšujú trávenie a metabolizmus.

Aké spaľovače tukov poznáš?

K najznámejším spaľovačom bez pridaných stimulantov patrí l-karnitín, CLA a chitosa. Na báze stimulantov sa najčastejšie stretávame s kofeínom, synefrínom a zeleným čajom. Súčasťou týchto spaľovačov sú stimulanty podporujúce chudnutie a dodávajú energiu.

Komplexné spaľovače spájajú oba tipy do jedného produktu. Ich súčasťou sú rôzne vitamíny, enzýmy a minerálne látky. Podporujú tvorbu tepla a tak zvyšujú energetický výdaj aj bez fyzickej záťaže.

Nevieš, aký spaľovač tukov si vybrať? Poraď sa s trénerom a čítaj. O spaľovačoch tukov sa veľa hovorí. Recenzie na najlepšie spaľovače tukov ti veľa prezradia. Vyskúšaj ich viac. Mne lepšie zaberie jeden, tebe druhý. Každý sme iný. Na zázraky na počkanie rýchlo zabudni. Chudnutie je dlhodobý proces.

zdroj foto: pixabay

Môžeš pomocou spaľovačov tukov schudnúť?

Nezabúdaj na to, že so spaľovaním tukov “len” pomáha. Môžeš vyskúšať milión spaľovačov a všetky overené tabletky na chudnutie, ktoré na trhu nájdeš. Kým nezačneš makať, k žiadnemu výsledku v podobe úbytku hmotnosti nedôjde. Základom úspechu je úprava stravy a pravidelný tréning.

Keď ti niekto povie, že schudol len preto, že užíval spaľovače tukov, klame. Keby to bolo také jednoduché, štíhli sme všetci. Úprava stravy a pravidelné cvičenie je základ, spaľovač tukov pomocník, ktorý tvoju snahu znásobí a my ti prezradíme ako.

Aj spaľovačom tukov môžeš pomôcť

Po spaľovačoch tukov pokukuješ už dlho. Užívajú ho aj vrcholoví športovci. Pomáhajú im so zahrievaním organizmu a zlepšujú spaľovanie tukov. Argument, ktorý presvedčí asi každého. Prezradíme ti, ako sa k spaľovačom tukov správať, aby bol ich účinok ešte silnejší. Zostavili sme 6 tipov, ktoré spaľovačom tukov pomáhajú. Poď sa na ne pozrieť spolu s nami.

1. Potrebuješ kvalitný spánok

Spánok je tu preto, aby si si oddýchol, nabral silu a prežil krásny, ničím nerušený deň. Potrebujeme ho. Všetci. Ženy, ktoré spia menej ako 5 hodín, priberajú rýchlejšie. Telo si neoddýchne a to sa na jeho fungovani odzrkadlí. Spánok ovplyvňuje aj činnosť hormónov. Pri jeho nedostatku máš väčší pocit hladu, trpíš nadmernou žravosťou a obezita na seba nenechá dlho čakať. Aj toto je dôvod, prečo by si mal spať aspoň 7 hodín denne. Spaľovače tukov po 18:00 hod neužívaj. Dodávajú energiu. K požadovanému počtu hodín spánku sa s ním nedopracuješ.

2. Spaľovače tukov a silový tréning

Cvičenie, ktoré buduje svalovú hmotu a silu. Priprav sa na to, že budeš dvíhať činky. A nebudú ľahké. Spaľovanie tukov a silové cvičenie idú ruka v ruke. Kombinuj ho s aeróbnym cvičením. Ujasni si, čo kedy cvičíš a zostav si tréningový plán. Zbavíš sa podkožného tuku, vypracuješ svaly a spaľovače tukov ťa prekvapia výsledkami, ktoré tak túžobne očakávaš. Tréning so záťažou zlepšuje spaľovanie kalórii, znižuje množstvo tuku a účinky spaľovčov tukov budú neprehliadnuteľné. Neuspokoj sa s málom. Prilož váhu a pridaj sériu navyše. Nevzdávaj sa. Spaľovače tukov ti s chudnutím pomôžu, ale zabrať musíš len ty sám.

zdroj foto: pixabay

3. Jedz tuky, ale len tie zdravé

Pri konzumácii týchto tukov sa pocit sýtosti dostaví rýchlejšie. Kým si s nimi telo poradí, prejde nejaký ten čas. Teba neprepadne pocit hladu a chuť do jedla bude minimálne o jeden stupienok nižšia. Telu prospešné omega-3 mastné kyseliny v sebe skrýva olivový olej, orechy a ryby. Aj vďaka nim je účinok spaľovačov tukov silnejší. Ani s množstvo zdravých tukov to netreba preháňať. Obsahujú veľa kalórií a nasýtené tuky sa ukladajú v oblasti pásu. To, že niečo pomáha neznamená, že toho musíš jesť veľa. Pozor na to.

4. Viac bielkovín

Na vstrebávanie bielkovín telo spracuje oveľa viac energie ako na vstrebávanie tukov a cukrov. Bielkoviny tak pôsobia ako spaľovač, ktorý v strave prijímaš prirodzene. Pri správne zloženej strave s vysokým obsahom bielkovín spálitš viac tuku a postava snov na seba nenechá dlho čakať.

Srvátkový proteín ti zabezpečí potrebnú dennú dávku bielkovín, zníži chuť do jedla a obmedzí príjem kalórií. Straty bielkovín sa nemusíš báť. S dennou dávkou proteínov o ňu neprídeš. Práve naopak. Svaly, ktoré cvičia, spália oveľa viac energie, ako iné tkanivá. Silovým cvičeniam sa nevyhýbaj, aj keď máš pocit, že ti pri nich svaly rýchlo rastú.

5. Rafinované sacharidy? Preč s nimi

Rafinované sacharidy v primeranom množstve spaľovačom tukov pomôžu a chudnutie naštartujú, ale nie v prípade, že sú spracované natoľko, že neobsahujú žiadne klíčky a otruby. Takéto spracovanie  výsledný produkt pripraví o živiny a vlákninu. Majú vyšší glykemický index a znásobujú pocit hladu. Tuk sa začne ukladať na brušných partiách a o plochom bruchu môžete naozaj len snívať. Zo stravy ich úplne nevylučuj. Do jedálnička zaraď pohánku, jačmeň, ovos, quinu a celozrnné pečivo. Podporujú trávenie a chudne sa s nimi lepšie.

zdroj foto: pixabay

6. Pridaj si železo

Vieš, akú úlohu má v tele štítna žľaza? Reguluje vylučovanie hormónov a tie majú dopad na správny metabolizmus. Málo železa znižuje funkciu štítnej žľazy a telo je oveľa lenivejšie. Hypertireóza sa prejaví únavou, slabosťou, dýchavičnosťou a zvýšením hmotnosti. Železo naštartuje organizmus a zbaví ťa únavy. Telo má viac energie a viac sily na to, aby si do denného programu pomaly začlenil aj fyzickú aktivitu. Spaľovače tukov budú efektívnejšie a ty spáliš viac brušného tuku. Nedostatkom železa najviac trpia vegetariáni, vegáni, tehotné ženy a deti. V prirodzenej podobe ho nájdeš v červenom mäse, morských plodoch a listovej zelenine, ale doplniť ich môžeš aj pomocou výživových doplnkov. Silu železa nepodceňuj. Pri jeho nedostatku telo nefunguje tak, ako má.

Zázrak na počkanie? Ale kdeže

Spaľovače tukov sú bez pravidelného tréningu a vyváženej stravy zbytočné. Podporujú spaľovanie, ale to hlavné musí urobiť každý sám. Zostav si tréningový plán a poď do toho! Chudnutie bez jojo efektu je behom na dlhú trať. Ak sa chceš dopracovať k výsledkom, ktoré vydržia, zmeň celkový prístup. Prekroč svoju komfortnú zónu. Bez toho to nepôjde. Chudnutie ťa postupne privedie k zmene životného štýlu. Začneš viac rozmýšľať o tom, čo zješ a kedy zješ. Koľko krokov si dnes urobil. 10 000 je minimum. Urob ich viac. Koľkokrát do týždňa cvičíš? Aspoň tri krát? Skvelé. Až teraz majú spaľovače tukov a ich užívanie skutočný význam.

Vyskúšal si tabletky na chudnutie? Fungujú? Podeľ sa so svojimi skúsenosťami v komentároch. Ďakujeme 🙂

5 thoughts on “6 tipov ako zlepšiť účinky spaľovačov tukov

  1. Pingback: 5 zaručených diét na chudnutie – spoznaj ich plusy a mínusy - FitCool.sk

  2. Pingback: Ako cvičiť po 40? Najlepšie cviky na neskorú mladosť - FitCool.sk

  3. Pingback: Prerušovaný pôst – najnovší hit. Je pre každého? - FitCool.sk

  4. Pingback: Doplňte si energiu a spaľujte tuky pomocou l-karnitínu - FitCool.sk

  5. Pingback: Novoročné predsavzatie: Ako zdravo schudnúť - FitCool.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.