10 najlepších hitov sezóny pre leto 2022

10 najlepších hitov sezóny pre leto 2022

Cvičiť sa dá počas celého roka, no leto športu praje najviac. Teplé slnečné dni a dlhé večery lákajú do prírody. Ktoré športové vychytávky patria sezóne 2022? Inšpiruj sa našim výberom 10 najlepších hitov tohtoročného leta.

Prinášame ti zoznam 10 najpredávanejších športových hitov sezóny pre leto 2022, ktoré majú aktuálne veľký úspech medzi mladými.

1. Nadzemný bazén

Teplé lúče slnka si už užívame niekoľko týždňov a k letu neodmysliteľne patrí voda. Nevyšla ti tohto roku dovolenka pri mori? Nezúfaj, vytvor si more doma na dvore. S nadzemným bazénom a morskou soľou si leto užiješ spolu s celou rodinou. Využiješ ho nielen na zábavu, opaľovanie, ale aj na cvičenie vo vode s odporom. Túžiš po nafukovacom bazéne pripravenom do pár minút, alebo po pevnejšom prevedení s kovovým rámom? Prečítaj si porovnanie 6 najlepších bazénov.

...

2. Nafukovací čln alebo kajak

Ďalší spôsob, ako zaručene zažiť dobrodružné leto v pohybe je nafukovací čln alebo kajak. Splavy riek a plavenie sa po vodných tokoch a nádržiach evokuje dovolenku, na ktorú sa nezabúda. Opäť je tu možnosť stráviť letné dni na vode spolu so svojou rodinou. Stačí si už len vybrať najlepší kajak alebo nafukovací čln, s ktorým ti pomôžeme. Prečítaj si, ako ich vybrať. Ku kajaku a člnu nezabudni ani na stan, spacák či strešný boxa môžeš ísť dovolenkovať.

...

3. Stan

Čas na kempovanie, cykloturistiku, festivaly, splavovanie riek a spanie pod holým nebom je tu. Vydať sa do prírody s dávkou odvahy si vyžaduje nielen znalosti, ale aj správny stan. Bez neho sa nezaobídeš. Výber je skutočne široký. Potrebuješ rodinný, expedičný stan alebo len pre jednu osobu? Aké parametre (konštrukcia, rozmery, materiál, hmotnosť…) by mal mať a čo by mu nemalo chýbať? Prečítaj si našu recenziu, kde sme sa zamerali na najlepšie stany, z ktorých si rozhodne vyberieš.

...

4. Elektrická kolobežka

Luxusná kolobežka poháňaná elektrickým motorom nemusí byť zrovna myslená len pre lenivcov. Aké má benefity? Skladnosť a ľahká prenosnosť – výhoda oproti bicyklu, je ekologická – šetrí životné prostredie a keď nevládzeš, pomôžeš si elektrickým motorom. Láka ťa zaobstarať si elektrickú kolobežku? Porovnali sme najlepšie elektrokolobežky, za ktoré sa oplatí priplatiť si. Ak si už jej vlastníkom, daj si pozor na aktuálne cestné pravidlá. Prečítaj si, čo sa s elektrokolobežkou na cestách zmenilo.

...

5. Hoverboard

Kolonožka, dvojkolka, elektroboard, gyroboard – názvy, pod ktorými nájdeš hoverboard – jednu dosku na dvoch kolesách poháňanú batériou. Skateboard sa mu ani zďaleka nevyrovná. Ako funguje? Stačí použiť svoje nohy. Pohybom nôh dopredu alebo dozadu pôjde hoverboard vpred alebo vzad. Na otočenie doprava alebo doľava stačí preniesť váhu na jednu nohu. Ako ho využiť? Nielen na bezpečnú jazdu do práce, ale aj na zábavu. Obľúbený je najmä pre moderné funkcie – Bluetooth, ktorým počúvaš svoju obľúbenú hudbu a LED blikajúcimi svetlami rôznych farieb.

6. Kolieskové korčule

Vonku slnko a rovná cesta pred bytom. Po čom siahneš ako prvé? Inline korčule v lete jednoducho „must have“ – musíš mať. Sú „povinnou“ výbavou každého mladého človeka – telom i duchom. Ešte ich nemáš doma? Je na čase začať sa inline korčuľovať. Vyvetráš nielen hlavu, ale popritom aj schudneš. Ak si potrebuješ kúpiť nové kolieskové korčule, pomôžeme ti s ich výberom. Prečítaj si recenziu, podľa akých parametrov vyberať a na čo konkrétne sa zamerať pri kolieskových korčuliach.

...

7. Trampolína

Ak si si práve predstavil skáčúce deti na trampolíne, tak vedz, že trampolína už nie je len záľubou detí, ale aj dospelých. Jumping je zábavná a najefektívnejšia fyzická činnosť, ako spáliť kalórie.

Za hodinu jumpingu na trampolíne môžeš spáliť až 240 kalórií a zbaviť sa celulitídy. Skákaním získaš ďaleko viac, ako zhodenie kíl: zlepšíš si kondičku, rovnováhu, koordináciu, držanie tela i tonus svalov. Ak máš doma miesto na dvore, neváhaj a vyberaj najlepšiu trampolínu pre teba.

...

8. Dron

Vidieť a kamerovať si svet z výšky môže byť nielen zaujímavá spomienka, ale aj veľká zábava, najmä pre malé deti. Čo sa naučia? Spoznávať svet, orientovať sa v priestore, byť intuitívny, používať a prepájať obe hemisféry a najmä riadiť „modernú hračku“. Pripravili sme pre teba návod, ako vybrať dron pre najmenších. Dočítaš sa v ňom tiež, aké bezpečnostné pravidlá je potrebné dodržiavať. Ktovie, možno ťa dron chytí za srdce a malá hračka poputuje i do veľkých rúk. Pozri si nasledujúce video, čo s dronom dokážeš.

9. Horský bicykel

Bicykel je možno pre niekoho out, ale asi neexistuje dieťa či dospelý, ktorý by rád nespomínal na detské časy a leto strávené na bicykli. Cyklistika a cykloturistika zažíva v poslednom čase vďaka Saganovi a najmä v lete obrovský boom. Praje mu nielen počasie a dlhé dni, ale aj širšie možnosti. Ak sa práve obzeráš po horskom bicykli, uľahčíme ti jeho výber. Aký zvoliť materiál, doplnky a čo by mu nemalo chýbať, sa dočítaš v našom článku venovanom horským bicyklom nielen pre dospelých, ale aj deti – taktiež akú starostlivosť im dopriať.

...

10. Fitness náramok

Čo ti pomôže odsledovať celý deň od tréningu až po spánok a navyše sa perfektne hodí k tvojmu outfitu? Fitness náramok. Môžeš ho použiť na rôzne športové aktivity v interiéri aj outdoorové tréningy – behanie, plávanie, bicyklovanie, turistiku vrátane bežkovania či lyžovania. Čo od neho môžeš očakávať? Krokomer, spálené kalórie, meranie krvného tlaku, tep srdca, kvalitu a dĺžku spánku alebo snímanie aktivity športu či budík a prepojenie s mobilom cez aplikácie. Ak zabudneš na tréning, náramok ti ho pripomenie. Čo ešte dokáže? Viac sa dozvieš v našom článku.

...

Na záver máme pre teba ešte jeden tip. Ak miluješ šport, ale tvoje deti nie, prečítaj si náš ďalší článok, ako vzbudiť u detí záujem o šport.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.